ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.491.644 RON | 2.971 RON | 424.285 RON | 194.871 RON | 960.454 RON | 731.040 RON | 10 |
| 2024 | 2.256.864 RON | 1.129 RON | 469.952 RON | 246.202 RON | 951.819 RON | 728.069 RON | 11 |
| 2023 | 2.090.247 RON | 28.525 RON | 638.550 RON | 196.762 RON | 1.168.728 RON | 726.940 RON | 10 |
| 2022 | 2.478.500 RON | 583.170 RON | 622.967 RON | 335.939 RON | 928.515 RON | 698.415 RON | 20 |
| 2021 | 2.564.959 RON | -59.509 RON | 1.216.364 RON | 281.384 RON | 1.099.450 RON | 164.470 RON | 15 |
| 2020 | 2.792.758 RON | 16.483 RON | 1.250.819 RON | 326.026 RON | 1.148.771 RON | 223.978 RON | — |
| 2019 | 3.371.995 RON | -154.251 RON | 1.008.921 RON | 270.062 RON | 907.368 RON | 207.495 RON | 13 |
| 2018 | 3.479.772 RON | 377.160 RON | 826.008 RON | 164.424 RON | 986.046 RON | 361.746 RON | 11 |
| 2017 | 1.918.181 RON | 17.550 RON | 1.161.989 RON | 118.145 RON | 992.403 RON | -15.414 RON | 11 |
| 2016 | 1.720.725 RON | 3.561 RON | 1.053.507 RON | 145.168 RON | 869.865 RON | -32.963 RON | 8 |
| 2015 | 1.930.087 RON | 3.705 RON | 901.385 RON | 89.098 RON | 753.796 RON | -36.524 RON | 6 |
| 2014 | 1.631.750 RON | 85.368 RON | 1.133.477 RON | 104.595 RON | 914.342 RON | -40.229 RON | 5 |
| 2013 | 1.090.854 RON | 9.726 RON | 1.394.500 RON | 99.824 RON | 1.094.769 RON | -125.596 RON | 7 |
| 2012 | 2.147.500 RON | -60.851 RON | 1.262.032 RON | 93.828 RON | 958.572 RON | -135.322 RON | 11 |
| 2011 | 2.704.525 RON | -47.767 RON | 1.492.477 RON | 158.194 RON | 1.200.159 RON | -74.472 RON | 13 |
| 2010 | 1.249.360 RON | 11.304 RON | 1.167.866 RON | 86.224 RON | 1.023.550 RON | -26.705 RON | 7 |
| 2009 | 1.247.490 RON | -57.890 RON | 471.374 RON | 43.441 RON | 389.924 RON | -38.009 RON | 7 |
| 2008 | 1.447.537 RON | 22.997 RON | 356.507 RON | 8.815 RON | 367.573 RON | 19.881 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.491.644 RON | 2.256.864 RON | 2.090.247 RON | 2.478.500 RON | 2.564.959 RON | 2.792.758 RON | 3.371.995 RON | 3.479.772 RON | 1.918.181 RON | 1.720.725 RON | 1.930.087 RON | 1.631.750 RON | 1.090.854 RON | 2.147.500 RON | 2.704.525 RON | 1.249.360 RON | 1.247.490 RON | 1.447.537 RON |
| Venituri totale | 2.541.929 RON | 2.483.522 RON | 2.443.825 RON | 3.629.797 RON | 3.146.884 RON | 2.923.350 RON | 3.376.324 RON | 3.480.877 RON | 2.121.082 RON | 1.908.545 RON | 2.170.037 RON | 1.864.866 RON | 1.238.526 RON | 2.199.734 RON | 2.704.545 RON | 1.249.992 RON | 1.252.418 RON | 1.535.897 RON |
| Cheltuieli totale | 2.538.367 RON | 2.482.108 RON | 2.390.862 RON | 3.010.329 RON | 3.176.674 RON | 2.882.160 RON | 3.499.312 RON | 3.070.916 RON | 2.084.090 RON | 1.903.264 RON | 2.164.468 RON | 1.779.498 RON | 1.228.800 RON | 2.260.585 RON | 2.752.312 RON | 1.232.238 RON | 1.304.575 RON | 1.511.957 RON |
| Profit brut | 3.562 RON | 1.414 RON | 52.963 RON | 619.468 RON | 0 RON | 41.190 RON | 0 RON | 409.961 RON | 36.992 RON | 5.281 RON | 5.569 RON | 85.368 RON | 9.726 RON | 0 RON | 0 RON | 17.754 RON | — | 23.940 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.790 RON | 0 RON | 122.988 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 60.851 RON | 47.767 RON | — | 52.157 RON | — |
