ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sectorul 6, bl. 2, et. 10, ap. 2103
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 62,5% |
| persoană | 12,5% |
| persoană | 12,5% |
| persoanănu mai e administrator | 12,5% |
| firmă | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| 4 deținători în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia netimbrării recursului, invocată din oficiu. Anulează recursul, ca netimbrat. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 01.07.2026.
Admite cererea. Suspendă provizoriu executarea sentinţei civile nr. 56/13.03.2025 a Tribunalului Giurgiu pronunţate în dosarul nr. 1375/122/2022/a18 până la soluţionarea cererii de suspendare din cadrul apelului. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 11.11.2025.
având în vedere cererea de amânare formulată de KRUK ROMÂNIA SRL
Admite excep?ia tardivită?ii contesta?iei formulate de PENA PETRE, INTEX PRIM SRL, IZOLA?II CONDUCTE SRL, POLYMER ADHESIVE TAPES SRL, RUSU GHEORGHI?Ă, POPESCU CRISTI MARIAN, OLTEANU IONEL, IORGU MARIUS LAUREN?IU, GUTU DUMITRU ?i ?IGĂU LAUREN?IU DANIEL, invocată prin întâmpinare de METERRA S.A. – în faliment, prin lichidatorul judiciar CITR Filiala Ilfov. Respinge ca tardiv introdusă contesta?ia formulată de contestatori. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată în şedinţă publică, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 05.03.2026.
Pronunţare la 05.03.2026
Pentru lipsă de apărare, amână cauza la 19.02.2026
Având în vedere că, pentru şedinţa de judecată din data de 02.10.2025 nu s-a putut constitui completul de judecată ca urmare a formelor de protest organizate atât de către judecătorii din cadrul Tribunalului Giurgiu conform hotărârii Adunării Generale nr. 4/26.08.2025, cât şi de către personalul auxiliar din cadrul instanţelor judecătoreşti, se fixează un nou termen de judecată la data de 22.01.2026, cu citarea tuturor părţilor.
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Secţiilor a III-a, a IV-a, a V-a ale Tribunalului Bucureşti. Definitivă. Pronunţată astăzi, 14.05.2026, şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite contesta?ia la executare. Anulează acele de executare efectuate în dosarul de executare nr. 1031/2012 aflat pe rolul BEJ Nacu Cristian Andrei în cursul anului 2025. Dispune restituirea către contestator a sumei de 194 lei achitată cu titlu de taxă de timbru, aferentă contesta?iei la executare, la rămânerea irevocabilă a prezentei sentin?ei. Obligă intimata la plata în favoarea contestatorilor a sumei de 1110,78 lei cu titlu de cheltuieli de fotocopiere a dosarului de executare. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sector 6. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 26.02.2026.
Amână pronun?area pentru data de 26.02.2026, când solu?ia va fi pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cu recurs odată cu fondul. Pronun?ată în şedinţă publică, astăzi, 19.02.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.02.2026.
Respinge cererea de suspendare a judecăţii ca nefondată. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a apelantului Pena Petre. Respinge apelul declarat de apelantul Pena Petre ca fiind formulat de o persoană fără calitate procesuală activă. Respinge apelurile ca nefondate. Respinge cererea de suspendare a executării sentinţei apelate ca rămasă fără obiect. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.12.2025.
