SICA GUARD TEHNIC S.R.L.
- MADI ELECTRIC-TECH S.R.L.documentat 2020 – 2021
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de debitoarea S.C. S G T S.R.L., pentru deschiderea procedurii generale. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale împotriva debitoarei S.C. S G T S.R.L.. În temeiul art. 45 alin. 1 lit. d) şi art. 73 din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Numeşte administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă C.I.I. M R, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege. Stabileşte onorariu provizoriu pentru administratorul judiciar în sumă de 1.000 lei lunar. În temeiul art. 99 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 şi art. 100 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Maramureş, Registrul societăţilor agricole/Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor / alte registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 99 din Legea 85/2014, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Fixează următoarele termene limită: Termenul limită pentru depunerea de către creditori a opoziţiilor la încheierea de deschidere a procedurii este de 10 zile de la notificare. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 06.07.2026. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 27.07.2026. Contestaţiile se vor depune la tribunal în termen de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului preliminar. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 03.08.2026, la sediul administratorului judiciar provizoriu desemnat şi convoacă creditorii debitoarei. Fixează termenul pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 21.08.2026. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar provizoriu desemnat. In temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Dispune ca în conformitate cu dispoziţiile art. 92 din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar să depună la dosar raportul prevăzut de aceste dispoziţii legale; lunar se va depune raportul prevăzut de dispoziţiile art. 59 alin 1 din Legea 85/2014. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 20.01.2027, NCPC Complet 4 - falimente sala 76, orele 09.00. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Maramureş - Secţia a II-a Civilă, de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată azi 21.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge cererea formulată de debitoarea S.C. S G S.R.L., având ca obiect deschiderea procedurii generale. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare ce va fi depus la Tribunalul Maramureş - Secţia a II-a Civilă, de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată azi 15.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
În vederea respectării principiului specializării completului de judecată, amână judecarea cauzei.
Se vor comunica înscrisurile depuse.
Prin încheierea camerei de consiliu din 21.01.2026, s-a dispus preschimbarea termenului de judecată pentru data de 16.03.2026.
Dispune, din oficiu, preschimbarea termenului de judecată stabilit iniţial la data de 05.03.2026. Stabileşte un nou termen de judecată, respectiv 16.03.2026, NCPC Complet spec.Cont.Adm.Fiscal Ach.publ.19-Fond., ora 10:00
Respinge ca neîntemeiat recursul formulat de recurenta ,,SICA GUARD TEHNIC” S.R.L. împotriva Sentin?ei civile nr. 894/2025, pronun?ată de Tribunalul Maramure? în dosarul nr. 1511/100/2025, pe care o men?ine în întregime. Definitivă. Pronun?ată prin punerea minutei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei azi, 8 decembrie 2025.
Respinge excepţia inadmisibilităţii pentru lipsa parcurgerii procedurii prealabile invocată de pârâtă prin întâmpinare. Respinge ca neîntemeiată cererea de suspendare a executării actului administrativ formulată de reclamanta SC S.G.T. SRL (fostă SC M.E.-T. SRL), în contradictoriu cu pârâta A.I.M.M.T.B.. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare, calea de atac care se va depune la Tribunalul Maramureş. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, prin mijlocirea grefei azi, 26.08.2025.
Ia act de renunţarea la judecata cererii de valoare redusă formulată de reclamanta SICA GUARD S.R.L., în contradictoriu cu pârâta TCR FOOD S.R.L. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată la data de 05.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 21.05.2026
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 15512/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 19284/2026
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 20811/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 77.104 RON | -101.080 RON | 32.350 RON | 1.419 RON | 15.095 RON | -15.836 RON | 2 |
| 2024 | 832.828 RON | -242.224 RON | 230.084 RON | 12.918 RON | 335.743 RON | 118.577 RON | 10 |
| 2023 | 965.969 RON | 51.091 RON | 267.101 RON | 30.386 RON | 651.972 RON | 415.257 RON | 10 |
| 2022 | 737.789 RON | 352.754 RON | 232.670 RON | 47.815 RON | 576.195 RON | 391.340 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77.104 RON | 832.828 RON | 965.969 RON | 737.789 RON |
| Venituri totale | 80.775 RON | 832.851 RON | 967.424 RON | 813.862 RON |
| Cheltuieli totale | 180.055 RON | 1.052.757 RON | 908.128 RON | 454.830 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 59.296 RON | 359.032 RON |
| Pierdere bruta | 99.280 RON | 219.906 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 51.091 RON | 352.754 RON |
| Pierdere neta | 101.080 RON | 242.224 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.419 RON | 12.918 RON | 30.386 RON | 47.815 RON |
| Active circulante | 15.095 RON | 335.743 RON | 651.972 RON | 576.195 RON |
| Creante | 13.349 RON | 287.181 RON | 607.417 RON | 515.528 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.746 RON | 48.562 RON | 44.555 RON | 60.667 RON |
| Datorii totale | 32.350 RON | 230.084 RON | 267.101 RON | 232.670 RON |
| Capitaluri proprii | -15.836 RON | 118.577 RON | 415.257 RON | 391.340 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 10 | 10 | 5 |
29 de contracte atribuite, in valoare de 116.155 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 36.007 lei.
Achizitii directe
11 contracte
35.996 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
18 contracte
80.159 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 19:37).