ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de abţinere formulată de d-nul judecător Pop Aureliu Claudiu de la soluţionarea dosarului nr. 2777/107/2024 de pe rolul Curţii de Apel Alba Iulia. Prezenta nu este supusă niciunei căi de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică, azi, 11.06.2025
Acordă termen la data de 8.04.2025, ora 10:00, în vederea soluţionării dosarului nr. 2058/176/2024 aflat în apel pe rolul Tribunalului Alba.
Amână judecarea cauzei la data de 14.01.2025, ora 10:00, pentru ca Judecătoria Alba Iulia să stabilească competenţa cu privire la acţiunea de fond în dosarul nr. 2058/176/2024, urmând ca apoi instanţa să soluţioneze excepţia de necompetenţă ridicată de către creditoare prin precizarea de acţiune în dosarul Tribunalului Alba nr. 2777/107/2024..
Acordă termen la data 9.12.2024, ora 10:30, pentru ca Judecătoria Alba Iulia să stabilească competenţa cu privire la acţiunea de fond în dosarul nr. 2058/176/2024, urmând ca apoi instanţa să soluţioneze excepţia de necompetenţă ridicată de către creditoare prin precizarea de acţiune în dosarul Tribunalului Alba nr. 2777/107/2024.
Acordă termen la data de 16.09.2024, ora 10:00, pentru ca Judecătoria Alba Iulia să stabilească competenţa cu privire la acţiunea de fond în dosarul nr. 2058/176/2024, urmând ca apoi instanţa să soluţioneze excepţia de necompetenţă ridicată de către creditoare prin precizarea de acţiune în dosarul Tribunalului Alba nr. 2777/107/2024.
Admite în parte acţiunea formulată de reclamanta RICCI E CAPRICI S.R.L., cu sediul în ..., împotriva pârâtei LUXURY TEAM S.R.L., cu sediul în .... Obligă pârâta să plătească reclamantei suma totală de 28.000 lei, defalcată astfel: - 24.000 lei, reprezentând parţial subînchiriere spaţii, conform Contractului de subînchiriere încheiat la data de 28.11.2019, restantă pentru perioada noiembrie 2022 – octombrie 2023, potrivit facturii nr. 013 din 29.10.2023; - şi 4.000 lei, reprezentând parţial subînchiriere spaţii, conform Contractului, restantă pentru perioada noiembrie 2023 – decembrie 2023, potrivit facturii nr. 14 din 10.01.2024. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânda legală aferentă sumelor de mai sus: - calculată la suma de 24.000 lei, începând cu a 30-a zi de la emiterea facturii nr. 013 din 29.10.2023; - respectiv calculată la suma de 4.000 lei, începând cu a 30-a zi de la emiterea facturii nr. 14 din 10.01.2024. Respinge în rest acţiunea. Obligă pe pârâta să plătească reclamantei şi suma de 1.445 lei, reprezentând parte din taxa judiciară de timbru. Compensează în rest cheltuielile de judecată efectuate de părţi. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Alba, potrivit art. 471 alin. 1 Noul Cod de procedură civilă. Dată la 3.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art. 402 Codul de procedură civilă 2010.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.07.2026.
Pentru lipsa martorului, amână judecarea cauzei la data de 30.06.2026, ora 10:45.
Pentru citarea martorului, amână judecarea cauzei la data de 10.03.2026, ora 10:30.
Faţă de Hotărârea nr. 3/2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Alba, dispune amânarea cauzei pentru data de 13 ianuarie 2026, ora 10:30.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 30.09.2025, ora 11:00.
Respinge excepţia necompetenţei materiale ridicată de reclamanta RICCI E CAPRICI S.R.L., cu sediul în ... Constată că, Tribunalul Alba - Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ, fiscal şi de insolvenţă este competent să soluţioneze în primă instanţă acţiunea formulată de reclamanta împotriva pârâtei LUXURY TEAM S.R.L., cu sediul în ..., potrivit art. 131 şi art. 94 lit. k Codul de procedură civilă. Această încheiere poate fi atacată odată cu fondul cauzei. Fixează termen la 6.05.2025, ora 10, sala 5, pentru când se citează părţile. Dată la 11.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art. 402 Codul de procedură civilă 2010.