amână pronunţarea la data de 10.12.2025
pentru a se lua la cunoştinţă de cererea de intervenţie
Fara termene inregistrate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.453.533 RON | -1.082.351 RON | 3.961.080 RON | 11.215.954 RON | 13.318.130 RON | 20.570.014 RON | 12 |
| 2024 | 1.273.407 RON | -333.486 RON | 4.282.911 RON | 11.669.398 RON | 14.262.943 RON | 21.652.365 RON | 13 |
| 2023 | 1.130.062 RON | 698.343 RON | 3.436.538 RON | 16.368.210 RON | 9.844.863 RON | 22.785.851 RON | 15 |
| 2022 | 1.148.989 RON | 751.594 RON | 4.290.057 RON | 22.400.860 RON | 7.253.988 RON | 25.365.788 RON | 18 |
| 2021 | 1.475.945 RON | 694.382 RON | 3.449.732 RON | 23.044.086 RON | 6.019.840 RON | 25.614.194 RON | 20 |
| 2020 | 2.207.514 RON | 173.340 RON | 5.043.322 RON | 23.935.809 RON | 7.027.325 RON | 25.919.812 RON | 20 |
| 2019 | 2.324.145 RON | 157.384 RON | 4.539.106 RON | 24.671.998 RON | 5.685.043 RON | 25.818.068 RON | 26 |
| 2018 | 3.099.833 RON | 34.091 RON | 5.386.789 RON | 24.576.525 RON | 6.676.624 RON | 25.875.655 RON | 32 |
| 2017 | 3.105.452 RON | 30.386 RON | 5.685.254 RON | 24.377.675 RON | 7.146.710 RON | 25.841.564 RON | 33 |
| 2016 | 4.559.924 RON | 63.136 RON | 5.525.555 RON | 24.209.411 RON | 8.116.863 RON | 26.821.098 RON | 30 |
| 2015 | 3.011.015 RON | 169.375 RON | 4.401.499 RON | 24.239.630 RON | 8.232.105 RON | 28.098.946 RON | 28 |
| 2014 | 4.580.881 RON | 209.195 RON | 4.596.449 RON | 22.616.347 RON | 9.900.105 RON | 27.929.571 RON | 30 |
| 2013 | 3.189.443 RON | 70.713 RON | 4.648.705 RON | 21.311.877 RON | 10.984.510 RON | 27.720.376 RON | 31 |
| 2012 | 5.612.312 RON | 49.268 RON | 2.852.840 RON | 19.207.514 RON | 11.192.836 RON | 27.649.663 RON | 39 |
| 2011 | 3.519.491 RON | 88.503 RON | 3.108.428 RON | 19.513.132 RON | 11.035.663 RON | 27.498.132 RON | 35 |
| 2010 | 5.814.811 RON | 434.153 RON | 3.662.965 RON | 21.041.912 RON | 10.062.411 RON | 27.440.948 RON | 36 |
| 2009 | 5.735.621 RON | 1.231.156 RON | 4.065.348 RON | 17.692.710 RON | 13.477.234 RON | 27.102.093 RON | 45 |
| 2008 | 13.229.333 RON | 9.801.519 RON | 8.053.136 RON | 9.424.954 RON | 24.705.997 RON | 26.079.296 RON | 180 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.453.533 RON | 1.273.407 RON | 1.130.062 RON | 1.148.989 RON | 1.475.945 RON | 2.207.514 RON | 2.324.145 RON | 3.099.833 RON | 3.105.452 RON | 4.559.924 RON | 3.011.015 RON | 4.580.881 RON | 3.189.443 RON | 5.612.312 RON | 3.519.491 RON | 5.814.811 RON | 5.735.621 RON | 13.229.333 RON |
| Venituri totale | 1.744.969 RON | 2.458.977 RON | 8.786.751 RON | 3.581.437 RON | 4.654.426 RON | 2.686.222 RON | 3.001.218 RON | 3.472.549 RON | 3.439.677 RON | 4.857.225 RON | 3.593.609 RON | 5.268.130 RON | 4.574.519 RON | 6.378.708 RON | 4.484.553 RON | 7.186.881 RON | 8.623.182 RON | 38.355.653 RON |
| Cheltuieli totale | 2.827.320 RON | 2.792.463 RON | 8.070.810 RON | 2.814.076 RON | 3.931.643 RON | 2.492.178 RON | 2.817.899 RON | 3.406.309 RON | 3.388.357 RON | 4.777.687 RON | 3.380.972 RON | 5.011.470 RON | 4.483.748 RON | 6.243.238 RON | 4.363.734 RON | 6.672.982 RON | 7.167.783 RON | 26.750.666 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 715.941 RON | 767.361 RON | 722.783 RON | 194.044 RON | 183.319 RON | 66.240 RON | 51.320 RON | 79.538 RON | 212.637 RON | 256.660 RON | 90.771 RON | 135.470 RON | 120.819 RON | 513.899 RON | 1.455.399 RON | 11.604.987 RON |
