ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
sectorul 4, Piața Progresul
sector 4, în Piața Sudului
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 27% |
| persoanăadministrator | 23% |
| persoană | 50% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de validare a popririi formulată de petentul BEJ TRANCĂ BOGDAN OVIDIU, în contradictoriu cu pârâtul LUNGU MIHAELA ALINA, în calitate de debitor ?i FLORENTA COMPRODEXIM SRL în calitate de ter? poprit, ca rămasă fără obiect. Obligă ter?ul poprit la plata către petent a sumei de 20 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge ca neîntemeiat capătul de cerere privind amendarea ter?ului poprit. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Giurgiu. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 18.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.12.2025. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 17.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.12.2025. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 03.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.12.2025. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 19.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.11.2025. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 07.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.309.956 RON | 217.065 RON | 1.216.417 RON | 1.486.634 RON | 1.469.450 RON | 1.954.359 RON | 19 |
| 2024 | 5.362.905 RON | 602.934 RON | 366.302 RON | 940.009 RON | 1.263.315 RON | 1.982.129 RON | 16 |
| 2023 | 4.660.864 RON | 456.789 RON | 282.992 RON | 598.678 RON | 927.775 RON | 1.379.195 RON | 14 |
| 2022 | 4.764.521 RON | 621.819 RON | 347.897 RON | 453.122 RON | 543.497 RON | 922.406 RON | 15 |
| 2021 | 4.100.301 RON | 315.216 RON | 813.936 RON | 434.929 RON | 546.526 RON | 300.587 RON | 18 |
| 2020 | 3.751.288 RON | 182.087 RON | 1.162.680 RON | 448.696 RON | 570.488 RON | -14.629 RON | 16 |
| 2019 | 3.366.060 RON | 162.349 RON | 1.290.079 RON | 470.389 RON | 622.974 RON | -196.716 RON | 16 |
| 2018 | 2.752.408 RON | 44.896 RON | 1.276.036 RON | 507.729 RON | 409.242 RON | -359.065 RON | 15 |
| 2017 | 2.473.812 RON | 21.820 RON | 1.443.227 RON | 543.179 RON | 494.491 RON | -403.960 RON | 15 |
| 2016 | 2.779.963 RON | 144.207 RON | 1.385.640 RON | 438.175 RON | 521.535 RON | -425.930 RON | 17 |
| 2015 | 2.266.117 RON | 190.824 RON | 1.684.488 RON | 447.450 RON | 674.965 RON | -562.073 RON | 20 |
| 2014 | 2.373.548 RON | -51.989 RON | 1.698.685 RON | 477.034 RON | 468.749 RON | -752.902 RON | 20 |
| 2013 | 1.607.167 RON | -161.842 RON | 2.161.450 RON | 481.903 RON | 978.634 RON | -700.913 RON | 18 |
| 2012 | 1.195.313 RON | -134.426 RON | 1.688.225 RON | 465.705 RON | 652.477 RON | -570.043 RON | 15 |
| 2011 | 1.212.212 RON | -137.950 RON | 1.227.557 RON | 501.434 RON | 290.506 RON | -435.617 RON | 15 |
| 2010 | 1.533.851 RON | -105.290 RON | 1.053.627 RON | 556.109 RON | 199.851 RON | -297.667 RON | 20 |
| 2009 | 1.643.305 RON | -162.104 RON | 1.090.703 RON | 511.662 RON | 299.311 RON | -279.730 RON | 19 |
| 2008 | 2.054.686 RON | -107.078 RON | 980.262 RON | 583.198 RON | 279.438 RON | -117.626 RON | 16 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.309.956 RON | 5.362.905 RON | 4.660.864 RON | 4.764.521 RON | 4.100.301 RON | 3.751.288 RON | 3.366.060 RON | 2.752.408 RON | 2.473.812 RON | 2.779.963 RON | 2.266.117 RON | 2.373.548 RON | 1.607.167 RON | 1.195.313 RON | 1.212.212 RON | 1.533.851 RON | 1.643.305 RON | 2.054.686 RON |
| Venituri totale | 5.344.202 RON | 5.371.970 RON | 4.660.959 RON | 4.764.601 RON | 4.100.301 RON | 3.751.288 RON | 3.366.060 RON | 2.752.408 RON | 2.484.366 RON | 2.801.796 RON | 2.269.494 RON | 2.381.613 RON | 1.607.176 RON | 1.195.330 RON | 1.212.225 RON | 1.533.860 RON | 1.643.321 RON | 2.054.711 RON |
