ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Cristeştii Ciceului, comuna Uriu
com. Uriu, sat Ilişua
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50,5% |
| persoanăadministrator | 49,5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.031.986 RON | 593.986 RON | 1.691.516 RON | 2.493.431 RON | 3.696.619 RON | 4.514.584 RON | 18 |
| 2024 | 11.944.603 RON | 593.427 RON | 1.621.764 RON | 2.220.327 RON | 4.005.985 RON | 4.620.598 RON | 17 |
| 2023 | 10.881.774 RON | 857.768 RON | 2.099.859 RON | 1.803.515 RON | 4.407.465 RON | 4.127.171 RON | 16 |
| 2022 | 10.540.351 RON | 673.885 RON | 2.328.854 RON | 1.800.933 RON | 3.962.073 RON | 3.449.402 RON | 14 |
| 2021 | 9.864.398 RON | 897.675 RON | 3.055.965 RON | 1.259.795 RON | 4.995.220 RON | 3.214.300 RON | 17 |
| 2020 | 7.757.250 RON | 480.494 RON | 1.840.101 RON | 1.041.104 RON | 3.100.374 RON | 2.316.627 RON | 15 |
| 2019 | 8.400.051 RON | 335.112 RON | 1.870.178 RON | 666.708 RON | 3.024.353 RON | 1.836.133 RON | 15 |
| 2018 | 7.537.768 RON | 269.685 RON | 2.017.188 RON | 517.450 RON | 2.990.509 RON | 1.501.021 RON | 15 |
| 2017 | 5.802.224 RON | 100.126 RON | 2.513.780 RON | 542.036 RON | 3.197.830 RON | 1.231.336 RON | 15 |
| 2016 | 5.519.799 RON | 55.790 RON | 2.928.814 RON | 551.308 RON | 3.503.466 RON | 1.131.210 RON | 12 |
| 2015 | 5.176.675 RON | 197.525 RON | 3.391.120 RON | 577.790 RON | 3.888.499 RON | 1.075.419 RON | 15 |
| 2014 | 5.069.150 RON | 155.115 RON | 3.528.683 RON | 613.673 RON | 3.792.654 RON | 877.894 RON | 11 |
| 2013 | 4.127.191 RON | 21.077 RON | 3.300.691 RON | 658.063 RON | 3.365.407 RON | 722.779 RON | 16 |
| 2012 | 3.981.103 RON | 8.592 RON | 2.736.415 RON | 695.874 RON | 2.742.244 RON | 701.703 RON | 16 |
| 2011 | 3.369.636 RON | 82.021 RON | 2.440.518 RON | 671.217 RON | 2.462.412 RON | 693.111 RON | 14 |
| 2010 | 3.617.218 RON | 187.415 RON | 2.053.785 RON | 635.461 RON | 2.029.414 RON | 611.090 RON | 16 |
| 2009 | 4.468.109 RON | 84.245 RON | 1.893.948 RON | 673.000 RON | 1.644.623 RON | 423.675 RON | 17 |
| 2008 | 3.867.505 RON | 35.363 RON | 2.434.109 RON | 685.443 RON | 2.088.095 RON | 339.429 RON | 20 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12.031.986 RON | 11.944.603 RON | 10.881.774 RON | 10.540.351 RON | 9.864.398 RON | 7.757.250 RON | 8.400.051 RON | 7.537.768 RON | 5.802.224 RON | 5.519.799 RON | 5.176.675 RON | 5.069.150 RON | 4.127.191 RON | 3.981.103 RON | 3.369.636 RON | 3.617.218 RON | 4.468.109 RON | 3.867.505 RON |
| Venituri totale | 12.040.474 RON | 11.945.080 RON | 10.881.865 RON | 10.544.623 RON | 10.260.585 RON | 7.766.045 RON | 8.421.393 RON | 7.547.495 RON | 5.806.020 RON | 5.624.806 RON | 5.176.688 RON | 5.069.162 RON | 4.127.599 RON | 3.981.211 RON | 3.369.649 RON | 3.621.356 RON | 4.482.648 RON | 3.875.223 RON |
| Cheltuieli totale | 11.306.943 RON | 11.236.976 RON | 9.880.320 RON | 9.761.763 RON | 9.193.277 RON | 7.203.198 RON | 8.019.635 RON | 7.227.711 RON | 5.683.373 RON | 5.557.323 RON | 4.939.130 RON | 4.884.501 RON | 4.102.671 RON | 3.970.871 RON | 3.273.886 RON | 3.400.242 RON | 4.384.722 RON | 3.833.020 RON |