Admite excepţia necompeten?ei materiale a Judecătoriei Alba Iulia, excepţie invocată prin întâmpinare. Declina competenţa de soluţionare a cererii având ca obiect pretenţii formulată de reclamanta Admite în parte cererea formulată de reclamanta RICCI E CAPRICCI S.R.L în contradictoriu cu pârâta LUXURY TEAM S.R.L, în favoarea Tribunalului Alba. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 16.12.2024.
Amână pronunţarea asupra excepţiei necompetenţei materiale a Judecătoriei Alba Iulia invocată de pârâtă prin întâmpinare la data de 16.12.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 316.978 RON | -67.182 RON | 120.421 RON | 20.028 RON | 149.629 RON | 49.236 RON | 1 |
| 2024 | 446.850 RON | -9.109 RON | 132.591 RON | 66.305 RON | 182.704 RON | 116.418 RON | 1 |
| 2023 | 815.626 RON | -35.538 RON | 105.500 RON | 90.409 RON | 140.618 RON | 125.527 RON | 2 |
| 2022 | 706.088 RON | 6.416 RON | 82.825 RON | 101.944 RON | 146.865 RON | 161.065 RON | 2 |
| 2021 | 540.576 RON | 74.835 RON | 72.361 RON | 33.989 RON | 214.952 RON | 154.649 RON | 2 |
| 2020 | 257.555 RON | 79.711 RON | 49.781 RON | 36.945 RON | 131.591 RON | 79.813 RON | 2 |
| 2019 | — | -98 RON | 4.295 RON | 40.000 RON | 98.997 RON | 102 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 316.978 RON | 446.850 RON | 815.626 RON | 706.088 RON | 540.576 RON | 257.555 RON | — |
| Venituri totale | 335.760 RON | 461.865 RON | 835.247 RON | 724.004 RON | 595.442 RON | 353.213 RON | 61.600 RON |
| Cheltuieli totale | 397.598 RON | 462.151 RON | 862.982 RON | 712.253 RON | 514.811 RON | 271.093 RON | 61.698 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.751 RON | 80.631 RON | 82.120 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 61.838 RON | 286 RON | 27.735 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 98 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.416 RON | 74.835 RON | 79.711 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 67.182 RON | 9.109 RON | 35.538 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 98 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 20.028 RON | 66.305 RON | 90.409 RON | 101.944 RON | 33.989 RON | 36.945 RON | 40.000 RON |
| Active circulante | 149.629 RON | 182.704 RON | 140.618 RON | 146.865 RON | 214.952 RON | 131.591 RON | 98.997 RON |
| Stocuri | 116.237 RON | 151.320 RON | 102.000 RON | 110.665 RON | 125.382 RON | 101.886 RON | — |
| Creante | 32.852 RON | 18.615 RON | 50.595 RON | 3.549 RON | 31.451 RON | 7.041 RON | 62.645 RON |
| Casa si conturi la banci | 540 RON | 12.769 RON | -11.977 RON | 32.651 RON | 58.119 RON | 22.664 RON | 36.352 RON |
| Datorii totale | 120.421 RON | 132.591 RON | 105.500 RON | 82.825 RON | 72.361 RON | 49.781 RON | 4.295 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 4.919 RON | 21.931 RON | 38.942 RON | 134.600 RON |
| Capitaluri proprii | 49.236 RON | 116.418 RON | 125.527 RON | 161.065 RON | 154.649 RON | 79.813 RON | 102 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 |
1 contract atribuit, in valoare de 7.900 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 7.901 lei.
Achizitii directe
1 contract
7.900 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:03).