ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sectorul 1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca nefondat apelul formulat de către apelanta reclamantă pârâtă RECOROM Dorobanţi S.A. împotriva sentinţei civile nr. 1952/19.12.2017 şi a încheierii de şedinţă din data de 05.12.2017, pronun?ate în dosarul nr. 31750/3/2017 de Tribunalul Bucureşti – Secţia a IV-a civilă. Respinge ca nefondat apelul formulat de către apelanta reclamantă pârâtă RECOROM Dorobanţi S.A. împotriva sentinţei civile nr.1147/10.05.2018. Respinge ca nefondate apelurile declarate de către apelanţii pârâţi reclamanţi Facultatea de Drept, Zapisescu Dan Ştefan Octav şi Isăilă Aida Elena împotriva sentinţei civile nr. 1952/19.12.2017. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15.11.2023
În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, la solicitarea părţilor, amână judecarea cauzei la data de 14.09.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 25.05.2026.
Pentru a se lua cunoştinţă de cererea de intervenţie şi pentru refacerea procedurii de citare cu pârâta, amână cauza la data de 23.03.2026.
În temeiul art. 413 alin. (1) pct. 1 C.proc.civ., suspendă judecata cauzei până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 31750/3/2017. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării, care se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 27 iulie 2020.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | -344.155 RON | 1.347.446 RON | 34.500 RON | 1.359.825 RON | 46.879 RON | 2 |
| 2024 | 404.208 RON | -139.436 RON | 1.142.861 RON | 214.211 RON | 1.319.685 RON | 391.035 RON | 2 |
| 2023 | 985.208 RON | 137.763 RON | 1.339.249 RON | 214.211 RON | 1.655.508 RON | 530.470 RON | 11 |
| 2022 | 732.643 RON | -135.002 RON | 1.216.915 RON | 214.211 RON | 1.395.411 RON | 392.707 RON | 11 |
| 2021 | 819.269 RON | 10.940 RON | 1.118.007 RON | 214.211 RON | 1.431.505 RON | 527.709 RON | 14 |
| 2019 | 790.155 RON | -84.667 RON | 765.663 RON | 211.412 RON | 1.068.201 RON | 513.950 RON | — |
| 2018 | 1.059.670 RON | 7.365 RON | 601.564 RON | 211.412 RON | 988.768 RON | 598.616 RON | 19 |
| 2017 | 924.283 RON | 26.824 RON | 534.875 RON | 211.412 RON | 914.714 RON | 591.251 RON | 24 |
| 2016 | 1.205.344 RON | 24.820 RON | 1.926.569 RON | 218.204 RON | 2.272.793 RON | 564.428 RON | 27 |
| 2015 | 1.328.012 RON | 17.280 RON | 1.796.453 RON | 218.204 RON | 2.117.856 RON | 539.607 RON | 32 |
| 2014 | 1.449.386 RON | 12.953 RON | 1.703.144 RON | 245.329 RON | 1.980.141 RON | 522.326 RON | 34 |
| 2013 | 930.921 RON | 6.559 RON | 1.369.562 RON | 247.822 RON | 1.631.112 RON | 509.372 RON | 41 |
| 2012 | 1.672.021 RON | 385 RON | 878.900 RON | 256.359 RON | 1.125.354 RON | 502.813 RON | 43 |
| 2011 | 1.778.421 RON | 3.614 RON | 981.940 RON | 279.174 RON | 1.205.194 RON | 502.428 RON | — |
| 2010 | 1.993.607 RON | 14.287 RON | 925.107 RON | 284.486 RON | 1.140.936 RON | 500.315 RON | 41 |
| 2009 | 2.234.431 RON | 57.281 RON | 2.718.534 RON | 310.319 RON | 2.892.741 RON | 484.526 RON | 50 |
| 2008 | 2.930.782 RON | 9.290 RON | 2.740.865 RON | 328.508 RON | 2.839.602 RON | 427.245 RON | 61 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 404.208 RON | 985.208 RON | 732.643 RON | 819.269 RON | 790.155 RON | 1.059.670 RON | 924.283 RON | 1.205.344 RON | 1.328.012 RON | 1.449.386 RON | 930.921 RON | 1.672.021 RON | 1.778.421 RON | 1.993.607 RON | 2.234.431 RON | 2.930.782 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 404.208 RON | 985.208 RON | 732.643 RON | 820.272 RON | 790.155 RON | 1.059.670 RON | 924.283 RON | 1.205.346 RON | 1.358.885 RON | 1.449.388 RON | 1.140.305 RON | 1.672.021 RON | 1.778.421 RON | 1.996.013 RON | 2.236.662 RON | 2.937.154 RON |
