PENSIUNEA BALAN S.R.L.
- BIOPRO DAQZ S.R.L.documentat in 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite, în parte, cererea formulată de petentul BEJ AZOIŢEI NECULAI pentru creditoarea DDM INVEST III AG, în contradictoriu debitoarea BĂLAN LAZĂR PACHELA şi terţul poprit PENSIUNEA BĂLAN S.R.L.. Validează poprirea înfiinţată de BEJ AZOIŢEI NECULAI prin adresa emisă la data de 27.09.2024 în dosarul de executare nr. 264/2020 asupra veniturilor salariale datorate debitoarei de către terţul poprit pentru perioada 08.10.2024-31.12.2024. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei suma reprezentând 1/3 din venitul net datorat debitoarei în limita creantei datorate de aceasta din urma creditoarei, în valoare de 4271,45 lei, pentru perioada 08.10.2024-31.12.2024. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Obliga terţul poprit să plăteasca creditoarei suma de 20 lei reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Cu apel în termen de 5 de zile de la comunicare, calea de atac de depune la Judecătoria Piatra-Neamţ. Pronunţată astăzi, 11.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite cererea de validare poprire formulată de petentul BEJ Postelnicu ?tefan pentru creditorul Municipiul Gala?i prin Primar în contradictoriu cu debitoarea Bălan-Lazăr Pachela ?i terţul poprit Pensiunea Bălan SRL, având ca obiect validare poprire. Validează poprirea înfiinţată de BEJ Postelnicu ?tefan, prin adresa din data de 20.06.2023, în dosarul execu?ional nr. 421/2018, pentru suma de 2528,39 lei. Obligă terţul poprit Pensiunea Bălan SRL să creditorului Municipiul Gala?i prin Primar, în limita creanţei şi în cota prevăzută de lege, sumele datorate debitoarei Bălan-Lazăr Pachela, în baza raporturilor juridice existente între aceştia. Respinge cererea de amendare a terţului poprit. Obligă ter?ul poprit la plata sumei de 820 lei către petent, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula apel, în termen de 5 zile, începând cu data comunicării, ce se va depune la Judecătoria Galaţi. Pronunţată astăzi, 21.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în conformitate cu dispozi?iile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronun?area la data de 21.03.2024, urmând ca solu?ia să fie pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână cauza la data de 06.03.2024, ora 11:00, CC19n, având în vedere Hotărârea nr. 1 din 08.01.2024 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Gala?i.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 359.688 RON | 158.035 RON | 88.638 RON | 5.206 RON | 241.707 RON | 158.275 RON | 2 |
| 2023 | 125.937 RON | 21.382 RON | 14.996 RON | 8.881 RON | 30.810 RON | 24.695 RON | 2 |
| 2022 | 89.245 RON | 49.602 RON | 4.817 RON | 12.556 RON | 55.574 RON | 63.313 RON | 1 |
| 2021 | 63.000 RON | 374 RON | 9.643 RON | — | 23.354 RON | 13.711 RON | 2 |
| 2020 | 85.500 RON | 26.711 RON | 20.458 RON | — | 33.795 RON | 13.337 RON | 2 |
| 2019 | — | -13.574 RON | 13.772 RON | 191 RON | 207 RON | -13.374 RON | 2 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359.688 RON | 125.937 RON | 89.245 RON | 63.000 RON | 85.500 RON | — |
| Venituri totale | 359.702 RON | 125.937 RON | 89.245 RON | 63.000 RON | 85.500 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 191.798 RON | 103.359 RON | 38.596 RON | 62.180 RON | 57.394 RON | 13.574 RON |
| Profit brut | 167.904 RON | 22.578 RON | 50.649 RON | 820 RON | 28.106 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.574 RON |
| Profit net | 158.035 RON | 21.382 RON | 49.602 RON | 374 RON | 26.711 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.574 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 5.206 RON | 8.881 RON | 12.556 RON | — | — | 191 RON |
| Active circulante | 241.707 RON | 30.810 RON | 55.574 RON | 23.354 RON | 33.795 RON | 207 RON |
| Creante | 182.421 RON | 4.599 RON | 1.667 RON | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 59.286 RON | 26.211 RON | 53.907 RON | 23.354 RON | 33.795 RON | 207 RON |
| Datorii totale | 88.638 RON | 14.996 RON | 4.817 RON | 9.643 RON | 20.458 RON | 13.772 RON |
| Capitaluri proprii | 158.275 RON | 24.695 RON | 63.313 RON | 13.711 RON | 13.337 RON | -13.374 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 |
7 contracte atribuite, in valoare de 157.225 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 76.562 lei.
Achizitii directe
2 contracte
76.560 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
80.665 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 14:12).