ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Revenire cu adresă la expert în vederea depunerii raportului de expertiză
în vederea efectuării unei expertize.
în vederea îndeplinirii unor obligaţii.
Având în vedere Hotărârea nr. 4 din 26 august 2025, a Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Satu Mare, prin care s-a decis suspendarea activităţii de judecată, începând cu data de 27 august 2025, prezenta cauză nu se judecă. Părţile urmează a fi înştiinţate în timp util cu privire la data reluării judecăţii.
pentru a se studia precizarea de acţiune.
Respinge ca neîntemeiată cererea de lămurire a sentin?ei civile nr. 326/AP/01.10.2024 pronun?ată de Tribunalul Satu Mare în dosarul nr. 1166/83/2024.
Amână pronun?area la data de 27.01.2025, urmând ca soluţia să se pună la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, conform prevederilor art. 396 alin. 2 Cod proc. civ.
Având nevoie de timp pentru a delibera precum şi pentru a se depune concluzii sau note scrise, potrivit disp. art. 396 Cod proc. civ., urmează să dispună amânarea pronunţării la data de 20.01.2025, urmând ca soluţia să se pună la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, faţă de prevederile disp. art. 396 alin. 2 Cod proc. civ.
Admite în parte ac?iunea
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei insanţei.
acordă termen pentru studiul înscrisurilor depuse de ambele părţi.
Amână cauza la data de 12.09.2024, complet C5 fond AP, sala 13, ora 10:30 având în vedere necesitatea administrării probei cu înscrisuri suplimentare, sens în care li se pune în vedere părţilor să depună la dosarul cauzei înscrisurile şi lămuririle solicitate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.207.584 RON | 439.814 RON | 342.863 RON | 323.177 RON | 1.206.130 RON | 1.186.444 RON | 1 |
| 2024 | 1.199.983 RON | 344.434 RON | 287.226 RON | 311.021 RON | 722.836 RON | 746.631 RON | 1 |
| 2023 | 1.506.675 RON | 46.286 RON | 108.820 RON | — | 631.575 RON | 522.755 RON | 3 |
| 2022 | 940.494 RON | 265.377 RON | 103.912 RON | — | 580.381 RON | 476.469 RON | 3 |
| 2021 | 216.849 RON | 164.010 RON | 8.420 RON | — | 244.512 RON | 236.092 RON | 3 |
| 2020 | 154.316 RON | 71.236 RON | 23.238 RON | — | 95.319 RON | 72.081 RON | 4 |
| 2019 | 14.244 RON | 645 RON | 6.388 RON | — | 7.233 RON | 845 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.207.584 RON | 1.199.983 RON | 1.506.675 RON | 940.494 RON | 216.849 RON | 154.316 RON | 14.244 RON |
| Venituri totale | 1.217.029 RON | 1.204.483 RON | 1.547.175 RON | 954.208 RON | 284.349 RON | 215.351 RON | 30.324 RON |
| Cheltuieli totale | 747.236 RON | 827.790 RON | 1.488.082 RON | 680.838 RON | 118.214 RON | 142.632 RON | 29.394 RON |
| Profit brut | 469.793 RON | 376.693 RON | 59.093 RON | 273.370 RON | 166.135 RON | 72.719 RON | 930 RON |
| Profit net | 439.814 RON | 344.434 RON | 46.286 RON | 265.377 RON | 164.010 RON | 71.236 RON | 645 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 323.177 RON | 311.021 RON | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.206.130 RON | 722.836 RON | 631.575 RON | 580.381 RON | 244.512 RON | 95.319 RON | 7.233 RON |
| Stocuri | 20.967 RON | 4.149 RON | 50.509 RON | — | — | — | — |
| Creante | 763.853 RON | 654.368 RON | 579.995 RON | 548.950 RON | 8.089 RON | 23.816 RON | 7.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 421.310 RON | 64.319 RON | 1.071 RON | 31.431 RON | 236.423 RON | 71.503 RON | 233 RON |
| Datorii totale | 342.863 RON | 287.226 RON | 108.820 RON | 103.912 RON | 8.420 RON | 23.238 RON | 6.388 RON |
| Capitaluri proprii | 1.186.444 RON | 746.631 RON | 522.755 RON | 476.469 RON | 236.092 RON | 72.081 RON | 845 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 4 | 2 |
8 contracte atribuite, in valoare de 5.019.617 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 700.079 lei.
Achizitii directe
4 contracte
700.075 lei
Licitatii publice
3 contracte
3.533.802 lei
Achizitii offline
1 contract
785.740 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 22:19).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MARCO OAŞ S.R.L.CUI 40985610 | 14 | 6 | 0 | Da | vezi ↗ |
BORODI CONSTRUCT SELECT SRLCUI 30372022 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ITS GROUP SRLCUI 15344371 | 16 | subcontractant | 13 | — | vezi ↗ |
ONISTUA - COM SRLCUI 7234092 | 13 | subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
BLESSING IOANALINA SRLCUI 33115848 | 9 | subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
ELECTRO GAVRĂU SRLCUI 29987750 | 6 | subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
AUTOMATIC CONTROL SRLCUI 22525966 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 10 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.