Sari la continut MORTESDORF VINEYARDS S.R.L. CUI 50375406 Nr. Reg. Com. J2024001324327 · EUID ROONRC.J2024001324327 · Infiintata 16.07.2024
Adresa: Țecheș nr. 68, Motiș, jud. Sibiu
MORTESDORF VINEYARDS S.R.L. , CUI 50375406
Procedura de insolventa / Publicari in BPI BPI · 31.08.2026 Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma MORTESDORF VINEYARDS S.R.L.
ONRC · 08.07.2026 ANAF · 27.08.2026 MFP · 19.08.2026 MO IV · 29.08.2026
Adrese 1 adresa identificata Țecheș 68, Sat Motiș, Comuna Valea Viilor, Sibiu sediu actual ONRC
vezi adresa → Perioada: 16.07.2024 – prezent Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme , in tabul „Adrese".
Denumiri o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN un singur cod 2024 – 2025 0121 — Cultivarea strugurilor CAEN Rev. 2 In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Neplatitor TVA
La incasare Nu
Split TVA Nu ANAF · 19.08.2026
Datorii la stat nu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativ se verifica… conform SEAP
Cifra de afaceri (2025) 0 RON → 0%
Profit / Pierdere -10.994 RON ↑ Nou
2024–2025 MFP · 19.08.2026 An Cifra de afaceri Profit / Pierdere Datorii totale Active fixe Active circulante Capitaluri proprii Nr. salariati 2025 0 RON -10.994 RON 1.812.645 RON 1.801.500 RON 0 RON -10.794 RON 0 2024 0 RON 0 RON 615.145 RON 613.506 RON 1.839 RON
Vezi bilantul detaliat Indicator 2025 2024 Cheltuieli totale 10.994 RON — Pierdere bruta 10.994 RON 0 RON
Active fixe (imobilizate) 1.801.500 RON 613.506 RON
Active circulante 0 RON 1.839 RON
Casa si conturi la banci 0 RON 1.839 RON
Cheltuieli in avans 351 RON —
Datorii totale 1.812.645 RON 615.145 RON
Capitaluri proprii -10.794 RON 200 RON
Capital subscris varsat 200 RON 200 RON
ONRC · 08.07.2026 ANAF · 03.09.2026 MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon —
Email —
Website —
Activitate Cod CAEN principal 0121 — Cultivarea strugurilor CAEN Rev. 2 (evidența ANAF, văzut la 06.07.2026) Coduri CAEN secundare 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase CAEN Rev. 2 0112 — Cultivarea orezului CAEN Rev. 2 0113 — Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor CAEN Rev. 2 Vezi inca 46 de coduri CAEN secundare → ↑ Ascunde
Sediu Sediu principal Sedii secundare si puncte de lucru — Sucursale UE —
0124 — Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase CAEN Rev. 2
0125 — Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi CAEN Rev. 2
0126 — Cultivarea fructelor oleaginoase CAEN Rev. 2
0127 — Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor CAEN Rev. 2
0128 — Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic CAEN Rev. 2
0129 — Cultivarea altor plante permanente CAEN Rev. 2
0141 — Creșterea bovinelor de lapte CAEN Rev. 2
0142 — Creșterea altor bovine CAEN Rev. 2
0145 — Creșterea ovinelor și caprinelor CAEN Rev. 2
0146 — Creșterea porcinelor CAEN Rev. 2
0147 — Creșterea păsărilor CAEN Rev. 2
0149 — Creșterea altor animale CAEN Rev. 2
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală CAEN Rev. 2
0162 — Activități auxiliare pentru creșterea animalelor CAEN Rev. 2
0163 — Activități după recoltare CAEN Rev. 2
0164 — Pregătirea semințelor CAEN Rev. 2
1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii CAEN Rev. 2
1012 — Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre CAEN Rev. 2
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) CAEN Rev. 2
1031 — Prelucrarea și conservarea cartofilor CAEN Rev. 2
1032 — Fabricarea sucurilor de fructe și legume CAEN Rev. 2
1039 — Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. CAEN Rev. 2
1041 — Fabricarea uleiurilor și grăsimilor CAEN Rev. 2
1042 — Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare CAEN Rev. 2
1051 — Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor CAEN Rev. 2
1061 — Fabricarea produselor de morărit CAEN Rev. 2
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie CAEN Rev. 2
1084 — Fabricarea condimentelor și ingredientelor CAEN Rev. 2
1089 — Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. CAEN Rev. 2
1101 — Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice CAEN Rev. 2
1102 — Fabricarea vinurilor din struguri CAEN Rev. 2
1103 — Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe CAEN Rev. 2
1104 — Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare CAEN Rev. 2
1105 — Fabricarea berii CAEN Rev. 2
1106 — Fabricarea malțului CAEN Rev. 2
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată CAEN Rev. 2
5530 — Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere CAEN Rev. 2
5610 — Restaurante CAEN Rev. 2
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente CAEN Rev. 2
5629 — Alte servicii de alimentație n.c.a. CAEN Rev. 2
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor CAEN Rev. 2
Acționari și Administratori Vizibil după autentificareMO IV · 29.08.2026 ONRC · 08.07.2026 Nume Cotă Capital persoană administrator nepublicat persoană administrator nepublicat
nicio oferta depusa in SICAP Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
3 acte publicate MO IV · 29.08.2026 Persoane identificate in actele publicate (2) in firma (MO IV)
asociat 16.07.2024 · ultima mențiune în acte 12.09.2024 administrator 16.07.2024 · ultima mențiune în acte 12.09.2024
in firma (MO IV)
asociat 16.07.2024 · ultima mențiune în acte 12.09.2024 administrator 16.07.2024
Acte publicate 08.01.2025 Hotărâre MO IV nr. 24/2025 (40/8.285.355)
Actualizare obiect de activitate (CAEN) Schimbare sediu social (asociat, administrator) · (asociat)
08.01.2025 Notificare MO IV nr. 23/2025 (94/8.285.356)
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
28.11.2024 Încheiere MO IV nr. 5019/2024 (51/8.251.518)
(fondator, administrator) · (fondator, administrator)
Litigii / Dosare in instanta ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
portal.just.ro · 16.08.2026
Nu am identificat achizitii publice pentru aceasta firma in platforma e-licitatie.ro.
Evolutie financiara 2024–2025 SICAP / e-licitatie.ro · 02.09.2026
MO IV · 29.08.2026 ONRC · 08.07.2026 ANAF · 03.09.2026 Administratori și acționari Telefon Adrese (1)
Nu am gasit niciun administrator al acestei firme care sa apara si la alta firma.
Țecheș 68, Sat Motiș, Comuna Valea Viilor, Sibiu sediu actual
vezi adresa → Perioada: 16.07.2024 – prezent Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.