BRITTA AMUSEMENT S.R.L.
- J40/4303/2019BUCURESTIdin 01.04.2019
- J13/1385/2022CONSTANTAdin 02.05.2022
- J2023008983403BUCURESTIdin 15.05.2023in vigoare
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 0 RON | -53.736 RON | 2.383.685 RON | 305.511 RON | 2.161.744 RON | 88.137 RON | 1 |
| 2024 | — | -132.627 RON | 2.331.822 RON | 305.511 RON | 2.163.618 RON | 141.673 RON | 1 |
| 2023 | 14.286 RON | 62.720 RON | 1.737.117 RON | 422.120 RON | 1.584.930 RON | 277.670 RON | 1 |
| 2022 | 2.347.782 RON | -48.969 RON | 1.679.130 RON | 529.443 RON | 1.357.943 RON | 215.151 RON | 1 |
| 2021 | 1.021.978 RON | -670.570 RON | 1.100.775 RON | 489.477 RON | 870.264 RON | 264.120 RON | 3 |
| 2020 | 6.721.803 RON | 231.265 RON | 1.022.533 RON | 760.638 RON | 1.178.156 RON | 934.689 RON | 2 |
| 2019 | 2.028.043 RON | 703.224 RON | 191.156 RON | 416.170 RON | 452.469 RON | 703.424 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | — | 14.286 RON | 2.347.782 RON | 1.021.978 RON | 6.721.803 RON | 2.028.043 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 245.891 RON | 2.400.306 RON | 1.585.462 RON | 6.793.562 RON | 2.029.154 RON |
| Cheltuieli totale | 53.736 RON | 132.627 RON | 180.794 RON | 2.325.016 RON | 2.256.032 RON | 6.552.952 RON | 1.307.650 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 65.097 RON | 75.290 RON | 0 RON | 240.610 RON | 721.504 RON |
| Pierdere bruta | 53.736 RON | 132.627 RON | 0 RON | 0 RON | 670.570 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 62.720 RON | 0 RON | 0 RON | 231.265 RON | 703.224 RON |
| Pierdere neta | 53.736 RON | 132.627 RON | 0 RON | 48.969 RON | 670.570 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 305.511 RON | 305.511 RON | 422.120 RON | 529.443 RON | 489.477 RON | 760.638 RON | 416.170 RON |
| Active circulante | 2.161.744 RON | 2.163.618 RON | 1.584.930 RON | 1.357.943 RON | 870.264 RON | 1.178.156 RON | 452.469 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | -585.588 RON | -585.588 RON | 153.671 RON | 950.780 RON | 64.431 RON |
| Creante | 2.155.063 RON | 2.155.063 RON | 2.155.063 RON | 1.919.877 RON | 713.337 RON | 209.184 RON | 355.712 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.681 RON | 8.555 RON | 15.455 RON | 23.654 RON | 3.256 RON | 18.192 RON | 32.326 RON |
| Cheltuieli in avans | 4.567 RON | 4.366 RON | 7.737 RON | 6.895 RON | 5.154 RON | 18.428 RON | 25.941 RON |
| Datorii totale | 2.383.685 RON | 2.331.822 RON | 1.737.117 RON | 1.679.130 RON | 1.100.775 RON | 1.022.533 RON | 191.156 RON |
| Capitaluri proprii | 88.137 RON | 141.673 RON | 277.670 RON | 215.151 RON | 264.120 RON | 934.689 RON | 703.424 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | — | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 9 |
conform SEAP
Centru Comercial Militari Shopping, sectorul 6
Centrul Comercial Dâmboviţa Mall
Centrul Comercial Central Parklake, parter + nivel-2, sectorul 3
| Nume | Cotă Capital |
|---|
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
BRITTA TRADING SRLCUI 14756986 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Admite cererea formulată de reclamanta BEIJING FACER TECHNOLOGY MANAGEMENT CO., LTD în contradictoriu cu pârâta S.C. BRITTA AMUSEMENT S.R.L. Recunoaşte şi încuviinţează executarea pe teritoriul României a hotărârii judecătoreşti civile pronunţate în data de 23 septembrie 2022 în dosarul nr. (2021) J. 04 M.C. Nr. 305 de Curtea Intermediere Persoane Beijing Nr. 4 din Republica Populară Chineză. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Bucureşti-Secţia a VI-a civilă, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, 28.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2026.
ptr a da psibilitate reclamantei sa se conformeze obligatiilor dispuse la termenul anterior
ptr a se face dovada indeplinirii conditiilor prev de art 24 alin 2 din Tratat si art 1100 alin 2 din C.proc civ
În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale nr. 3 din data de 26.08.2025 a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti, dispune amânarea soluţionării prezentei cauze până la reluarea activităţii de judecată.
Respinge contestaţia formulată de contestatoarea S.C. Britta Amusement S.R.L. în contradictoriu cu intimata debitoare S.C. AS3 – Administrare Străzi Sector 3 S.R.L., prin lichidator judiciar Dascăl Insolvency S.P.R.L., ca neîntemeiată. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 04.02.2025.
Admite excepţia netimbrării cererii de deschidere a procedurii, excepţie invocată de instanţă. Anulează cererea de deschidere a procedurii, ca netimbrată Cu drept de a formula apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii. Apelul va fi depus la Tribunalul Bucureşti - Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 03.10.2024.
Respinge cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.07.2024.
Admite cererea. Îndreaptă Sentinţa Civilă nr. 1764 din data de 27.08.2024, astfel încât în cuprinsul acesteia se corectează cuantumul penalitatilor de intarziere, în sensul că se menţionează în mod corect: Obligă pârâta debitoare să achite reclamantei creditoare, în termen de 20 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, suma de 17.850 lei reprezentând contravaloare servicii si penalităţi de întârziere contractuale de 0.1% pe zi de intarziere calculate la debitul restant de la data de 15.12.2022 până la data la data plăţii efective. Îndreptarea se va face in ambele exemplare ale hotărârii. Cu drept de apel in termen de 30 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Tulcea. Pronunţată azi, 03.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.09.2024.
Admite in parte cererea formulată de reclamanta creditoare. Obligă pârâta debitoare să achite reclamantei creditoare, în termen de 20 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, suma de 17.850 lei reprezentând contravaloare servicii si penalităţi de întârziere contractuale de 0.5% pe zi de intarziere calculate la debitul restant de la data de 15.12.2022 până la data la data plăţii efective. Respinge in rest cererea. Executorie. Cu drept de cerere în anulare, pentru reclamanta creditoare şi pârâta debitoare, în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 27.08.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.08.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.08.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.08.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.08.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.08.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.07.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.07.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.05.2024.
6 contracte atribuite, in valoare de 1.299.792 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.299.798 lei.
Achizitii directe
6 contracte
1.299.792 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 156 de zile de la data documentului, iar 28,2% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 14:52).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.