ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea de validare poprire formulată de creditorul INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu ter?ul poprit TM GIP S.A. ?i debitorul S. B.. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Târgu Mure?. Pronunţată astăzi, 19.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronuntarea la data de 19.02.2025.
Ia act că au renun?at la judecată creditoarele: DUMAR CONSTRUCT PREFABRICATE SRL, APC UNIVERSAL PARTER SRL, PROFESLIS C&V SRL, TMGIP SA, CEC BANK SA. Admite contesta?ia formulată de debitoarea SC TOP DECON SRL ?i respinge cererea de deschidere a procedurii insolven?ei formulată de creditoarele ADI PAF LOGISTIC SRL, DARION SRL ?I PREMAR COM SERV SRL. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel ce se va depune la Tribunalul Olt. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către Grefa instanţei, azi, 23.12.2024.
Amână pronunţarea la data de 23.12.2024, pentru a acorda părţilor posibilitatea de a depune concluzii scrise. Pronunţată în prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către Grefa instanţei, azi, 16.12.2024.
Admite cererea de amânare a cauzei şi acordă termen la data de 16.12.2024
termen preschimbat la data de 23.09.2024
Dispune preschimbarea termenului de judecată la data de 23.09.2024. Se vor cita părţile pentru noul termen de judecată. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către Grefa instanţei, azi, 09.07.2024.
Acordă termen la data de 18.09.2024 pentru ca părţile să depună înscrisuri
termen preschimbat la data de 08.07.2024
Dispune preschimbarea termenului de judecată la data de 08.07.2024. Se vor cita părţile pentru noul termen de judecată. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către Grefa instanţei, azi, 28.05.2024.
Acordă termen la data de 10.06.2024 pentru observarea cererii de deschidere a procedurii formulată de CEC BanK SA şi pentru pregătirea apărării
Amână cauza la data de 13.05.2024 pentru când se va comunica întâmpinarea.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 25.03.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.280.522 RON | -1.692.998 RON | 804.645 RON | 1.890.868 RON | 6.500.058 RON | 6.979.638 RON | 28 |
| 2024 | 6.707.532 RON | 1.560.661 RON | 1.228.510 RON | 1.884.538 RON | 9.217.220 RON | 9.209.970 RON | 31 |
| 2023 | 6.688.693 RON | 2.126.205 RON | 1.030.003 RON | 2.122.081 RON | 7.948.559 RON | 8.174.961 RON | 31 |
| 2022 | 4.724.029 RON | 562.780 RON | 1.021.860 RON | 2.126.363 RON | 5.744.318 RON | 6.048.755 RON | 32 |
| 2021 | 5.596.538 RON | 1.578.082 RON | 1.134.314 RON | 2.515.836 RON | 4.948.807 RON | 5.485.975 RON | 34 |
| 2020 | 3.781.217 RON | 901.423 RON | 585.423 RON | 2.163.846 RON | 3.013.665 RON | 3.907.893 RON | 33 |
| 2019 | 3.190.644 RON | 246.993 RON | 495.373 RON | 2.061.038 RON | 1.963.768 RON | 3.006.470 RON | 31 |
| 2018 | 2.793.105 RON | 72.200 RON | 504.350 RON | 1.302.265 RON | 2.262.070 RON | 2.759.478 RON | 36 |
| 2017 | 2.994.452 RON | 231.902 RON | 498.106 RON | 1.408.693 RON | 2.143.957 RON | 2.697.201 RON | 36 |
| 2016 | 1.893.542 RON | 11.198 RON | 466.753 RON | 1.558.970 RON | 1.674.441 RON | 2.465.300 RON | 38 |
