ONRC · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 99,2% |
| persoană | 0,8% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 23.09.2022
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 15901/2022
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 19359/2022
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 16267/2023
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 19765/2023
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 69.990 RON | -502.476 RON | 2.430.021 RON | 2.662.746 RON | 1.715.033 RON | 2.053.589 RON | 0 |
| 2024 | — | -9.592 RON | 2.408.791 RON | 3.271.991 RON | 1.583.002 RON | 2.556.065 RON | — |
| 2023 | 252 RON | -120.467 RON | 2.408.791 RON | 3.277.155 RON | 1.583.002 RON | 2.565.657 RON | — |
| 2022 | 0 RON | -120.423 RON | 2.418.790 RON | 3.284.339 RON | 1.701.857 RON | 2.686.124 RON | 0 |
| 2021 | 855.583 RON | -1.399.844 RON | 3.319.043 RON | 3.436.174 RON | 2.548.247 RON | 2.794.464 RON | 15 |
| 2020 | 2.932.860 RON | 78.716 RON | 1.654.139 RON | 3.068.675 RON | 2.276.678 RON | 3.792.384 RON | 29 |
| 2019 | 4.735.065 RON | 56.138 RON | 2.215.953 RON | 3.176.780 RON | 2.708.448 RON | 3.719.887 RON | 36 |
| 2018 | 2.908.310 RON | 68.163 RON | 1.736.813 RON | 3.996.340 RON | 1.776.009 RON | 3.663.750 RON | 27 |
| 2017 | 4.420.182 RON | 38.963 RON | 3.288.043 RON | 4.055.234 RON | 3.339.642 RON | 3.595.587 RON | 27 |
| 2016 | 3.601.797 RON | -365.115 RON | 2.548.175 RON | 4.277.349 RON | 2.143.478 RON | 3.556.624 RON | 35 |
| 2015 | 2.960.322 RON | 21.129 RON | 2.803.020 RON | 4.889.170 RON | 2.275.764 RON | 3.921.739 RON | 37 |
| 2014 | 4.052.879 RON | 36.472 RON | 3.498.545 RON | 4.866.510 RON | 2.354.713 RON | 3.900.610 RON | 54 |
| 2013 | 6.488.106 RON | 28.030 RON | 4.174.245 RON | 4.742.407 RON | 2.311.447 RON | 3.864.138 RON | 66 |
| 2012 | 7.369.947 RON | 12.080 RON | 6.812.913 RON | 5.100.474 RON | 5.139.590 RON | 3.836.108 RON | 92 |
| 2011 | 4.498.913 RON | 39.836 RON | 2.946.085 RON | 5.168.851 RON | 1.615.064 RON | 3.824.028 RON | 65 |
| 2010 | 3.799.727 RON | 28.571 RON | 3.853.993 RON | 5.860.693 RON | 1.864.458 RON | 3.871.597 RON | 44 |
| 2009 | 5.422.183 RON | 13.676 RON | 3.795.732 RON | 5.540.628 RON | 2.037.872 RON | 3.843.026 RON | 28 |
| 2008 | 8.880.830 RON | 162.545 RON | 1.781.625 RON | 3.962.669 RON | 1.641.694 RON | 3.829.350 RON | 34 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 69.990 RON | — | 252 RON | 0 RON | 855.583 RON | 2.932.860 RON | 4.735.065 RON | 2.908.310 RON | 4.420.182 RON | 3.601.797 RON | 2.960.322 RON | 4.052.879 RON | 6.488.106 RON | 7.369.947 RON | 4.498.913 RON | 3.799.727 RON | 5.422.183 RON | 8.880.830 RON |
| Venituri totale | 110.950 RON | 0 RON | 252 RON | 85.271 RON | 1.284.563 RON | 3.031.359 RON | 6.239.849 RON | 2.962.879 RON | 4.602.687 RON | 3.630.913 RON | 3.000.792 RON | 4.130.107 RON | 6.552.015 RON | 7.458.614 RON | 4.651.735 RON | 3.911.821 RON | 5.949.953 RON | 9.156.908 RON |
| Cheltuieli totale | 613.426 RON | 9.592 RON | 120.719 RON | 205.694 RON | 2.684.407 RON | 2.932.579 RON | 6.057.522 RON | 2.879.857 RON | 4.554.919 RON | 3.996.028 RON | 2.975.185 RON | 4.085.346 RON | 6.516.015 RON | 7.441.352 RON | 4.598.649 RON | 3.876.973 RON | 5.921.559 RON | 8.959.109 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 98.780 RON | 182.327 RON | 83.022 RON | 47.768 RON | 0 RON | 25.607 RON | 44.761 RON | 36.000 RON | 17.262 RON | 53.086 RON | 34.848 RON | 28.394 RON | 197.799 RON |
| Pierdere bruta | 502.476 RON | 9.592 RON | 120.467 RON | 120.423 RON | 1.399.844 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 365.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 78.716 RON | 56.138 RON | 68.163 RON | 38.963 RON | 0 RON | 21.129 RON | 36.472 RON | 28.030 RON | 12.080 RON | 39.836 RON | 28.571 RON | 13.676 RON | 162.545 RON |