| Cheltuieli totale | 344.155 RON | 540.192 RON | 829.415 RON | 860.279 RON | 799.947 RON | 866.698 RON | 1.041.874 RON | 894.122 RON | 1.178.042 RON | 1.338.313 RON | 1.433.430 RON | 1.133.746 RON | 1.669.102 RON | 1.774.356 RON | 1.975.276 RON | 2.170.781 RON | 2.925.926 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 155.793 RON | 0 RON | 20.325 RON | 0 RON | 17.796 RON | 30.161 RON | 27.304 RON | 20.572 RON | 15.958 RON | 6.559 RON | 2.919 RON | 4.065 RON | 20.737 RON | 65.881 RON | 11.228 RON |
| Pierdere bruta | 344.155 RON | 135.984 RON | 0 RON | 127.636 RON | 0 RON | 76.543 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 137.763 RON | 0 RON | 10.940 RON | 0 RON | 7.365 RON | 26.824 RON | 24.820 RON | 17.280 RON | 12.953 RON | 6.559 RON | 385 RON | 3.614 RON | 14.287 RON | 57.281 RON | 9.290 RON |
| Pierdere neta | 344.155 RON | 139.436 RON | 0 RON | 135.002 RON | 0 RON | 84.667 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 34.500 RON | 214.211 RON | 214.211 RON | 214.211 RON | 214.211 RON | 211.412 RON | 211.412 RON | 211.412 RON | 218.204 RON | 218.204 RON | 245.329 RON | 247.822 RON | 256.359 RON | 279.174 RON | 284.486 RON | 310.319 RON | 328.508 RON |
| Active circulante | 1.359.825 RON | 1.319.685 RON | 1.655.508 RON | 1.395.411 RON | 1.431.505 RON | 1.068.201 RON | 988.768 RON | 914.714 RON | 2.272.793 RON | 2.117.856 RON | 1.980.141 RON | 1.631.112 RON | 1.125.354 RON | 1.205.194 RON | 1.140.936 RON | 2.892.741 RON | 2.839.602 RON |
| Stocuri | 495.215 RON | 500.654 RON | 473.531 RON | 473.530 RON | 610.247 RON | 598.894 RON | 539.054 RON | 511.001 RON | 884.434 RON | 792.850 RON | 704.110 RON | 775.388 RON | 389.496 RON | 392.915 RON | 164.969 RON | 2.079.100 RON | 1.870.986 RON |
| Creante | 851.104 RON | 805.525 RON | 1.166.616 RON | 918.859 RON | 805.879 RON | 447.737 RON | 435.373 RON | 379.770 RON | 1.376.374 RON | 1.298.595 RON | 1.229.039 RON | 818.808 RON | 686.539 RON | 626.178 RON | 831.151 RON | 679.054 RON | 934.831 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.506 RON | 13.506 RON | 15.361 RON | 3.022 RON | 15.379 RON | 21.570 RON | 14.341 RON | 23.943 RON | 11.985 RON | 26.411 RON | 46.992 RON | 36.916 RON | 49.319 RON | 186.101 RON | 144.816 RON | 134.587 RON | 33.785 RON |
| Datorii totale | 1.347.446 RON | 1.142.861 RON | 1.339.249 RON | 1.216.915 RON | 1.118.007 RON | 765.663 RON | 601.564 RON | 534.875 RON | 1.926.569 RON | 1.796.453 RON | 1.703.144 RON | 1.369.562 RON | 878.900 RON | 981.940 RON | 925.107 RON | 2.718.534 RON | 2.740.865 RON |
| Capitaluri proprii | 46.879 RON | 391.035 RON | 530.470 RON | 392.707 RON | 527.709 RON | 513.950 RON | 598.616 RON | 591.251 RON | 564.428 RON | 539.607 RON | 522.326 RON | 509.372 RON | 502.813 RON | 502.428 RON | 500.315 RON | 484.526 RON | 427.245 RON |
| Capital subscris varsat | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 11 | 11 | 14 | — | 19 | 24 | 27 | 32 | 34 | 41 | 43 | — | 41 | 50 | 61 |
229 de contracte atribuite, in valoare de 321.186 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 264.117 lei.
Achizitii directe
220 de contracte
263.897 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
9 contracte
57.289 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).