ONRC · 30.08.2026
ANAF · 02.09.2026
ANAF · 02.09.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
et. 1 cam. 1 - 86A
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de pronunţare a unei hotărâri de expedient. În temeiul art.438 Cod de procedură civilă, ia act şi consfinţeşte învoiala părţilor cuprinsă în înscrisul intitulat "CONTRACT DE TRANZACŢIE" încheiată la data de 10.12.2025, al cărui conţinut face parte integrantă din prezenta hotărâre. Ia act că părţile nu au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VIII a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată astăzi, 13.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 13.01.2026.
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Tribunalului Bucureşti – Secţia a II-a de contencios administrativ şi fiscal. Declină în favoarea Judecătoriei Sectorului 1 Bucureşti competenţa soluţionării cererii de chemare în judecată. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 24.02.2025.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta GEODATA SERVICES S.R.L., în contradictoriu cu pârâta COMUNA CLINCENI. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 166.600 lei, actualizată cu rata infla?iei începând cu data de 12.12.2024, reprezentând contravaloarea facturii nr. GEO1058/08.04.2024. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferentă debitului de 166.600 lei, calculată de la data de 09.05.2024 până la plată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 32.600 lei, actualizată cu rata infla?iei începând cu data de 12.12.2024, reprezentând rest de plată din contravaloarea facturii nr. GEO1057/08.04.2024. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferentă debitului de 47.600 lei, calculată pentru perioada 09.05.2024 – 13.02.2025. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferentă debitului de 32.600 lei, calculată de la data de 14.02.2025 până la plată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 8751,34 lei, reprezentând dobândă legală penalizatoare aferentă facturii nr. GEO1041/14.03.2024. Respinge în rest cererea, ca rămasă fără obiect. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 6559,02 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru ?i onorariu de avocat. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 25.06.2025.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea având ca obiect validare poprire formulată de creditoarea G S SRI, cu sediul în ... în contradictoriu cu debitoarea UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALA D, cu sediul în ...şi terţul poprit ANAF -Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice G - Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice C-Activitatea de Trezorerie şi Contabilitate Publică, cu sediul în ... Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Medgidia. Pronun?ată astăzi, 02.11.2023, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, conform art. 402 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.11.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.10.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.10.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.10.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.10.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.09.2023.
Respinge apelul ca tardiv declarat. Obligă apelantul la plata către intimată a sumei de 800 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronun?ată în ?edin?ă publică în data de 12 aprilie 2024.
Admite cererea astfel cum a fost precizată. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de 134.303,40 lei, reprezentând contravaloarea FF nr.558/22.02.2022, suma de 8.983,75 lei, reprezentând dobânda legală penalizatoare aferentă FF nr.559/22.02.2022, calculată pe perioada 24.03.2022-15.05.2023, precum şi dobânda legală penalizatoare aferentă FF nr.558/22.02.2022, care se va calcula conform art.3 alin.2 ind.1 din OG nr.13/2011 de la scadenţă, respectiv 24.03.2022 până la data achitării facturii. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de 4.976,23 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VI-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 13.10.2023.
