ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
termen preschimbat la data de 05.11.2025, ora 09:30, sala 19
Admite propunerea formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Tg. Jiu în dosarul nr. 2594/227/P/2023 . 2. În baza art. 112 al. 1 lit. f C.p., dispune confiscarea ?i distrugerea obiectelor ce au făcut obiectul prezentei cauze ?i care au fost depuse la camera de corpuri delicte din cadrul I.P.J. Gorj, conform dovezilor seria H nr. 0247265 din 06.10.2023, respectiv seria H, nr. 0193021 din 11.03.2024: - 3 (trei) bidoane de detergent lichid, 5,800 litri, Persil Deep Clean Tehnology, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii Persil, noi; - 2 (două) bidoane de detergent lichid, 5,800 litri, Persil Deep Clean Tehnology, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii Persil, noi; - 3 (trei) bidoane de detergent lichid, 5775 ml, Ariel Mountain Spring, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi; - 5 (cinci) bidoane de detergent lichid, 5775 ml, Ariel Actilift color & white 3D Actives, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi; - 3 (trei) bidoane de detergent lichid, 6000 ml, Ariel Black Fiber, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi; - 16 (?aisprezece) bidoane de detergent lichid, 5.8 L, 1 16 spălări, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii Persil, noi; - 51 (cincizeci ?i unu) bidoane de detergent lichid, 6 L, 120 de spălări, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi; - 32 (treizeci ?i două) bidoane de detergent lichid, 5,775 L, 105 spălări, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi; - 10 (zece) saci detergent pudră, 10 Kg, 130 de spălări, ce poartă însemnele si inscrip?ia mărcii ARIEL, noi privind suspecţii SI ?i SC ....În baza art. 275 al. 3 C.p.p. cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu contestaţie motivată în termen de 3 zile de la comunicarea încheierii. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispozitia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 05.11.2025.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 19.11.2025, ora 09:00, sala 19, având în vedere dispoziţiile Hotărârii nr.1/27.08.2025 a Adunării Generale a Procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 866.810 RON | 22.289 RON | 312.498 RON | 11.850 RON | 334.044 RON | 33.396 RON | 1 |
| 2024 | 382.044 RON | 39.322 RON | 368.523 RON | 22.008 RON | 357.622 RON | 11.107 RON | 1 |
| 2023 | 283.926 RON | 8.829 RON | 273.484 RON | 32.165 RON | 213.104 RON | 16.785 RON | 0 |
| 2022 | 224.337 RON | 7.756 RON | 161.496 RON | — | 169.452 RON | 7.956 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 866.810 RON | 382.044 RON | 283.926 RON | 224.337 RON |
| Venituri totale | 930.161 RON | 486.891 RON | 284.608 RON | 224.347 RON |
| Cheltuieli totale | 903.626 RON | 440.079 RON | 274.097 RON | 210.449 RON |
| Profit brut | 26.535 RON | 46.812 RON | 10.511 RON | 13.898 RON |
| Profit net | 22.289 RON | 39.322 RON | 8.829 RON | 7.756 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 11.850 RON | 22.008 RON | 32.165 RON | — |
| Active circulante | 334.044 RON | 357.622 RON | 213.104 RON | 169.452 RON |
| Stocuri | 206.099 RON | 309.769 RON | 198.798 RON | 105.527 RON |
| Creante | 40.687 RON | 6.877 RON | 3.576 RON | 2.071 RON |
| Casa si conturi la banci | 87.258 RON | 40.976 RON | 10.730 RON | 61.854 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 45.000 RON | — |
| Datorii totale | 312.498 RON | 368.523 RON | 273.484 RON | 161.496 RON |
| Capitaluri proprii | 33.396 RON | 11.107 RON | 16.785 RON | 7.956 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 0 | 0 |
68 de contracte atribuite, in valoare de 187.642 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 187.534 lei.
Achizitii directe
67 de contracte
187.467 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
175 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 10:17).