MAIRA ENERGY S.R.L.
- MAIRA LAND S.R.L.documentat 2019 – 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC Maira Energy SRL, în contradictoriu cu pârâta Raiffeisen Bank SA. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 21.10.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.10.2024.
Respinge ca nefondat apelul declarat de către apelanta Raiffeisen Bank S.A., în contradictoriu cu intimatele Maira Energy SRL ?i Banca Transilvania S.A., împotriva sentinţei civile nr. 3643/25.07.2023, pronunţată de Judecătoria Oradea în dosarul de faţă. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 08.05.2024.
În vederea deliberării, amână pronun?area solu?iei pentru data de 08.05.2024;
Admite în parte contestaţia la executare formulată de contestatoarea MAIRA ENERGY SRL, în contradictoriu cu intimaţii RAIFFEISEN BANK S.A. şi BANCA TRANSILVANIA S.A. Anulează actele de executare silită emise în dosarul execuţional nr. 876/E/2022 al BEJ Ardelean Felix Florin pentru sumele care depăşesc creanţa în cuantum de 1/3 din venitul lunar net al debitorului Serb Răzvan Călin. Obligă intimata Raiffeisen Bank S.A. la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 2.550 lei, din care suma de 2500 lei reprezentând onorariu avocaţial şi suma de 50 lei reprezentând taxă judiciară de timbru aferentă cererii de suspendare a executării silite. Obligă intimata Raiffeisen Bank să achite către BEJ Ardelean Felix Florin suma de 9,2 lei, reprezentând cheltuieli pentru comunicarea dosarului execuţional nr. 876/E/2022. Obligă intimata Raiffeisen Bank să achite către BEJ Ardelean Felix Florin suma de 25,6 lei, reprezentând cheltuieli pentru comunicarea dosarului execuţional nr. 1348/E/2021. Dispune restituirea în favoarea contestatoarei a taxei judiciare de timbru în cuantum de 1.000 lei, la rămânerea definitivă a hotărârii. Dispune restituirea în favoarea contestatoarei a cauţiunii în cuantum de 5014 lei, achitată conform recipisei de consemnare nr. 208372462/1 din 05.09.2022, la rămânerea definitivă a hotărârii. Respinge cererea de suspendare a executării silite ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicarea hotărârii. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată astăzi, 25.07.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.07.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.07.2023.
Amână pronun?area la data de 11.07.2023
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.06.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.06.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.06.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.05.2023.
îndeplinirea unor obliga?ii.
pentru a se depune copia dosarului execu?ional.
fată de cerere de amânare depusă de către contestatoare
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.521.612 RON | 307.536 RON | 299.381 RON | 133.301 RON | 769.651 RON | 603.571 RON | 3 |
| 2024 | 734.928 RON | 34.323 RON | 437.992 RON | 97.109 RON | 636.918 RON | 296.035 RON | 3 |
| 2023 | 1.194.985 RON | 25.647 RON | 349.325 RON | 65.863 RON | 545.173 RON | 261.711 RON | 5 |
| 2022 | 1.074.699 RON | 23.137 RON | 396.044 RON | 117.196 RON | 514.515 RON | 236.064 RON | 5 |
| 2021 | 242.605 RON | 210.284 RON | 65.834 RON | 495 RON | 272.177 RON | 212.928 RON | 2 |
| 2020 | 2.000 RON | 1.644 RON | 424 RON | 68 RON | 3.000 RON | 2.644 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.521.612 RON | 734.928 RON | 1.194.985 RON | 1.074.699 RON | 242.605 RON | 2.000 RON |
| Venituri totale | 2.566.946 RON | 859.319 RON | 1.213.827 RON | 1.087.604 RON | 242.648 RON | 2.000 RON |
| Cheltuieli totale | 2.232.081 RON | 804.582 RON | 1.178.841 RON | 1.056.414 RON | 30.229 RON | 296 RON |
| Profit brut | 334.865 RON | 54.737 RON | 34.986 RON | 31.190 RON | 212.419 RON | 1.704 RON |
| Profit net | 307.536 RON | 34.323 RON | 25.647 RON | 23.137 RON | 210.284 RON | 1.644 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 133.301 RON | 97.109 RON | 65.863 RON | 117.196 RON | 495 RON | 68 RON |
| Active circulante | 769.651 RON | 636.918 RON | 545.173 RON | 514.515 RON | 272.177 RON | 3.000 RON |
| Stocuri | 0 RON | 166.592 RON | 242.673 RON | 320.819 RON | 1.920 RON | — |
| Creante | 460.854 RON | 224.365 RON | 134.964 RON | 45.750 RON | 240.714 RON | 2.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 308.797 RON | 245.961 RON | 167.536 RON | 147.946 RON | 29.543 RON | 1.000 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 397 RON | 6.090 RON | — |
| Datorii totale | 299.381 RON | 437.992 RON | 349.325 RON | 396.044 RON | 65.834 RON | 424 RON |
| Capitaluri proprii | 603.571 RON | 296.035 RON | 261.711 RON | 236.064 RON | 212.928 RON | 2.644 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 5 | 5 | 2 | — |
5 contracte atribuite, in valoare de 204.379 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 204.384 lei.
Achizitii directe
5 contracte
204.379 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:27).