ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dispune conexarea dosarului nr. 822/90/2025/a7 la dosarul nr. 822/90/2025/a6.
Suspendă judecata apelului cf.art.411 alin.1 pct.2 Cpc. Cu recurs pe durata suspendării. Pr.cf.art.402 teza finală Cpc.
Respinge excepţia tardivităţii formulării contestaţiilor, invocată de administratorul judiciar CII Ghindeanu Nicuşor, ca neîntemeiată. Respinge contestaţiile formulate în cadrul dosarelor conexate 822/90/2025/a6 şi 822/90/2025/a7, ca neîntemeiate. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 26.03.2026.
Admite, în parte, cererea de validare a popririi formulată de creditoarea B-Squared Investments S.A.R.L., în contradictoriu cu terţul poprit Bunescu Universal Company S.A.R.L şi debitoarea Bunescu Marinela. Validează poprirea înfiinţată prin adresa emisă la data de 14.11.2025 în dosarul de executare nr. 3514/2024 al SCPEJ Petroaica şi Asociaţii . Obligă terţul poprit Bunescu Universal Company S.A.R.L să-i plătească creditoarei B-Squared Investments S.A.R.L. sumele datorate debitoarei, începând cu data de 14.11.2025, până la concurenţa sumei de 2.945,75 lei. Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit la plata către petent a sumei de 20 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 20 februarie 2026.
Amână pronunţarea la data de 20.02.2026.
Anulează apelul ca netimbrat. Definitivă. Pr.cf.art.402 teza finală Cpc.
Amână judecarea cauzei la data de 02 decembrie 2025, pentru când se vor cita părţile prin B.P.I.
Respinge contestaţia ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, care se depune la sediul Tribunalului Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 19.06.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 10.04.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 8547/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 10997/2025
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 27343/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 733.172 RON | -481.472 RON | 2.554.743 RON | 719.845 RON | 829.605 RON | -1.005.293 RON | 11 |
| 2024 | 1.752.739 RON | -588.472 RON | 2.108.365 RON | 1.066.353 RON | 519.752 RON | -522.260 RON | 22 |
| 2023 | 2.591.717 RON | 144.493 RON | 1.668.737 RON | 1.310.928 RON | 509.347 RON | 151.538 RON | 21 |
| 2022 | 1.146.948 RON | 179.391 RON | 394.099 RON | 200.014 RON | 429.391 RON | 235.306 RON | 14 |
| 2021 | 148.257 RON | 55.715 RON | 42.501 RON | 7.500 RON | 90.916 RON | 55.915 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 733.172 RON | 1.752.739 RON | 2.591.717 RON | 1.146.948 RON | 148.257 RON |
| Venituri totale | 733.173 RON | 1.882.739 RON | 2.591.717 RON | 1.146.948 RON | 148.257 RON |
| Cheltuieli totale | 1.214.645 RON | 2.471.211 RON | 2.416.132 RON | 953.969 RON | 89.007 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 175.585 RON | 192.979 RON | 59.250 RON |
| Pierdere bruta | 481.472 RON | 588.472 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 144.493 RON | 179.391 RON | 55.715 RON |
| Pierdere neta | 481.472 RON | 588.472 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 719.845 RON | 1.066.353 RON | 1.310.928 RON | 200.014 RON | 7.500 RON |
| Active circulante | 829.605 RON | 519.752 RON | 509.347 RON | 429.391 RON | 90.916 RON |
| Stocuri | — | — | 21.000 RON | 12.495 RON | — |
| Creante | 708.811 RON | 500.657 RON | 462.235 RON | 110.381 RON | 1.968 RON |
| Casa si conturi la banci | 120.794 RON | 19.095 RON | 26.112 RON | 306.515 RON | 88.948 RON |
| Datorii totale | 2.554.743 RON | 2.108.365 RON | 1.668.737 RON | 394.099 RON | 42.501 RON |
| Capitaluri proprii | -1.005.293 RON | -522.260 RON | 151.538 RON | 235.306 RON | 55.915 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 22 | 21 | 14 | 4 |
2 contracte atribuite, in valoare de 31.659 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 25.357 lei.
Achizitii directe
1 contract
25.356 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
6.303 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.220.593 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 03:58).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CONSTRUCŢII SILVA OAŞ SRLCUI 38078635 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.