| Profit net | 2.971 RON | 1.129 RON | 28.525 RON | 583.170 RON | 0 RON | 16.483 RON | 0 RON | 377.160 RON | 17.550 RON | 3.561 RON | 3.705 RON | 85.368 RON | 9.726 RON | 0 RON | 0 RON | 11.304 RON | — | 22.997 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 59.509 RON | 0 RON | 154.251 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 60.851 RON | 47.767 RON | — | 57.890 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 194.871 RON | 246.202 RON | 196.762 RON | 335.939 RON | 281.384 RON | 326.026 RON | 270.062 RON | 164.424 RON | 118.145 RON | 145.168 RON | 89.098 RON | 104.595 RON | 99.824 RON | 93.828 RON | 158.194 RON | 86.224 RON | 43.441 RON | 8.815 RON |
| Active circulante | 960.454 RON | 951.819 RON | 1.168.728 RON | 928.515 RON | 1.099.450 RON | 1.148.771 RON | 907.368 RON | 986.046 RON | 992.403 RON | 869.865 RON | 753.796 RON | 914.342 RON | 1.094.769 RON | 958.572 RON | 1.200.159 RON | 1.023.550 RON | 389.924 RON | 367.573 RON |
| Stocuri | 453.581 RON | 341.326 RON | 518.910 RON | 357.114 RON | 451.598 RON | 490.128 RON | 120.952 RON | 302.128 RON | 219.599 RON | 132.178 RON | 54.611 RON | 220.942 RON | 398.585 RON | 308.945 RON | 458.539 RON | 753.542 RON | 47.270 RON | 155.289 RON |
| Creante | 408.217 RON | 593.134 RON | 626.758 RON | 509.848 RON | 609.487 RON | 612.195 RON | 566.305 RON | 565.483 RON | 691.111 RON | 685.962 RON | 579.395 RON | 672.180 RON | 637.293 RON | 519.104 RON | 723.766 RON | 256.746 RON | 286.501 RON | 211.545 RON |
| Casa si conturi la banci | 98.656 RON | 17.359 RON | 23.060 RON | 61.553 RON | 38.365 RON | 46.448 RON | 220.111 RON | 118.435 RON | 81.693 RON | 51.725 RON | 119.790 RON | 21.220 RON | 58.891 RON | 130.523 RON | 17.854 RON | 13.262 RON | 56.153 RON | 739 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 56.928 RON | — | — | 38.986 RON | 37.284 RON | 36.027 RON | 5.511 RON | 21.967 RON | 74.311 RON | 74.311 RON | 74.310 RON | 59.652 RON | 31.387 RON | — | — |
| Datorii totale | 424.285 RON | 469.952 RON | 638.550 RON | 622.967 RON | 1.216.364 RON | 1.250.819 RON | 1.008.921 RON | 826.008 RON | 1.161.989 RON | 1.053.507 RON | 901.385 RON | 1.133.477 RON | 1.394.500 RON | 1.262.032 RON | 1.492.477 RON | 1.167.866 RON | 471.374 RON | 356.507 RON |
| Capitaluri proprii | 731.040 RON | 728.069 RON | 726.940 RON | 698.415 RON | 164.470 RON | 223.978 RON | 207.495 RON | 361.746 RON | -15.414 RON | -32.963 RON | -36.524 RON | -40.229 RON | -125.596 RON | -135.322 RON | -74.472 RON | -26.705 RON | -38.009 RON | 19.881 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 11 | 10 | 20 | 15 | — | 13 | 11 | 11 | 8 | 6 | 5 | 7 | 11 | 13 | 7 | 7 | 8 |
443 de contracte atribuite, in valoare de 2.255.298 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.859.048 lei.
Achizitii directe
398 de contracte
1.858.650 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
45 de contracte
396.648 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 16:15).