ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
termen acordat pentru administrarea probelor propuse
Respinge ca neîntemeiată cererea formulată de reclamanta Q ART CITY LINE SRL, în contradictoriu cu pârâta SMARALD INVEST S.R.L. Respinge ca neîntemeiată cererea reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Zalău. Pronunţată astăzi, 23.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea pt data de 23.01.2026
Amână cauza pentru a se reveni cu adresă către reclamantă
Amână cauza pentru probe
Amână cauza pentru data de 21.11.2025 ora 11 pentru refacerea procedurii de citare
Admite recursul declarat de reclamanta împotriva sentin?ei civile nr. 873/23.06.2025 a Judecătoriei Zalău, pe care o casează în parte, în sensul că înlătură dispozi?ia privind respingerea cererii reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 5760 lei cu titlu de cheltuieli de judecată la fond. Menţine restul dispoziţiilor. Definitivă. Pronun?ată în data de 12.08.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Ia act de pozi?ia de recunoa?tere a preten?iilor de către pârâtă. Admite în parte ac?iunea civilă precizată având ca obiect ordonan?ă pre?edin?ială formulată de către reclamanta Q ART CITY LINE SRL, având CUI ..., respectiv nr. înmatriculare ORC ..., cu sediul în ..., având sediul procesual ales la Cabinet de avocat Marc Ionel – ..., având adresa de comunicare electronică a actelor de procedură ... în contradictoriu cu pârâta COMPANIA DE APĂ SOME? S.A., prin Sucursala Sălaj, având CUI ..., respectiv nr. înregistrare ORC ..., cu sediul în ..., respectiv sediul procesual ales în ... având adresa de comunicare electronică a actelor de procedură ... după cum urmează: Obligă pârâta să nu rezilieze contractul de furnizare a serviciului de alimentare cu apă ?i canalizare nr. ... încheiat între păr?i, până la soluţionarea definitivă a dosarului civil înregistrat sub nr. 2882/337/2025 al Judecătoriei Zalău având ca obiect revendicare, grăni?uire, obliga?ie de a face ?i rectificare carte funciară. Respinge ca neîntemeiat capătul de cerere vizând obligarea pârâtei la plata de cheltuieli de judecată ocazionate de prezentul litigiu. Executorie. Cu recurs în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii judecătoreşti, care se va depune la Judecătoria Zalău, fiind aplicabile dispoziţiile art. 489 C.proc. civilă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, astăzi, 23.06.2025.
Termen preschimbat.
În temeiul art. 230 C.pr.civ. preschimbă termenul de judecată din data de 19.06.2026, la data de 29.01.2027, ora 11:00, pentru când se citează păr?ile.
Termen preschimbat
Preschimbă termenul din data de 10.03.2026 pentru data de 19.06.2026.
Amana cauza in vederea administrării probelor incuviinţate.
Respinge, ca neîntemeiată, declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător Mure?an Flaviu, preşedintele completului C3, în dosarul nr. 2882/337/2025. Fără cale de atac. Pronunţată la 02.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei
pentru solu?ionarea cererii de abţinere;
în vederea respectării principiului continuităţii completului de judecată;
Respinge, ca neîntemeiată, contestaţia formulată de contestatoarea Q ART CITY LINE S.R.L., împotriva măsurilor luate de lichidatorul judiciar Cabinetul Individual de Insolvenţă Georgiu Ioana Alexandra, în cadrul procedurii de insolvenţă a debitoarei IORA MEC S.R.L., privind procedura de vânzare prin licitaţie publică a bunurilor debitoarei din data de 05.07.2024. Respinge cererea contestatoarei de obligare a lichidatorului judiciar şi a creditoarei FILDER DHR S.R.L. la plata cheltuielilor de judecată. Obligă contestatoarea Q ART CITY LINE S.R.L. să îi achite creditoarei FILDER DHR S.R.L. suma de 7.340,32 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată azi, 24.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 24.09.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 495.539 RON | 818 RON | 10.356.109 RON | 5.035.222 RON | 5.481.584 RON | 160.697 RON | 2 |
| 2024 | 102.799 RON | 157.905 RON | 11.003.530 RON | 5.073.361 RON | 6.090.048 RON | 159.879 RON | 2 |
| 2023 | 34.700 RON | -8.014 RON | 5.636.127 RON | 987.654 RON | 4.649.447 RON | 1.974 RON | 1 |
| 2022 | 23.997 RON | 8.776 RON | 5.056.675 RON | 435.048 RON | 4.631.614 RON | 9.987 RON | — |
| 2021 | — | 4.537 RON | 4.368.548 RON | — | 4.369.499 RON | 1.211 RON | — |
| 2020 | — | -2.157 RON | 3.249.994 RON | — | 3.246.668 RON | -3.326 RON | — |
| 2019 | — | -1.369 RON | 918.142 RON | — | 916.973 RON | -1.169 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 495.539 RON | 102.799 RON | 34.700 RON | 23.997 RON | — | — | — |
| Venituri totale | 740.616 RON | 479.195 RON | 54.270 RON | 159.629 RON | 2.307 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 739.569 RON | 321.173 RON | 61.989 RON | 150.338 RON | -2.693 RON | 2.157 RON | 1.369 RON |
| Profit brut | 1.047 RON | 158.022 RON | 0 RON | 9.291 RON | 5.000 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 7.719 RON | 0 RON | 0 RON | 2.157 RON | 1.369 RON |
| Profit net | 818 RON | 157.905 RON | 0 RON | 8.776 RON | 4.537 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 8.014 RON | 0 RON | 0 RON | 2.157 RON | 1.369 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 5.035.222 RON | 5.073.361 RON | 987.654 RON | 435.048 RON | — | — | — |
| Active circulante | 5.481.584 RON | 6.090.048 RON | 4.649.447 RON | 4.631.614 RON | 4.369.499 RON | 3.246.668 RON | 916.973 RON |
| Stocuri | 5.047.275 RON | 5.075.550 RON | 4.600.356 RON | 4.583.356 RON | 4.343.611 RON | 3.239.039 RON | 912.372 RON |
| Creante | 201.029 RON | 139.475 RON | 47.913 RON | 44.499 RON | 23.881 RON | 1.965 RON | 1 RON |
| Casa si conturi la banci | 47.399 RON | 29.018 RON | 1.178 RON | 3.759 RON | 2.007 RON | 5.664 RON | 4.600 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 1.000 RON | — | 260 RON | — | — |
| Datorii totale | 10.356.109 RON | 11.003.530 RON | 5.636.127 RON | 5.056.675 RON | 4.368.548 RON | 3.249.994 RON | 918.142 RON |
| Capitaluri proprii | 160.697 RON | 159.879 RON | 1.974 RON | 9.987 RON | 1.211 RON | -3.326 RON | -1.169 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | — | — | — | — |
2 contracte atribuite, in valoare de 11.000 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
11.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 16:42).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.