ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Constată încetarea acţiunii având ca obiect ordonanţă de plată, formulată de reclamanta FORSIUS SRL, (date), în contradictoriu cu pârâta AUTO RO STAR SERVICE SRL, (date), prin administrator judiciar CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ RĂCEANU GABRIEL, (date), în temeiul art. 75 alin. 1 teza finală din Legea 85/2014. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Slobozia. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.09.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 12.10.2023
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 16556/2023
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 20726/2023
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 2350/2024
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 11839/2024
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 28027/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 562.762 RON | -78.367 RON | 807.389 RON | — | 73.390 RON | -733.999 RON | 7 |
| 2024 | 575.512 RON | -95.606 RON | 732.620 RON | — | 76.988 RON | -655.632 RON | 7 |
| 2023 | 530.894 RON | -58.748 RON | 658.072 RON | 0 RON | 98.046 RON | -560.026 RON | 10 |
| 2022 | 569.883 RON | -92.067 RON | 582.172 RON | 1.305 RON | 79.590 RON | -501.277 RON | 11 |
| 2021 | 842.498 RON | -56.934 RON | 510.310 RON | 2.609 RON | 98.491 RON | -409.210 RON | 14 |
| 2020 | 972.592 RON | -320.820 RON | 542.922 RON | 3.914 RON | 186.731 RON | -352.277 RON | 15 |
| 2019 | 2.224 RON | -31.657 RON | 41.189 RON | — | 9.732 RON | -31.457 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 562.762 RON | 575.512 RON | 530.894 RON | 569.883 RON | 842.498 RON | 972.592 RON | 2.224 RON |
| Venituri totale | 562.851 RON | 575.828 RON | 530.894 RON | 570.979 RON | 843.290 RON | 973.176 RON | 2.224 RON |
| Cheltuieli totale | 627.358 RON | 659.624 RON | 584.333 RON | 657.347 RON | 891.804 RON | 1.284.272 RON | 33.859 RON |
| Pierdere bruta | 64.507 RON | 83.796 RON | 53.439 RON | 86.368 RON | 48.514 RON | 311.096 RON | 31.635 RON |
| Pierdere neta | 78.367 RON | 95.606 RON | 58.748 RON | 92.067 RON | 56.934 RON | 320.820 RON | 31.657 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | 0 RON | 1.305 RON | 2.609 RON | 3.914 RON | — |
| Active circulante | 73.390 RON | 76.988 RON | 98.046 RON | 79.590 RON | 98.491 RON | 186.731 RON | 9.732 RON |
| Stocuri | 66.214 RON | 65.703 RON | 70.967 RON | 66.307 RON | 70.322 RON | 88.610 RON | — |
| Creante | 6.744 RON | 10.899 RON | 22.690 RON | 12.794 RON | 21.116 RON | 76.676 RON | 1.205 RON |
| Casa si conturi la banci | 432 RON | 386 RON | 4.389 RON | 489 RON | 7.053 RON | 21.445 RON | 8.527 RON |
| Datorii totale | 807.389 RON | 732.620 RON | 658.072 RON | 582.172 RON | 510.310 RON | 542.922 RON | 41.189 RON |
| Capitaluri proprii | -733.999 RON | -655.632 RON | -560.026 RON | -501.277 RON | -409.210 RON | -352.277 RON | -31.457 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 10 | 11 | 14 | 15 | 0 |
62 de contracte atribuite, in valoare de 93.760 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 14.553 lei.
Achizitii directe
3 contracte
14.550 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
59 de contracte
79.210 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 22:19).