ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Telefon:
Informativ: numarul de telefon provine din datele publice ANAF. Un numar comun nu inseamna neaparat o legatura reala intre firme.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea. În temeiul art. 790 alin. 4 C.pr.civ. validează poprirea solicitată de creditoarea TBI BANK EAD SOFIA – SUCURSALA BUCUREŞTI în contradictoriu cu ter?ul poprit DOGĂRESCU FOREST SRL, până la concuren?a sumei de 1,549.59 lei, sumă datorată de debitorul PANAETE NICOLAE COSMIN, angajatul său, către creditor, în limitele sumelor datorate de ter?ul poprit către debitor, conform art. 790 alin. 4 C.pr.civ. Obligă terţul poprit la plata către creditor a cheltuielilor de judecată în cuantum de 20 de lei reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea se depune la Judecătoria Râmnicu Sărat. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 23.01.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.283.328 RON | 122.060 RON | 570.022 RON | 195.366 RON | 1.014.082 RON | 639.426 RON | 5 |
| 2024 | 2.466.650 RON | 55.489 RON | 496.839 RON | 372.847 RON | 863.580 RON | 739.588 RON | 5 |
| 2023 | 2.063.568 RON | 339.388 RON | 361.835 RON | 467.307 RON | 578.627 RON | 684.099 RON | 5 |
| 2022 | 2.430.257 RON | 122.442 RON | 633.995 RON | 419.215 RON | 559.491 RON | 344.711 RON | 3 |
| 2021 | 1.390.681 RON | 141.001 RON | 239.937 RON | 10.823 RON | 451.383 RON | 222.269 RON | 4 |
| 2020 | 402.976 RON | 81.068 RON | 78.180 RON | 15.448 RON | 144.000 RON | 81.268 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.283.328 RON | 2.466.650 RON | 2.063.568 RON | 2.430.257 RON | 1.390.681 RON | 402.976 RON |
| Venituri totale | 4.300.156 RON | 2.466.680 RON | 2.063.658 RON | 2.438.689 RON | 1.390.683 RON | 402.978 RON |
| Cheltuieli totale | 4.130.115 RON | 2.337.191 RON | 1.703.633 RON | 2.291.860 RON | 1.238.075 RON | 318.580 RON |
| Profit brut | 170.041 RON | 129.489 RON | 360.025 RON | 146.829 RON | 152.608 RON | 84.398 RON |
| Profit net | 122.060 RON | 55.489 RON | 339.388 RON | 122.442 RON | 141.001 RON | 81.068 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 195.366 RON | 372.847 RON | 467.307 RON | 419.215 RON | 10.823 RON | 15.448 RON |
| Active circulante | 1.014.082 RON | 863.580 RON | 578.627 RON | 559.491 RON | 451.383 RON | 144.000 RON |
| Stocuri | 142.198 RON | 409.664 RON | 73.481 RON | 127.910 RON | 21.533 RON | 61.430 RON |
| Creante | 779.823 RON | 278.279 RON | 92.754 RON | 109.359 RON | 50.013 RON | 7.971 RON |
| Casa si conturi la banci | 92.061 RON | 175.637 RON | 412.392 RON | 322.222 RON | 379.837 RON | 74.599 RON |
| Datorii totale | 570.022 RON | 496.839 RON | 361.835 RON | 633.995 RON | 239.937 RON | 78.180 RON |
| Capitaluri proprii | 639.426 RON | 739.588 RON | 684.099 RON | 344.711 RON | 222.269 RON | 81.268 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 5 | 3 | 4 | 2 |
74 de contracte atribuite, in valoare de 6.701.224 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.923.247 lei.
Achizitii directe
60 de contracte
2.923.187 lei
Licitatii publice
14 contracte
3.778.037 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 11:14).