ONRC
ONRC
ANAF · anul 2024
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art.174 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului. Cu drept de apel.
Pentru citarea creditorilor în vederea închiderii procedurii de faliment
se acorda termen pentru a fi publicat raportul final
vezi solutie complet S2
pentru continuarea procedurii si valorificarea bunurilor aflate in patrimoniul debitoarei
continuarea procedurii si valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii si valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei
pentru valorificarea bunurilor aflate in patrimoniul falitei
pentru continuarea procedurii-valorificarea bunurilor
pentru continuare procedură, întocmire raport fonduri şi valorificare bunuri
pentru întocmirea tabelului definitiv consolidat şi valorificare bunuri
Aprobă raportul întocmit de administratorul judiciar CII Grădinariu Mihaela. În temeiul art.145 alineat 1 lit. D din Legea nr. 85/2014, Dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitoarei SC Daen Restaurante SRL Termen de control 17.05.2023.
Amână pronun?area la data de 17.03.2023.
pentru continuare procedură, discutare declansare procedură faliment
Admite cererea, Dispune deschiderea procedurii generală de insolvenţă împotriva debitoarei Daen Restaurante SRL. În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, Numeşte administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă CII Grădinariu Mihaela. Termen de control 15.02.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 05.12.2022
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 19999/2022
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 2800/2023
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 4310/2023
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · BPI 5380/2023
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 6025/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 420.977 RON | 18.548 RON | 111.717 RON | 69.920 RON | 42.762 RON | 965 RON | 3 |
| 2020 | 512.823 RON | 24.661 RON | 145.637 RON | 98.846 RON | 29.208 RON | -17.583 RON | 5 |
| 2019 | 9 RON | -42.445 RON | 63.645 RON | 88.115 RON | 64.323 RON | -42.245 RON | 2 |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 420.977 RON | 512.823 RON | 9 RON |
| Venituri totale | 428.487 RON | 655.963 RON | 35.208 RON |
| Cheltuieli totale | 406.065 RON | 626.154 RON | 77.653 RON |
| Profit brut | 22.422 RON | 29.809 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 42.445 RON |
| Profit net | 18.548 RON | 24.661 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 42.445 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 69.920 RON | 98.846 RON | 88.115 RON |
| Active circulante | 42.762 RON | 29.208 RON | 64.323 RON |
| Stocuri | 4.082 RON | 12.666 RON | 13.622 RON |
| Creante | 37.169 RON | 10.649 RON | 49.320 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.511 RON | 5.893 RON | 1.381 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 12.103 RON |
| Datorii totale | 111.717 RON | 145.637 RON | 63.645 RON |
| Venituri in avans | — | — | 143.141 RON |
| Capitaluri proprii | 965 RON | -17.583 RON | -42.245 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 5 | 2 |
1 contract atribuit, in valoare de 4.128 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.129 lei.
Achizitii directe
1 contract
4.128 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 21:47).