| 2015 | 2.287.491 RON | 39.106 RON | 532.073 RON | 1.578.049 RON | 1.716.364 RON | 2.454.103 RON | 43 |
| 2014 | 2.164.333 RON | 6.379 RON | 305.136 RON | 1.532.560 RON | 1.511.392 RON | 2.414.997 RON | 38 |
| 2013 | 2.361.991 RON | 11.538 RON | 441.083 RON | 1.516.692 RON | 1.750.335 RON | 2.408.618 RON | 41 |
| 2012 | 1.915.075 RON | 122.876 RON | 483.086 RON | 1.580.762 RON | 1.717.244 RON | 2.397.080 RON | 36 |
| 2011 | 2.261.373 RON | 83.086 RON | 568.783 RON | 756.515 RON | 1.635.767 RON | 1.376.637 RON | 36 |
| 2010 | 1.770.169 RON | -212.428 RON | 496.845 RON | 831.720 RON | 1.335.591 RON | 1.293.551 RON | 43 |
| 2009 | 2.554.931 RON | 5.260 RON | 639.157 RON | 749.128 RON | 1.665.353 RON | 1.503.179 RON | 54 |
| 2008 | 4.366.331 RON | 146.615 RON | 1.070.881 RON | 725.881 RON | 2.105.732 RON | 1.264.213 RON | 60 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.280.522 RON | 6.707.532 RON | 6.688.693 RON | 4.724.029 RON | 5.596.538 RON | 3.781.217 RON | 3.190.644 RON | 2.793.105 RON | 2.994.452 RON | 1.893.542 RON | 2.287.491 RON | 2.164.333 RON | 2.361.991 RON | 1.915.075 RON | 2.261.373 RON | 1.770.169 RON | 2.554.931 RON | 4.366.331 RON |
| Venituri totale | 4.546.487 RON | 7.037.249 RON | 6.635.854 RON | 4.781.258 RON | 5.698.894 RON | 4.070.842 RON | 3.227.984 RON | 2.767.449 RON | 3.049.882 RON | 1.917.040 RON | 2.350.528 RON | 2.270.748 RON | 2.407.662 RON | 2.279.141 RON | 2.107.389 RON | 1.877.360 RON | 2.700.341 RON | 4.598.732 RON |
| Cheltuieli totale | 6.239.485 RON | 5.247.682 RON | 4.336.651 RON | 4.205.520 RON | 3.872.500 RON | 3.139.906 RON | 2.948.926 RON | 2.667.458 RON | 2.766.465 RON | 1.902.494 RON | 2.283.422 RON | 2.257.802 RON | 2.373.760 RON | 2.115.501 RON | 2.008.448 RON | 2.083.338 RON | 2.686.377 RON | 4.420.880 RON |
| Profit brut | 0 RON | 1.789.567 RON | 2.299.203 RON | 575.738 RON | 1.826.394 RON | 930.936 RON | 279.058 RON | 99.991 RON | 283.417 RON | 14.546 RON | 67.106 RON | 12.946 RON | 33.902 RON | 163.640 RON | 98.941 RON | — | 13.964 RON | 177.852 RON |
| Pierdere bruta | 1.692.998 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 205.978 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 1.560.661 RON | 2.126.205 RON | 562.780 RON | 1.578.082 RON | 901.423 RON | 246.993 RON | 72.200 RON | 231.902 RON | 11.198 RON | 39.106 RON | 6.379 RON | 11.538 RON | 122.876 RON | 83.086 RON | — | 5.260 RON | 146.615 RON |
| Pierdere neta | 1.692.998 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 212.428 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.890.868 RON | 1.884.538 RON | 2.122.081 RON | 2.126.363 RON | 2.515.836 RON | 2.163.846 RON | 2.061.038 RON | 1.302.265 RON | 1.408.693 RON | 1.558.970 RON | 1.578.049 RON | 1.532.560 RON | 1.516.692 RON | 1.580.762 RON | 756.515 RON | 831.720 RON | 749.128 RON | 725.881 RON |
| Active circulante | 6.500.058 RON | 9.217.220 RON | 7.948.559 RON | 5.744.318 RON | 4.948.807 RON | 3.013.665 RON | 1.963.768 RON | 2.262.070 RON | 2.143.957 RON | 1.674.441 RON | 1.716.364 RON | 1.511.392 RON | 1.750.335 RON | 1.717.244 RON | 1.635.767 RON | 1.335.591 RON | 1.665.353 RON | 2.105.732 RON |