| Pierdere bruta | 1.082.351 RON | 333.486 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 698.343 RON | 751.594 RON | 694.382 RON | 173.340 RON | 157.384 RON | 34.091 RON | 30.386 RON | 63.136 RON | 169.375 RON | 209.195 RON | 70.713 RON | 49.268 RON | 88.503 RON | 434.153 RON | 1.231.156 RON | 9.801.519 RON |
| Pierdere neta | 1.082.351 RON | 333.486 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 11.215.954 RON | 11.669.398 RON | 16.368.210 RON | 22.400.860 RON | 23.044.086 RON | 23.935.809 RON | 24.671.998 RON | 24.576.525 RON | 24.377.675 RON | 24.209.411 RON | 24.239.630 RON | 22.616.347 RON | 21.311.877 RON | 19.207.514 RON | 19.513.132 RON | 21.041.912 RON | 17.692.710 RON | 9.424.954 RON |
| Active circulante | 13.318.130 RON | 14.262.943 RON | 9.844.863 RON | 7.253.988 RON | 6.019.840 RON | 7.027.325 RON | 5.685.043 RON | 6.676.624 RON | 7.146.710 RON | 8.116.863 RON | 8.232.105 RON | 9.900.105 RON | 10.984.510 RON | 11.192.836 RON | 11.035.663 RON | 10.062.411 RON | 13.477.234 RON | 24.705.997 RON |
| Stocuri | 148.656 RON | 149.223 RON | 161.115 RON | 180.038 RON | 333.490 RON | 179.332 RON | 336.314 RON | 581.363 RON | 398.552 RON | 342.130 RON | 555.104 RON | 488.507 RON | 888.344 RON | 545.851 RON | 662.592 RON | 483.544 RON | 2.446.056 RON | 3.361.665 RON |
| Creante | 9.571.547 RON | 10.177.017 RON | 6.131.453 RON | 5.476.232 RON | 5.647.765 RON | 6.490.863 RON | 4.941.219 RON | 5.888.383 RON | 6.814.066 RON | 7.913.840 RON | 7.760.046 RON | 8.592.961 RON | 10.038.170 RON | 10.511.028 RON | 5.799.175 RON | 7.340.536 RON | 6.163.275 RON | 5.678.596 RON |
| Casa si conturi la banci | 147.927 RON | 586.703 RON | 552.295 RON | 397.718 RON | 38.585 RON | 357.130 RON | 407.510 RON | 206.878 RON | -65.908 RON | -139.107 RON | -83.045 RON | 818.637 RON | 57.996 RON | 135.957 RON | 2.109.729 RON | 2.238.331 RON | 4.867.903 RON | 15.665.736 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.305 RON | 6.668 RON | 13.042 RON | 997 RON | 0 RON | — | 133 RON | 9.295 RON | 2.433 RON | 20.379 RON | 28.710 RON | 9.568 RON | 72.694 RON | 102.153 RON | 58.107 RON | 2.421 RON | 97 RON | 1.481 RON |
| Datorii totale | 3.961.080 RON | 4.282.911 RON | 3.436.538 RON | 4.290.057 RON | 3.449.732 RON | 5.043.322 RON | 4.539.106 RON | 5.386.789 RON | 5.685.254 RON | 5.525.555 RON | 4.401.499 RON | 4.596.449 RON | 4.648.705 RON | 2.852.840 RON | 3.108.428 RON | 3.662.965 RON | 4.065.348 RON | 8.053.136 RON |
| Venituri in avans | 4.295 RON | 3.733 RON | 3.726 RON | — | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 342 RON | 2.831 RON | 2.600 RON | — |
| Capitaluri proprii | 20.570.014 RON | 21.652.365 RON | 22.785.851 RON | 25.365.788 RON | 25.614.194 RON | 25.919.812 RON | 25.818.068 RON | 25.875.655 RON | 25.841.564 RON | 26.821.098 RON | 28.098.946 RON | 27.929.571 RON | 27.720.376 RON | 27.649.663 RON | 27.498.132 RON | 27.440.948 RON | 27.102.093 RON | 26.079.296 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 13 | 15 | 18 | 20 | 20 | 26 | 32 | 33 | 30 | 28 | 30 | 31 | 39 | 35 | 36 | 45 | 180 |
65 de contracte atribuite, in valoare de 120.837 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 102.357 lei.
Achizitii directe
57 de contracte
102.300 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
18.537 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).