ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 70% |
| persoană | 20% |
| persoană | 10% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de validare a popririi formulată de petenta BEJ ROMANESSE DIANA ELENA, cu sediul situat în Sibiu, I. Ratiu, nr. 3, et.1, ap.3, jud. Sibiu, pentru creditoarea BIROU CR FINANCIAR SRL, în contradictoriu cu tertul poprit STELA CONT SRL, cu si debitorul T Ionel Gabriel, cu domiciliul situat în Cisnădie, str. Magurii, nr. 7, ap. 2, corp A, jud. Sibiu. Validează poprirea înfiinţată de BEJ ROMANESSE DIANA ELENA în dosarul executional nr. 2587/2022, prin adresa din data de 16.10.2025, comunicată tertului poprit la data de 04.11.2025 Obligă terţul poprit STELA CONT SRL să plătească creditoarei BIROU CR FINANCIAR SRL sumele reprezentând 1/3 din venitul lunar net al debitorului Tudosescu Ionel Gabriel ajunse la scadenţă şi cele care vor fi scadente în viitor, pentru acestea din urmă validarea producându-şi efectele numai la data când sumele devin scadente, până la concuren?a sumei de 5543,81 lei Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sibiu.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.05.2026.
Admite excepţia netimbrării cererii, invocată din oficiu. Anulează cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii Tudosescu Ionel Gbriel şi STELA CONT SRL în contradictoriu cu pârâtul BEJA Cârja Mria Iulia şi Mureşanu Radu Alex şi pârâtul Investcapital Ltd, ca netimbrată. Obligă reclamanţii la plata sumei de 287,98 lei, reprezentând cheltuieli de fotocopiere a dosarului execuţional nr. 53/2024. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sibiu. Pronunţată în data de 07.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.835.458 RON | 231.013 RON | 350.949 RON | 8.841 RON | 597.884 RON | 255.776 RON | 12 |
| 2024 | 1.588.008 RON | 528.264 RON | 563.210 RON | 16.844 RON | 1.097.130 RON | 550.764 RON | 10 |
| 2023 | 1.226.599 RON | 365.949 RON | 98.175 RON | 34.448 RON | 885.227 RON | 821.500 RON | 10 |
| 2022 | 1.145.328 RON | 425.193 RON | 130.624 RON | 118.368 RON | 567.807 RON | 555.551 RON | 9 |
| 2021 | 898.410 RON | 212.397 RON | 78.212 RON | 25.676 RON | 342.894 RON | 290.358 RON | 9 |
| 2020 | 1.111.670 RON | 320.353 RON | 109.896 RON | 19.109 RON | 528.748 RON | 437.961 RON | 11 |
| 2019 | 1.036.145 RON | 336.459 RON | 137.460 RON | 8.728 RON | 486.340 RON | 357.608 RON | 12 |
| 2018 | 691.725 RON | 106.949 RON | 63.687 RON | 111.660 RON | 177.678 RON | 231.120 RON | 9 |
| 2017 | 772.677 RON | 229.044 RON | 99.878 RON | 535.115 RON | 288.120 RON | 727.156 RON | 10 |
| 2016 | 737.981 RON | 139.034 RON | 75.138 RON | 347.624 RON | 294.289 RON | 573.112 RON | 11 |
| 2015 | 682.668 RON | 64.809 RON | 68.454 RON | 376.839 RON | 186.871 RON | 498.079 RON | 13 |
| 2014 | 636.332 RON | 120.222 RON | 81.788 RON | 398.214 RON | 227.125 RON | 543.551 RON | 13 |
| 2013 | 540.837 RON | 52.970 RON | 51.443 RON | 417.314 RON | 156.646 RON | 522.517 RON | 12 |
| 2012 | 562.497 RON | 41.026 RON | 93.464 RON | 449.214 RON | 167.800 RON | 523.550 RON | 12 |
| 2011 | 525.679 RON | 68.279 RON | 64.462 RON | 339.774 RON | 217.926 RON | 493.238 RON | 10 |
| 2010 | 469.125 RON | 80.274 RON | 35.956 RON | 386.444 RON | 153.116 RON | 503.604 RON | 10 |
| 2008 | 494.073 RON | 16.680 RON | 78.177 RON | 464.804 RON | 65.040 RON | 454.719 RON | 17 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.835.458 RON | 1.588.008 RON | 1.226.599 RON | 1.145.328 RON | 898.410 RON | 1.111.670 RON | 1.036.145 RON | 691.725 RON | 772.677 RON | 737.981 RON | 682.668 RON | 636.332 RON | 540.837 RON | 562.497 RON | 525.679 RON | 469.125 RON | 494.073 RON |
