ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.123.985 RON | 1.164.055 RON | 862.064 RON | 317.434 RON | 1.927.602 RON | 1.165.255 RON | 1 |
| 2024 | 1.594.138 RON | 870.373 RON | 213.948 RON | — | 1.332.402 RON | 1.118.454 RON | 4 |
| 2023 | 2.444.444 RON | 1.996.883 RON | 412.275 RON | 0 RON | 2.562.809 RON | 2.150.534 RON | 2 |
| 2022 | 865.974 RON | 718.164 RON | 100.148 RON | — | 819.512 RON | 719.364 RON | 1 |
| 2021 | 353.484 RON | 285.961 RON | 11.003 RON | 0 RON | 298.164 RON | 287.161 RON | 1 |
| 2020 | 51.000 RON | 48.481 RON | 2.537 RON | 119 RON | 51.899 RON | 49.481 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.123.985 RON | 1.594.138 RON | 2.444.444 RON | 865.974 RON | 353.484 RON | 51.000 RON |
| Venituri totale | 2.124.049 RON | 1.610.427 RON | 2.451.516 RON | 868.957 RON | 353.484 RON | 51.000 RON |
| Cheltuieli totale | 743.094 RON | 605.117 RON | 435.325 RON | 143.611 RON | 64.694 RON | 2.109 RON |
| Profit brut | 1.380.955 RON | 1.005.310 RON | 2.016.191 RON | 725.346 RON | 288.790 RON | 48.891 RON |
| Profit net | 1.164.055 RON | 870.373 RON | 1.996.883 RON | 718.164 RON | 285.961 RON | 48.481 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 317.434 RON | — | 0 RON | — | 0 RON | 119 RON |
| Active circulante | 1.927.602 RON | 1.332.402 RON | 2.562.809 RON | 819.512 RON | 298.164 RON | 51.899 RON |
| Creante | 1.830.287 RON | 1.255.844 RON | 1.229.414 RON | 432.823 RON | 165.500 RON | 10.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 97.315 RON | 76.558 RON | 1.333.395 RON | 386.689 RON | 132.664 RON | 41.899 RON |
| Cheltuieli in avans | 10.263 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 862.064 RON | 213.948 RON | 412.275 RON | 100.148 RON | 11.003 RON | 2.537 RON |
| Provizioane | 227.980 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.165.255 RON | 1.118.454 RON | 2.150.534 RON | 719.364 RON | 287.161 RON | 49.481 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 |
104 contracte atribuite, in valoare de 4.405.105 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.110.204 lei.
Achizitii directe
99 de contracte
4.110.105 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
295.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:01).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SC BEMEL AG SRLCUI 30160658 | 10 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
ELECTROPROIECT SACUI 531 | 9 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ELECTROPROIECT SACUI 531 | 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
SC BEMEL AG SRLCUI 30160658 | 10 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
INTECSA ENGINEERING GROUP, S.A.U.CUI A28139111 | 4 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
ELECTROPROIECT SACUI 531 | 9 | terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.anterior: UTI FACILITY MANAGEMENT S.A., UTI GEMMO SERVICII - S.R.L., UTI GRUP - S.A.CUI 18165761 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GEOTESTING C.I. SRLCUI 18780588 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
GAUSS SRLCUI 3044753 | 5 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
SC BEMEL AG SRLCUI 30160658 | 10 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
GRAPHEIN TOPO S.A.CUI 33062409 | 3 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRLCUI 13280921 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 18 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.