BUSINESS INFORMATION SYSTEMS (ALLEVO) SRL
- BUSINESS INFORMATION SYSTEMS (BIS) S.R.L.documentat pana in 2011
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
sectorul 3, etaj 3 · sector 3, etajele 3 şi 7 ale clădirii de birouri
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 20,27% |
| persoanăadministrator | 20,27% |
| persoanăadministrator | 5% |
| persoanăadministrator | 3% |
| persoană | 10,5% |
| persoană | 7,25% |
| persoană | 6,75% |
| persoană | 6% |
| persoană | 5,75% |
| persoană | 5,25% |
| persoană | 3% |
| persoană | 3% |
| persoană | 3% |
| persoană | 0,95% |
| 14 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.866.710 RON | 1.449.150 RON | 544.164 RON | 1.082.298 RON | 7.591.106 RON | 6.740.553 RON | 32 |
| 2024 | 8.516.386 RON | 557.927 RON | 356.133 RON | 761.000 RON | 6.594.974 RON | 7.115.965 RON | 31 |
| 2023 | 9.137.384 RON | 1.538.554 RON | 381.235 RON | 706.082 RON | 6.110.612 RON | 6.558.038 RON | 30 |
| 2022 | 7.861.569 RON | 1.010.283 RON | 309.508 RON | 829.788 RON | 5.879.779 RON | 6.519.484 RON | 29 |
| 2021 | 7.380.262 RON | 1.814.220 RON | 288.980 RON | 852.693 RON | 6.701.479 RON | 7.309.201 RON | 32 |
| 2020 | 6.778.764 RON | 1.440.511 RON | 184.695 RON | 688.613 RON | 7.516.347 RON | 6.994.981 RON | 35 |
| 2019 | 8.241.650 RON | 2.438.339 RON | 474.769 RON | 746.531 RON | 9.017.506 RON | 6.819.906 RON | 38 |
| 2018 | 6.456.980 RON | 1.004.103 RON | 345.411 RON | 884.523 RON | 6.098.867 RON | 4.881.566 RON | 42 |
| 2017 | 6.202.905 RON | 388.924 RON | 263.112 RON | 927.179 RON | 6.286.316 RON | 3.877.463 RON | 40 |
| 2016 | 7.231.748 RON | 79.380 RON | 268.863 RON | 935.226 RON | 2.735.367 RON | 3.488.539 RON | 41 |
| 2015 | 6.557.388 RON | 191.988 RON | 309.730 RON | 1.504.890 RON | 2.145.752 RON | 3.409.159 RON | 48 |
| 2014 | 5.838.828 RON | 125.447 RON | 232.304 RON | 1.494.420 RON | 1.993.379 RON | 3.217.171 RON | 50 |
| 2013 | 5.665.894 RON | 64.861 RON | 182.493 RON | 1.361.051 RON | 1.849.516 RON | 3.091.724 RON | 58 |
| 2012 | 6.061.455 RON | 39.595 RON | 239.557 RON | 354.132 RON | 2.448.790 RON | 3.108.726 RON | 55 |
| 2011 | 6.497.895 RON | 669.083 RON | 189.794 RON | 562.033 RON | 2.801.133 RON | 3.069.131 RON | 51 |
| 2010 | 5.584.793 RON | 297.981 RON | 177.479 RON | 654.672 RON | 2.181.313 RON | 2.400.048 RON | 48 |
| 2009 | 6.252.803 RON | 232.658 RON | 791.884 RON | 229.971 RON | 1.993.072 RON | 1.894.853 RON | 47 |
| 2008 | 5.629.573 RON | 603.015 RON | 581.095 RON | 271.277 RON | 2.132.646 RON | 2.228.682 RON | 43 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.866.710 RON | 8.516.386 RON | 9.137.384 RON | 7.861.569 RON | 7.380.262 RON | 6.778.764 RON | 8.241.650 RON | 6.456.980 RON | 6.202.905 RON | 7.231.748 RON | 6.557.388 RON | 5.838.828 RON | 5.665.894 RON | 6.061.455 RON | 6.497.895 RON | 5.584.793 RON | 6.252.803 RON | 5.629.573 RON |
| Venituri totale | 11.258.819 RON | 8.801.325 RON | 9.280.370 RON | 8.025.107 RON | 8.282.546 RON | 8.134.799 RON | 9.611.476 RON | 7.855.715 RON | 6.554.586 RON | 7.305.534 RON | 7.250.107 RON | 6.394.359 RON | 6.913.411 RON | 6.419.582 RON | 6.927.955 RON | 5.821.083 RON | 6.360.996 RON | 5.742.099 RON |
| Cheltuieli totale | 9.529.579 RON | 8.148.532 RON | 7.444.764 RON | 6.843.582 RON | 6.166.445 RON | 6.458.495 RON | 6.699.096 RON | 6.645.758 RON | 6.067.982 RON | 7.184.550 RON | 7.005.780 RON | 6.200.705 RON | 6.806.024 RON | 6.355.391 RON | 6.116.256 RON | 5.451.105 RON | 6.070.344 RON | 5.011.544 RON |