| Profit brut | 733.531 RON | 708.104 RON | 1.001.545 RON | 782.860 RON | 1.067.308 RON | 562.847 RON | 401.758 RON | 319.784 RON | 122.647 RON | 67.483 RON | 237.558 RON | 184.661 RON | 24.928 RON | 10.340 RON | 95.763 RON | 221.114 RON | 97.926 RON | 42.203 RON |
| Profit net | 593.986 RON | 593.427 RON | 857.768 RON | 673.885 RON | 897.675 RON | 480.494 RON | 335.112 RON | 269.685 RON | 100.126 RON | 55.790 RON | 197.525 RON | 155.115 RON | 21.077 RON | 8.592 RON | 82.021 RON | 187.415 RON | 84.245 RON | 35.363 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.493.431 RON | 2.220.327 RON | 1.803.515 RON | 1.800.933 RON | 1.259.795 RON | 1.041.104 RON | 666.708 RON | 517.450 RON | 542.036 RON | 551.308 RON | 577.790 RON | 613.673 RON | 658.063 RON | 695.874 RON | 671.217 RON | 635.461 RON | 673.000 RON | 685.443 RON |
| Active circulante | 3.696.619 RON | 4.005.985 RON | 4.407.465 RON | 3.962.073 RON | 4.995.220 RON | 3.100.374 RON | 3.024.353 RON | 2.990.509 RON | 3.197.830 RON | 3.503.466 RON | 3.888.499 RON | 3.792.654 RON | 3.365.407 RON | 2.742.244 RON | 2.462.412 RON | 2.029.414 RON | 1.644.623 RON | 2.088.095 RON |
| Stocuri | 3.502.300 RON | 3.457.098 RON | 3.877.281 RON | 3.498.045 RON | 3.585.293 RON | 2.764.242 RON | 2.187.323 RON | 2.469.537 RON | 3.014.165 RON | 3.162.944 RON | 3.629.614 RON | 3.569.166 RON | 3.256.682 RON | 2.616.994 RON | 2.349.041 RON | 1.898.399 RON | 1.487.031 RON | 1.732.083 RON |
| Creante | 107.685 RON | 150.338 RON | 289.463 RON | 211.255 RON | 209.990 RON | 288.067 RON | 224.348 RON | 172.398 RON | 167.512 RON | 156.533 RON | 99.760 RON | 178.279 RON | 97.138 RON | 96.264 RON | 100.419 RON | 107.287 RON | 156.546 RON | 292.036 RON |
| Casa si conturi la banci | 86.634 RON | 398.549 RON | 240.721 RON | 252.773 RON | 1.199.937 RON | 48.065 RON | 612.682 RON | 348.574 RON | 16.153 RON | 183.989 RON | 159.125 RON | 45.209 RON | 11.587 RON | 28.986 RON | 12.952 RON | 23.728 RON | 1.046 RON | 63.976 RON |
| Cheltuieli in avans | 16.050 RON | 16.050 RON | 16.050 RON | 15.250 RON | 15.250 RON | 15.250 RON | 15.250 RON | 10.250 RON | 5.250 RON | 5.250 RON | 250 RON | 250 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.691.516 RON | 1.621.764 RON | 2.099.859 RON | 2.328.854 RON | 3.055.965 RON | 1.840.101 RON | 1.870.178 RON | 2.017.188 RON | 2.513.780 RON | 2.928.814 RON | 3.391.120 RON | 3.528.683 RON | 3.300.691 RON | 2.736.415 RON | 2.440.518 RON | 2.053.785 RON | 1.893.948 RON | 2.434.109 RON |
| Capitaluri proprii | 4.514.584 RON | 4.620.598 RON | 4.127.171 RON | 3.449.402 RON | 3.214.300 RON | 2.316.627 RON | 1.836.133 RON | 1.501.021 RON | 1.231.336 RON | 1.131.210 RON | 1.075.419 RON | 877.894 RON | 722.779 RON | 701.703 RON | 693.111 RON | 611.090 RON | 423.675 RON | 339.429 RON |
| Capital subscris varsat | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON | 1.010 RON |
| Nr. mediu salariati | 18 | 17 | 16 | 14 | 17 | 15 | 15 | 15 | 15 | 12 | 15 | 11 | 16 | 16 | 14 | 16 | 17 | 20 |
37 de contracte atribuite, in valoare de 178.936 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 176.452 lei.
Achizitii directe
33 de contracte
176.419 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
2.517 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:24).