| Venituri totale | 1.852.567 RON | 1.643.860 RON | 1.264.061 RON | 1.151.359 RON | 898.726 RON | 1.118.031 RON | 1.075.882 RON | 707.632 RON | 781.155 RON | 738.316 RON | 700.780 RON | 641.137 RON | 544.370 RON | 575.193 RON | 535.672 RON | 469.654 RON | 505.969 RON |
| Cheltuieli totale | 1.588.719 RON | 1.067.796 RON | 889.042 RON | 716.805 RON | 678.935 RON | 787.833 RON | 728.889 RON | 593.699 RON | 544.118 RON | 574.205 RON | 622.888 RON | 497.607 RON | 478.379 RON | 525.924 RON | 454.462 RON | 372.974 RON | 486.354 RON |
| Profit brut | 263.848 RON | 576.064 RON | 375.019 RON | 434.554 RON | 219.791 RON | 330.198 RON | 346.993 RON | 113.933 RON | 237.037 RON | 164.111 RON | 77.892 RON | 143.530 RON | 65.991 RON | 49.269 RON | 81.210 RON | 96.680 RON | 19.615 RON |
| Profit net | 231.013 RON | 528.264 RON | 365.949 RON | 425.193 RON | 212.397 RON | 320.353 RON | 336.459 RON | 106.949 RON | 229.044 RON | 139.034 RON | 64.809 RON | 120.222 RON | 52.970 RON | 41.026 RON | 68.279 RON | 80.274 RON | 16.680 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 8.841 RON | 16.844 RON | 34.448 RON | 118.368 RON | 25.676 RON | 19.109 RON | 8.728 RON | 111.660 RON | 535.115 RON | 347.624 RON | 376.839 RON | 398.214 RON | 417.314 RON | 449.214 RON | 339.774 RON | 386.444 RON | 464.804 RON |
| Active circulante | 597.884 RON | 1.097.130 RON | 885.227 RON | 567.807 RON | 342.894 RON | 528.748 RON | 486.340 RON | 177.678 RON | 288.120 RON | 294.289 RON | 186.871 RON | 227.125 RON | 156.646 RON | 167.800 RON | 217.926 RON | 153.116 RON | 65.040 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 504 RON | — | — | — | — | — | 99 RON | 40 RON | 147 RON | 65 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Creante | 475.983 RON | 569.124 RON | 136.989 RON | 161.822 RON | 118.527 RON | 175.598 RON | 310.059 RON | 125.747 RON | 144.555 RON | 164.673 RON | 91.318 RON | 142.988 RON | 96.633 RON | 95.020 RON | 101.914 RON | 98.445 RON | 58.756 RON |
| Casa si conturi la banci | 57.373 RON | 80.821 RON | 747.734 RON | 405.985 RON | 224.367 RON | 353.150 RON | 176.281 RON | 51.931 RON | 109.235 RON | 60.630 RON | 95.406 RON | 84.072 RON | 60.013 RON | 72.780 RON | 116.012 RON | 54.671 RON | 6.284 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 5.469 RON | 3.799 RON | 6.337 RON | 3.483 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 3.052 RON |
| Datorii totale | 350.949 RON | 563.210 RON | 98.175 RON | 130.624 RON | 78.212 RON | 109.896 RON | 137.460 RON | 63.687 RON | 99.878 RON | 75.138 RON | 68.454 RON | 81.788 RON | 51.443 RON | 93.464 RON | 64.462 RON | 35.956 RON | 78.177 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 660 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 255.776 RON | 550.764 RON | 821.500 RON | 555.551 RON | 290.358 RON | 437.961 RON | 357.608 RON | 231.120 RON | 727.156 RON | 573.112 RON | 498.079 RON | 543.551 RON | 522.517 RON | 523.550 RON | 493.238 RON | 503.604 RON | 454.719 RON |
| Capital subscris varsat | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 3.970 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | — | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 10 | 10 | 9 | 9 | 11 | 12 | 9 | 10 | 11 | 13 | 13 | 12 | 12 | 10 | 10 | 17 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 83 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 84 lei.
Achizitii directe
1 contract
83 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 17:11).