| Pierdere neta | 502.476 RON | 9.592 RON | 120.467 RON | 120.423 RON | 1.399.844 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 365.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.662.746 RON | 3.271.991 RON | 3.277.155 RON | 3.284.339 RON | 3.436.174 RON | 3.068.675 RON | 3.176.780 RON | 3.996.340 RON | 4.055.234 RON | 4.277.349 RON | 4.889.170 RON | 4.866.510 RON | 4.742.407 RON | 5.100.474 RON | 5.168.851 RON | 5.860.693 RON | 5.540.628 RON | 3.962.669 RON |
| Active circulante | 1.715.033 RON | 1.583.002 RON | 1.583.002 RON | 1.701.857 RON | 2.548.247 RON | 2.276.678 RON | 2.708.448 RON | 1.776.009 RON | 3.339.642 RON | 2.143.478 RON | 2.275.764 RON | 2.354.713 RON | 2.311.447 RON | 5.139.590 RON | 1.615.064 RON | 1.864.458 RON | 2.037.872 RON | 1.641.694 RON |
| Stocuri | 6.048 RON | 6.048 RON | 6.048 RON | 87.339 RON | 87.339 RON | 390.435 RON | 500.378 RON | 937.976 RON | 842.588 RON | 1.505.565 RON | 1.448.545 RON | 1.040.484 RON | 790.206 RON | 1.815.009 RON | 773.675 RON | 972.563 RON | 395.289 RON | 686.462 RON |
| Creante | 1.707.348 RON | 1.575.317 RON | 1.575.317 RON | 1.613.208 RON | 2.352.229 RON | 2.086.167 RON | 2.576.673 RON | 664.893 RON | 1.840.057 RON | 611.629 RON | 589.872 RON | 823.588 RON | 953.045 RON | 3.002.253 RON | 776.894 RON | 870.428 RON | 1.384.238 RON | 717.503 RON |
| Casa si conturi la banci | 965 RON | 965 RON | 965 RON | 638 RON | 108.007 RON | -200.596 RON | -369.275 RON | 172.468 RON | 656.325 RON | 25.612 RON | 236.675 RON | 489.969 RON | 567.524 RON | 321.656 RON | 63.823 RON | 20.795 RON | 257.673 RON | 237.057 RON |
| Cheltuieli in avans | 165.831 RON | 169.863 RON | 174.291 RON | 178.718 RON | 189.086 RON | 161.170 RON | 179.057 RON | 259.611 RON | 199.979 RON | 440.012 RON | 371.779 RON | 655.272 RON | 1.117.661 RON | 425.918 RON | 160 RON | 439 RON | 60.258 RON | 19.879 RON |
| Datorii totale | 2.430.021 RON | 2.408.791 RON | 2.408.791 RON | 2.418.790 RON | 3.319.043 RON | 1.654.139 RON | 2.215.953 RON | 1.736.813 RON | 3.288.043 RON | 2.548.175 RON | 2.803.020 RON | 3.498.545 RON | 4.174.245 RON | 6.812.913 RON | 2.946.085 RON | 3.853.993 RON | 3.795.732 RON | 1.781.625 RON |
| Venituri in avans | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 128.445 RON | 631.397 RON | 711.225 RON | 756.040 RON | 811.954 RON | 477.340 RON | 133.132 RON | 16.961 RON | 13.962 RON | — | — | 13.267 RON |
| Capitaluri proprii | 2.053.589 RON | 2.556.065 RON | 2.565.657 RON | 2.686.124 RON | 2.794.464 RON | 3.792.384 RON | 3.719.887 RON | 3.663.750 RON | 3.595.587 RON | 3.556.624 RON | 3.921.739 RON | 3.900.610 RON | 3.864.138 RON | 3.836.108 RON | 3.824.028 RON | 3.871.597 RON | 3.843.026 RON | 3.829.350 RON |
| Capital subscris varsat | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON | 202.500 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | 0 | 15 | 29 | 36 | 27 | 27 | 35 | 37 | 54 | 66 | 92 | 65 | 44 | 28 | 34 |
26 de contracte atribuite, in valoare de 1.703.461 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 443.802 lei.
Achizitii directe
16 contracte
443.786 lei
Licitatii publice
1 contract
766.800 lei
Achizitii offline
9 contracte
492.875 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:02).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
METALICA GRUP SACUI 17341860 | 16 | 15 | 0 | — | vezi ↗ |
ENERGOMETAL TERMOSERV SRLCUI 36942777 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TECNOARMIT SRLCUI 430652 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
ARGENTA S.R.L.CUI 3959705 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
METALICA GRUP SACUI 17341860 | 16 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Turboenergy PowerCUI 1007607001228 | 11 | terț și subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.