| Stocuri | 578.265 RON | 54.412 RON | 66.994 RON | 406.469 RON | 367.804 RON | 300.757 RON | 135.123 RON | 69.676 RON | 111.934 RON | 59.201 RON | 83.264 RON | 113.710 RON | 156.757 RON | 201.371 RON | 154.205 RON | 339.621 RON | 297.528 RON | 299.716 RON |
| Creante | 1.520.794 RON | 2.057.889 RON | 2.939.903 RON | 1.299.472 RON | 2.608.340 RON | 393.496 RON | 171.179 RON | 533.110 RON | 288.472 RON | 780.906 RON | 802.395 RON | 241.012 RON | 556.992 RON | 801.934 RON | 752.971 RON | 374.799 RON | 574.492 RON | 739.406 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.339.662 RON | 6.210.660 RON | 4.668.976 RON | 3.709.569 RON | 1.654.179 RON | 2.300.928 RON | 1.288.175 RON | 1.308.665 RON | 1.401.608 RON | 597.333 RON | 623.551 RON | 767.098 RON | 667.741 RON | 534.433 RON | 721.203 RON | 610.881 RON | 782.869 RON | 1.062.929 RON |
| Cheltuieli in avans | 23.725 RON | 27.033 RON | 23.104 RON | 20.726 RON | 19.875 RON | 12.573 RON | 15.335 RON | 6.299 RON | 5.538 RON | 6.223 RON | 6.819 RON | 5.629 RON | 4.351 RON | 3.411 RON | 3.189 RON | 3.618 RON | 4.543 RON | 9.317 RON |
| Datorii totale | 804.645 RON | 1.228.510 RON | 1.030.003 RON | 1.021.860 RON | 1.134.314 RON | 585.423 RON | 495.373 RON | 504.350 RON | 498.106 RON | 466.753 RON | 532.073 RON | 305.136 RON | 441.083 RON | 483.086 RON | 568.783 RON | 496.845 RON | 639.157 RON | 1.070.881 RON |
| Provizioane | 630.368 RON | 690.311 RON | 888.780 RON | 820.792 RON | 864.229 RON | 696.768 RON | 538.298 RON | 306.806 RON | 362.881 RON | 307.581 RON | 315.056 RON | 304.908 RON | 353.073 RON | 308.580 RON | 293.310 RON | 179.724 RON | 276.688 RON | 505.836 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 24.540 RON | 68.604 RON | 112.671 RON | 156.741 RON | 200.809 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 6.979.638 RON | 9.209.970 RON | 8.174.961 RON | 6.048.755 RON | 5.485.975 RON | 3.907.893 RON | 3.006.470 RON | 2.759.478 RON | 2.697.201 RON | 2.465.300 RON | 2.454.103 RON | 2.414.997 RON | 2.408.618 RON | 2.397.080 RON | 1.376.637 RON | 1.293.551 RON | 1.503.179 RON | 1.264.213 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 28 | 31 | 31 | 32 | 34 | 33 | 31 | 36 | 36 | 38 | 43 | 38 | 41 | 36 | 36 | 43 | 54 | 60 |
32 de contracte atribuite, in valoare de 20.092.092 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 290.704 lei.
Achizitii directe
4 contracte
290.700 lei
Licitatii publice
17 contracte
18.447.121 lei
Achizitii offline
11 contracte
1.354.271 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 23:40).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TIBPET SRLCUI 14340517 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TES INSTAL SRLCUI 29063562 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ING SERVICE SRLCUI 18687226 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
LAS PROM SRLCUI 17057184 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
DAMIENA SRLCUI 13667201 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
START-DUO SRLCUI 513308 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.