ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC LUCIAN PRINT S.R.L. în contradictoriu cu pârâta ASOCIAŢIA CLUB SPORTIV NEOMOTORSPRT. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 22.202,09 lei reprezentând contravaloarea facturilor neachitate, precum şi dobânda legală calculată până la data scadenţei facturilor şi în continuare până la data plăţii efective a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.215,10 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Rm. Vâlcea. Pronunţată, astăzi, 03.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.020.400 RON | 62.144 RON | 544.767 RON | 155.640 RON | 456.135 RON | 67.008 RON | 2 |
| 2024 | 1.021.352 RON | 75.665 RON | 114.432 RON | 63.679 RON | 484.934 RON | 434.181 RON | 2 |
| 2023 | 856.573 RON | 106.050 RON | 133.348 RON | 85.290 RON | 417.444 RON | 369.386 RON | 2 |
| 2022 | 835.418 RON | 181.219 RON | 120.773 RON | 107.858 RON | 307.708 RON | 282.793 RON | 2 |
| 2021 | 815.199 RON | 92.223 RON | 108.712 RON | 14.870 RON | 255.669 RON | 131.941 RON | 2 |
| 2020 | 448.831 RON | 65.366 RON | 47.994 RON | 48.766 RON | 122.548 RON | 66.571 RON | 2 |
| 2019 | 37.002 RON | 1.005 RON | 19.997 RON | 83.818 RON | 53.707 RON | 1.205 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.020.400 RON | 1.021.352 RON | 856.573 RON | 835.418 RON | 815.199 RON | 448.831 RON | 37.002 RON |
| Venituri totale | 1.029.849 RON | 1.026.191 RON | 872.605 RON | 879.914 RON | 842.195 RON | 508.467 RON | 81.049 RON |
| Cheltuieli totale | 941.951 RON | 927.772 RON | 759.878 RON | 692.320 RON | 744.220 RON | 440.718 RON | 79.632 RON |
| Profit brut | 87.898 RON | 98.419 RON | 112.727 RON | 187.594 RON | 97.975 RON | 67.749 RON | 1.417 RON |
| Profit net | 62.144 RON | 75.665 RON | 106.050 RON | 181.219 RON | 92.223 RON | 65.366 RON | 1.005 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 155.640 RON | 63.679 RON | 85.290 RON | 107.858 RON | 14.870 RON | 48.766 RON | 83.818 RON |
| Active circulante | 456.135 RON | 484.934 RON | 417.444 RON | 307.708 RON | 255.669 RON | 122.548 RON | 53.707 RON |
| Stocuri | 1.956 RON | — | — | 3.959 RON | 46 RON | 2.690 RON | 5.284 RON |
| Creante | 90.363 RON | 150.317 RON | 91.118 RON | 79.593 RON | 134.186 RON | 60.778 RON | 40.661 RON |
| Casa si conturi la banci | 363.816 RON | 334.617 RON | 326.326 RON | 224.156 RON | 121.437 RON | 59.080 RON | 7.762 RON |
| Datorii totale | 544.767 RON | 114.432 RON | 133.348 RON | 120.773 RON | 108.712 RON | 47.994 RON | 19.997 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 12.000 RON | 29.886 RON | 56.749 RON | 116.323 RON |
| Capitaluri proprii | 67.008 RON | 434.181 RON | 369.386 RON | 282.793 RON | 131.941 RON | 66.571 RON | 1.205 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
128 de contracte atribuite, in valoare de 483.441 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 476.482 lei.
Achizitii directe
125 de contracte
476.357 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
7.084 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 22:19).