ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
SAD 1, extindere P+3E+penthouse
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Termen pentru continuarea procedurii şi în vederea soluţionării litigiilor conexe.
Termen pentru continuarea procedurii, acordat la cererea administratorului judiciar în vederea soluţionării contestaţiilor la tabelul preliminar.
Dosar nr. 2206/100/2025 Minută: 26.11.2025 Admite cererea formulată de către debitoarea SC OTT GLOBAL MEDTECH SRL ... şi, în consecinţă: În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei SC OTT GLOBAL MEDTECH SRL ... . În temeiul art. 66 alin. 6, teza a II-a din Legea nr. 85/2014, dispune conexarea la prezentul dosar a cererilor de deschidere a procedurii insolvenţei debitorului SC OTT GLOBAL MEDTECH SRL formulate de către creditorii DENTA JOY TM SRL; Cecoi Dental SRL; Badea Simion Laurenţiu; Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj Napoca prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş; Ana-Sophie Dental Care SRL şi LDENT SMILE SRL şi înregistrate în dosarul nr. 1762/100/2025, cereri care devin Declaraţii de creanţă în prezenta cauză, cu aplicarea art. 66 alin. 8 din Legea nr. 85/2014. Ia act de renunţarea la judecata cererii formulate de creditoarea DENTA JOY TM SRL împotriva debitoarei SC OTT GLOBAL MEDTECH SRL, prin care a solicitat declanşarea procedurii generale de insolvenţă faţă de aceasta. În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea nr. 85/2014, califică cererea formulată de creditoarea RAY EUROPE GMBH, ca o declaraţie de creanţă în prezenta cauză, cu aplicarea art. 66 alin. 8 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 45 alin 1 lit. d) şi art. 73 din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Numeşte administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă PARETO GRUP I.P.U.R.L. ... care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege. Stabileşte onorariu provizoriu pentru administratorul judiciar în sumă de 1.000 lei/ lunar până la prima adunare a creditorilor. În temeiul art. 99 alin. 1 raportat la art. 71 alin 2 şi art. 100 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Maramureş, Registrul societăţilor agricole/Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor/alte registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 99 din Legea 85/2014, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdic?ie se află sediul declarat la registrul comerţului, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Fixează următoarele termene limită: -pentru depunerea de către creditori a opozi?iilor la încheierea de deschidere a procedurii este de 10 zile de la notificare; -pentru depunerea creanţelor la 12.01.2026; -pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 02.02.2026. Contestaţiile se vor depune la tribunal în termen de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului preliminar. -data şedinţei adunării creditorilor la data de 09.02.2026, la sediul administratorului judiciar provizoriu desemnat şi convoacă creditorii debitoarei; -pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 27.02.2026. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar provizoriu desemnat. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Dispune ca în conformitate cu dispoziţiile art. 92 din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar să depună la dosar raportul prevăzut de aceste dispoziţii legale; lunar se va depune raportul prevăzut de dispoziţiile art. 59 alin 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 10.03.2026, NCPC Complet specializat Falimente nr. 12, sala 76, ora 10:00. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Maramureş - Secţia a II-a Civilă, de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată azi, 26.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Şedinţa camerei de consiliu
Amână pronunţarea soluţiei pentru data de 26.11.2025. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în camera de consiliu, azi, 18.11.2025 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.479.983 RON | 1.206.779 RON | 3.401.350 RON | 311.102 RON | 5.405.411 RON | 2.306.413 RON | 6 |
| 2024 | 6.060.422 RON | 609.709 RON | 3.222.150 RON | 388.123 RON | 4.316.790 RON | 1.460.888 RON | 4 |
| 2023 | 5.167.866 RON | 746.619 RON | 2.091.342 RON | 344.573 RON | 3.142.862 RON | 1.361.093 RON | 2 |
| 2022 | 3.463.810 RON | 516.597 RON | 1.414.740 RON | 242.598 RON | 1.971.615 RON | 799.473 RON | 2 |
| 2021 | 2.177.688 RON | 371.580 RON | 375.776 RON | 5.538 RON | 963.641 RON | 593.403 RON | 1 |
| 2020 | 1.004.294 RON | 223.508 RON | 119.646 RON | 294 RON | 341.175 RON | 221.823 RON | 1 |
| 2019 | — | -1.885 RON | 2.500 RON | 330 RON | 485 RON | -1.685 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.479.983 RON | 6.060.422 RON | 5.167.866 RON | 3.463.810 RON | 2.177.688 RON | 1.004.294 RON | — |
| Venituri totale | 11.555.626 RON | 6.106.172 RON | 5.224.167 RON | 3.540.063 RON | 2.186.641 RON | 1.010.716 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 10.189.766 RON | 5.411.120 RON | 4.413.292 RON | 3.000.659 RON | 1.800.196 RON | 779.577 RON | 1.885 RON |
| Profit brut | 1.365.860 RON | 695.052 RON | 810.875 RON | 539.404 RON | 386.445 RON | 231.139 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.885 RON |
| Profit net | 1.206.779 RON | 609.709 RON | 746.619 RON | 516.597 RON | 371.580 RON | 223.508 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.885 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 311.102 RON | 388.123 RON | 344.573 RON | 242.598 RON | 5.538 RON | 294 RON | 330 RON |
| Active circulante | 5.405.411 RON | 4.316.790 RON | 3.142.862 RON | 1.971.615 RON | 963.641 RON | 341.175 RON | 485 RON |
| Stocuri | 4.526.595 RON | 3.084.558 RON | 1.869.078 RON | 1.687.560 RON | 823.339 RON | 239.692 RON | — |
| Creante | 782.944 RON | 973.030 RON | 1.273.433 RON | 553.281 RON | 335.639 RON | 27.682 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 95.872 RON | 259.202 RON | 351 RON | -269.226 RON | -195.337 RON | 73.801 RON | 485 RON |
| Datorii totale | 3.401.350 RON | 3.222.150 RON | 2.091.342 RON | 1.414.740 RON | 375.776 RON | 119.646 RON | 2.500 RON |
| Venituri in avans | 8.750 RON | 21.875 RON | 35.000 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.306.413 RON | 1.460.888 RON | 1.361.093 RON | 799.473 RON | 593.403 RON | 221.823 RON | -1.685 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | — |
22 de contracte atribuite, in valoare de 187.352 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 182.274 lei.
Achizitii directe
19 contracte
182.255 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
5.097 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 21:36).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ANDCOR SRLCUI 7343413 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MEDITECH SRLCUI 14779840 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.