ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 25% |
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | 50% |
| persoană | 25% |
| persoană | nepublicat |
| 3 deținători în act · plus 2 deținători pe care actul nu îi numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dispune, din oficiu, îndreptarea erorii materiale din minuta Sentin?ei civile nr.199 pronunţate la data de 20.02.2026, în sensul că: ? La paragraful nr. 6, în loc de: „Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 9637,49 lei cu titlu de cheltuieli de judecată”, se va trece: „Obligă” pârâta să plătească reclamantei suma de 15081,49 lei cu titlu de cheltuieli de judecată”. Dată în camera de consiliu şi pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, azi 15.06.2026.
Admite, în parte, cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta B D M D SRL, în contradictoriu cu pârâta UAT C B, , prin primar, în sensul că: Respinge capătul de cerere prin care reclamanta a solicitat obligarea pârâtei la plata sumei de 223640,18 lei, fiind rămas fără obiect. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 10164,14 lei cu titlu de dobândă legală penalizatoare. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată de către pârâtă. Respinge cererea reclamantei privind restituirea taxei judiciare de timbru. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 9637,49 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Sălaj. Pronunţată azi, 20 februarie 2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa Tribunalului Sălaj.
la data de 20.02.2026
pentru probe
Admite acţiunea formulată de reclamanta ** în contradictoriu cu pârâta ** S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei totale de 58.671,17 lei reprezentând contravaloare factură fiscală seria BK nr. 340/23.04.2025. Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 503,25 lei, calculate asupra debitului restant până la data de 23.07.2025, precum şi în continuare până la data plăţii integrale şi efective a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum de 6.942,64 lei, din care suma de 2.318,64 lei reprezintă taxă judiciară de timbru, iar suma de 4.624 lei reprezintă onorariu avocaţial. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.04.2026.
Amână pronunţarea hotărârii la data de 24.04.2026. Pronunţarea hotărârii se va face potrivit dispoziţiilor art. 396 alin. 2 C.proc.civ. prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 17.04.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.626.410 RON | 2.685.427 RON | 3.608.707 RON | 149.386 RON | 5.954.965 RON | 2.495.644 RON | 5 |
| 2024 | 2.401.462 RON | 31.656 RON | 2.525.428 RON | 6.546 RON | 2.329.099 RON | -189.783 RON | 3 |
| 2023 | 66.038 RON | -221.639 RON | 287.566 RON | 5.162 RON | 60.965 RON | -221.439 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.626.410 RON | 2.401.462 RON | 66.038 RON |
| Venituri totale | 11.040.069 RON | 2.504.760 RON | 67.151 RON |
| Cheltuieli totale | 7.972.822 RON | 2.398.664 RON | 288.120 RON |
| Profit brut | 3.067.247 RON | 106.096 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 220.969 RON |
| Profit net | 2.685.427 RON | 31.656 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 221.639 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 149.386 RON | 6.546 RON | 5.162 RON |
| Active circulante | 5.954.965 RON | 2.329.099 RON | 60.965 RON |
| Stocuri | 3.057.411 RON | 863.925 RON | — |
| Creante | 1.747.364 RON | 956.160 RON | 639 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.150.190 RON | 509.014 RON | 60.326 RON |
| Datorii totale | 3.608.707 RON | 2.525.428 RON | 287.566 RON |
| Capitaluri proprii | 2.495.644 RON | -189.783 RON | -221.439 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 3 | 1 |
157 de contracte atribuite, in valoare de 16.137.156 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.371.710 lei.
Achizitii directe
81 de contracte
4.371.629 lei
Licitatii publice
68 de contracte
11.074.542 lei
Achizitii offline
8 contracte
690.985 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:25).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
Balázs Diák Kft.CUI 0109735636 | 16 | terț susținător | 16 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.