| Profit brut | 1.729.240 RON | 652.793 RON | 1.835.606 RON | 1.181.525 RON | 2.116.101 RON | 1.676.304 RON | 2.912.380 RON | 1.209.957 RON | 486.604 RON | 120.984 RON | 244.327 RON | 193.654 RON | 107.387 RON | 64.191 RON | 811.699 RON | 369.978 RON | 290.652 RON | 730.555 RON |
| Profit net | 1.449.150 RON | 557.927 RON | 1.538.554 RON | 1.010.283 RON | 1.814.220 RON | 1.440.511 RON | 2.438.339 RON | 1.004.103 RON | 388.924 RON | 79.380 RON | 191.988 RON | 125.447 RON | 64.861 RON | 39.595 RON | 669.083 RON | 297.981 RON | 232.658 RON | 603.015 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.082.298 RON | 761.000 RON | 706.082 RON | 829.788 RON | 852.693 RON | 688.613 RON | 746.531 RON | 884.523 RON | 927.179 RON | 935.226 RON | 1.504.890 RON | 1.494.420 RON | 1.361.051 RON | 354.132 RON | 562.033 RON | 654.672 RON | 229.971 RON | 271.277 RON |
| Active circulante | 7.591.106 RON | 6.594.974 RON | 6.110.612 RON | 5.879.779 RON | 6.701.479 RON | 7.516.347 RON | 9.017.506 RON | 6.098.867 RON | 6.286.316 RON | 2.735.367 RON | 2.145.752 RON | 1.993.379 RON | 1.849.516 RON | 2.448.790 RON | 2.801.133 RON | 2.181.313 RON | 1.993.072 RON | 2.132.646 RON |
| Stocuri | 4.006 RON | 2.894 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 171 RON | — |
| Creante | 616.384 RON | 913.460 RON | 597.578 RON | 2.130.186 RON | 531.829 RON | 1.774.789 RON | 3.654.962 RON | 2.623.246 RON | 3.809.027 RON | 799.122 RON | 532.334 RON | 662.499 RON | 833.463 RON | 634.766 RON | 805.762 RON | 984.372 RON | 870.916 RON | 730.653 RON |
| Casa si conturi la banci | 444.871 RON | 248.304 RON | 430.814 RON | 2.265.373 RON | 3.885.220 RON | 2.630.688 RON | 1.828.754 RON | 1.476.451 RON | 1.312.364 RON | 1.028.025 RON | 29.843 RON | 210.355 RON | 315.771 RON | 326.844 RON | 369.104 RON | 829.174 RON | 1.121.985 RON | 1.401.993 RON |
| Cheltuieli in avans | 136.003 RON | 137.825 RON | 153.430 RON | 153.820 RON | 73.971 RON | 79.159 RON | 171.994 RON | 115.735 RON | 125.635 RON | 86.809 RON | 68.247 RON | 60.544 RON | 63.650 RON | 569.973 RON | 87.874 RON | 103.656 RON | 468.996 RON | 432.689 RON |
| Datorii totale | 544.164 RON | 356.133 RON | 381.235 RON | 309.508 RON | 288.980 RON | 184.695 RON | 474.769 RON | 345.411 RON | 263.112 RON | 268.863 RON | 309.730 RON | 232.304 RON | 182.493 RON | 239.557 RON | 189.794 RON | 177.479 RON | 791.884 RON | 581.095 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | 24.000 RON | — | — | — | — | — | 98.868 RON | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 1.524.690 RON | 21.701 RON | 30.851 RON | 34.395 RON | 29.962 RON | 1.080.443 RON | 2.641.356 RON | 1.872.148 RON | 3.198.555 RON | — | — | — | — | 24.612 RON | 192.115 RON | 362.114 RON | 5.302 RON | 26.835 RON |
| Capitaluri proprii | 6.740.553 RON | 7.115.965 RON | 6.558.038 RON | 6.519.484 RON | 7.309.201 RON | 6.994.981 RON | 6.819.906 RON | 4.881.566 RON | 3.877.463 RON | 3.488.539 RON | 3.409.159 RON | 3.217.171 RON | 3.091.724 RON | 3.108.726 RON | 3.069.131 RON | 2.400.048 RON | 1.894.853 RON | 2.228.682 RON |
| Capital subscris varsat | 2.531.930 RON | 2.531.930 RON | 2.531.930 RON | 2.531.930 RON | 2.531.930 RON | 2.531.930 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 2.412.000 RON | 1.742.000 RON | 1.474.000 RON | 1.273.000 RON | 1.273.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 32 | 31 | 30 | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 40 | 41 | 48 | 50 | 58 | 55 | 51 | 48 | 47 | 43 |
13 contracte atribuite, in valoare de 63.194.355 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
12 contracte
63.104.355 lei
Achizitii offline
1 contract
90.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 30.08.2026, 22:49).