În temeiul art. 121 alin. 3 ROI, amână pronunţarea la data de 13.10.2023, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi 29.09.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.09.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.09.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31.653.460 RON | 6.473.613 RON | 6.990.286 RON | 2.021.265 RON | 15.131.600 RON | 10.135.650 RON | 28 |
| 2024 | 19.848.059 RON | 2.560.936 RON | 4.666.875 RON | 1.447.394 RON | 8.302.884 RON | 4.768.349 RON | 25 |
| 2023 | 8.105.740 RON | 999.322 RON | 882.640 RON | 1.960.243 RON | 2.896.312 RON | 3.206.735 RON | 19 |
| 2022 | 7.964.822 RON | 2.856.014 RON | 1.356.449 RON | 1.633.697 RON | 4.138.799 RON | 3.407.294 RON | 14 |
| 2021 | 4.749.461 RON | 1.322.013 RON | 1.434.722 RON | 575.262 RON | 3.893.385 RON | 1.873.293 RON | 11 |
| 2020 | 4.449.332 RON | 1.865.996 RON | 449.711 RON | 377.402 RON | 1.958.585 RON | 1.886.276 RON | 9 |
| 2019 | 2.741.688 RON | 1.426.645 RON | 622.904 RON | 340.069 RON | 1.709.720 RON | 1.426.885 RON | 3 |
| 2018 | 229.254 RON | 222.114 RON | 21.057 RON | 13.179 RON | 230.192 RON | 222.314 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31.653.460 RON | 19.848.059 RON | 8.105.740 RON | 7.964.822 RON | 4.749.461 RON | 4.449.332 RON | 2.741.688 RON | 229.254 RON |
| Venituri totale | 32.053.202 RON | 20.552.842 RON | 8.368.369 RON | 8.142.301 RON | 4.752.932 RON | 4.469.881 RON | 2.743.650 RON | 229.254 RON |
| Cheltuieli totale | 24.595.340 RON | 17.557.228 RON | 7.167.267 RON | 5.038.382 RON | 3.384.341 RON | 2.559.343 RON | 1.289.568 RON | 262 RON |
| Profit brut | 7.457.862 RON | 2.995.614 RON | 1.201.102 RON | 3.103.919 RON | 1.368.591 RON | 1.910.538 RON | 1.454.082 RON | 228.992 RON |
| Profit net | 6.473.613 RON | 2.560.936 RON | 999.322 RON | 2.856.014 RON | 1.322.013 RON | 1.865.996 RON | 1.426.645 RON | 222.114 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.021.265 RON | 1.447.394 RON | 1.960.243 RON | 1.633.697 RON | 575.262 RON | 377.402 RON | 340.069 RON | 13.179 RON |
| Active circulante | 15.131.600 RON | 8.302.884 RON | 2.896.312 RON | 4.138.799 RON | 3.893.385 RON | 1.958.585 RON | 1.709.720 RON | 230.192 RON |
| Stocuri | 184.287 RON | 0 RON | 99.864 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Creante | 13.987.058 RON | 7.888.350 RON | 2.909.963 RON | 2.973.675 RON | 1.944.990 RON | 366.058 RON | 466.540 RON | 229.254 RON |
| Casa si conturi la banci | 960.255 RON | 414.534 RON | -163.515 RON | 1.165.124 RON | 948.120 RON | 939.490 RON | 391.902 RON | 938 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.168 RON | 5.803 RON | 439 RON | 259 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Datorii totale | 6.990.286 RON | 4.666.875 RON | 882.640 RON | 1.356.449 RON | 1.434.722 RON | 449.711 RON | 622.904 RON | 21.057 RON |
| Venituri in avans | 32.097 RON | 320.857 RON | 767.619 RON | 1.009.012 RON | 1.160.632 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Capitaluri proprii | 10.135.650 RON | 4.768.349 RON | 3.206.735 RON | 3.407.294 RON | 1.873.293 RON | 1.886.276 RON | 1.426.885 RON | 222.314 RON |
| Capital subscris varsat | 5.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 28 | 25 | 19 | 14 | 11 | 9 | 3 | 0 |
842 de contracte atribuite, in valoare de 121.627.763 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
3 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 63.372.538 lei.
Achizitii directe
761 de contracte
63.371.777 lei
Licitatii publice
73 de contracte
58.211.837 lei
Achizitii offline
8 contracte
44.148 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 03:40).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TEAM SECURITY - NEXT SOLUTIONS S.R.L.CUI 43222612 | 3 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
ARIA 42 STUDIO SRLCUI 37763443 | 17 | 3 | 3 | Da | vezi ↗ |
EPA ENERGY SOLUTIONS S.R.L.CUI 52752030 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
EXE GREEN ENGINEERING S.R.L.CUI 40767500 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
SOLUTIONS DEVELOPMENT GROUP SRLCUI 15857687 | 6 | 2 | 0 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 16 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SOLUTIONS DEVELOPMENT GROUP SRLCUI 15857687 | 6 | subcontractant | 2 | Da | vezi ↗ |
TNT COMPUTERS SRLCUI 14146589 | 4 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | Da | vezi ↗ |
ANDERSSEN SRLCUI 34247855 | 2 | terț susținător | 2 | — | vezi ↗ |
RomActiv Business Consulting SRLCUI 15203674 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TOTAL ELECTRIC SECURITY S.R.L.CUI 33690802 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 10 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.