| Cheltuieli totale | 5.076.674 RON | 4.652.272 RON | 4.181.568 RON | 4.100.788 RON | 3.744.082 RON | 3.534.557 RON | 3.170.050 RON | 2.680.008 RON | 2.426.148 RON | 2.657.589 RON | 2.078.670 RON | 2.433.602 RON | 1.769.018 RON | 1.329.756 RON | 1.350.175 RON | 1.632.700 RON | 1.799.692 RON | 2.161.789 RON |
| Profit brut | 267.528 RON | 719.698 RON | 479.391 RON | 663.813 RON | 356.219 RON | 216.731 RON | 196.010 RON | 72.400 RON | 58.218 RON | 144.207 RON | 190.824 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | — | 51.989 RON | 161.842 RON | 134.426 RON | 137.950 RON | 98.840 RON | 156.371 RON | 107.078 RON |
| Profit net | 217.065 RON | 602.934 RON | 456.789 RON | 621.819 RON | 315.216 RON | 182.087 RON | 162.349 RON | 44.896 RON | 21.820 RON | 144.207 RON | 190.824 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 51.989 RON | 161.842 RON | 134.426 RON | 137.950 RON | 105.290 RON | 162.104 RON | 107.078 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.486.634 RON | 940.009 RON | 598.678 RON | 453.122 RON | 434.929 RON | 448.696 RON | 470.389 RON | 507.729 RON | 543.179 RON | 438.175 RON | 447.450 RON | 477.034 RON | 481.903 RON | 465.705 RON | 501.434 RON | 556.109 RON | 511.662 RON | 583.198 RON |
| Active circulante | 1.469.450 RON | 1.263.315 RON | 927.775 RON | 543.497 RON | 546.526 RON | 570.488 RON | 622.974 RON | 409.242 RON | 494.491 RON | 521.535 RON | 674.965 RON | 468.749 RON | 978.634 RON | 652.477 RON | 290.506 RON | 199.851 RON | 299.311 RON | 279.438 RON |
| Stocuri | 335.267 RON | 190.910 RON | 247.042 RON | 215.305 RON | 238.635 RON | 272.400 RON | 352.428 RON | 318.746 RON | 395.770 RON | 460.694 RON | 571.465 RON | 323.255 RON | 815.430 RON | 531.380 RON | 218.100 RON | 125.397 RON | 190.068 RON | 150.543 RON |
| Creante | 515.852 RON | 552.718 RON | 322.955 RON | 187.034 RON | 196.866 RON | 113.066 RON | 115.684 RON | 46.714 RON | 82.028 RON | 36.276 RON | 56.039 RON | 116.342 RON | 142.947 RON | 103.748 RON | 47.609 RON | 49.494 RON | 75.590 RON | 72.947 RON |
| Casa si conturi la banci | 618.331 RON | 519.687 RON | 357.778 RON | 141.158 RON | 111.025 RON | 185.022 RON | 154.862 RON | 43.782 RON | 16.693 RON | 24.565 RON | 47.461 RON | 29.152 RON | 20.257 RON | 17.349 RON | 24.797 RON | 24.960 RON | 33.653 RON | 55.948 RON |
| Cheltuieli in avans | 215.900 RON | 145.824 RON | 135.734 RON | 273.684 RON | 133.068 RON | 128.867 RON | — | — | 1.597 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.216.417 RON | 366.302 RON | 282.992 RON | 347.897 RON | 813.936 RON | 1.162.680 RON | 1.290.079 RON | 1.276.036 RON | 1.443.227 RON | 1.385.640 RON | 1.684.488 RON | 1.698.685 RON | 2.161.450 RON | 1.688.225 RON | 1.227.557 RON | 1.053.627 RON | 1.090.703 RON | 980.262 RON |
| Venituri in avans | 1.208 RON | 717 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.954.359 RON | 1.982.129 RON | 1.379.195 RON | 922.406 RON | 300.587 RON | -14.629 RON | -196.716 RON | -359.065 RON | -403.960 RON | -425.930 RON | -562.073 RON | -752.902 RON | -700.913 RON | -570.043 RON | -435.617 RON | -297.667 RON | -279.730 RON | -117.626 RON |
| Capital subscris varsat | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON | 500 RON | — | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | 19 | 16 | 14 | 15 | 18 | 16 | 16 | 15 | 15 | 17 | 20 | 20 | 18 | 15 | 15 | 20 | 19 | 16 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
4 contracte atribuite, in valoare de 551.886 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 551.890 lei.
Achizitii directe
4 contracte
551.886 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:36).