ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
satul Ghimeş, comuna Ghimeş-Făget · sat. Tărhăuşi, com. Ghimeş - Făget
terasa de flori a Pieții Centrale a mun. Bacău, spațiu A2, A3
loc. Comănești, Str. Republicii, bloc C1, parter
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea formulată de petentul CII SPIRIDON DANILEA, având ca obiect cerere de îndreptare eroare materială, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în BPI, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Bacău – Secţia a II –a Civilă şi de Contencios Administrativ şi Fiscal sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 18.05.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 04.05.2026
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 11815/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 18696/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.522.896 RON | -1.498.846 RON | 6.945.047 RON | 1.452.409 RON | 5.225.444 RON | -267.194 RON | 46 |
| 2024 | 10.481.962 RON | 90.880 RON | 6.529.676 RON | 1.666.912 RON | 8.608.096 RON | 3.745.332 RON | 55 |
| 2023 | 9.268.015 RON | 109.864 RON | 9.391.300 RON | 2.120.290 RON | 11.010.188 RON | 3.739.178 RON | 73 |
| 2022 | 12.601.151 RON | 101.329 RON | 7.332.328 RON | 2.340.214 RON | 8.778.304 RON | 3.786.190 RON | 83 |
| 2021 | 9.592.823 RON | 177.599 RON | 6.306.772 RON | 2.731.840 RON | 7.404.429 RON | 3.829.497 RON | 79 |
| 2020 | 10.067.799 RON | 257.730 RON | 6.270.301 RON | 2.900.707 RON | 7.040.998 RON | 3.591.898 RON | 76 |
| 2019 | 9.554.971 RON | 250.829 RON | 4.850.903 RON | 2.407.536 RON | 5.967.907 RON | 3.334.168 RON | 77 |
| 2018 | 7.623.825 RON | 207.977 RON | 4.126.791 RON | 2.692.242 RON | 4.819.126 RON | 3.083.339 RON | 66 |
| 2017 | 7.438.037 RON | 194.129 RON | 4.183.480 RON | 3.052.931 RON | 4.404.807 RON | 2.877.891 RON | 68 |
| 2016 | 6.906.521 RON | 185.761 RON | 3.399.956 RON | 3.324.863 RON | 3.266.087 RON | 2.683.761 RON | 70 |
| 2015 | 6.788.009 RON | 151.095 RON | 2.806.876 RON | 3.870.278 RON | 2.189.372 RON | 2.532.120 RON | 72 |
| 2014 | 5.039.172 RON | 147.200 RON | 4.694.909 RON | 3.498.366 RON | 3.501.916 RON | 1.587.025 RON | 63 |
| 2013 | 4.365.960 RON | 141.417 RON | 3.217.287 RON | 2.735.301 RON | 2.135.925 RON | 1.439.825 RON | 49 |
| 2012 | 4.137.718 RON | 134.528 RON | 3.058.004 RON | 2.803.749 RON | 2.081.941 RON | 1.307.088 RON | 44 |
| 2011 | 4.108.973 RON | 131.240 RON | 2.351.478 RON | 2.429.181 RON | 1.894.798 RON | 1.138.050 RON | 42 |
| 2010 | 3.933.645 RON | 119.548 RON | 1.624.175 RON | 1.556.412 RON | 1.075.863 RON | 1.008.100 RON | 35 |
| 2009 | 3.888.971 RON | 96.669 RON | 1.334.359 RON | 1.598.695 RON | 785.236 RON | 888.553 RON | 40 |
| 2008 | 3.846.789 RON | 88.157 RON | 1.601.005 RON | 1.326.887 RON | 1.255.433 RON | 791.882 RON | 37 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.522.896 RON | 10.481.962 RON | 9.268.015 RON | 12.601.151 RON | 9.592.823 RON | 10.067.799 RON | 9.554.971 RON | 7.623.825 RON | 7.438.037 RON | 6.906.521 RON | 6.788.009 RON | 5.039.172 RON | 4.365.960 RON | 4.137.718 RON | 4.108.973 RON | 3.933.645 RON | 3.888.971 RON | 3.846.789 RON |
| Venituri totale | 11.835.643 RON | 12.874.810 RON | 10.729.581 RON | 12.759.336 RON | 9.725.971 RON | 9.974.616 RON | 9.644.472 RON | 8.195.502 RON | 7.789.149 RON | 7.510.569 RON | 7.202.971 RON | 5.963.459 RON | 6.775.910 RON | 4.371.204 RON | 4.412.747 RON | 4.052.902 RON | 4.622.637 RON | 4.095.336 RON |
| Cheltuieli totale | 13.334.489 RON | 12.759.667 RON | 10.579.241 RON | 12.631.701 RON | 9.423.194 RON | 9.705.346 RON | 9.380.782 RON | 7.977.554 RON | 7.577.721 RON | 7.318.075 RON | 7.044.677 RON | 5.804.560 RON | 6.627.049 RON | 4.223.699 RON | 4.274.719 RON | 3.917.797 RON | 4.507.597 RON | 3.993.675 RON |
| Profit brut | 0 RON | 115.143 RON | 150.340 RON | 127.635 RON | 302.777 RON | 269.270 RON | 263.690 RON | 217.948 RON | 211.428 RON | 192.494 RON | 158.294 RON | 158.899 RON | 148.861 RON | 147.505 RON | 138.028 RON | 135.105 RON | 115.040 RON | 101.661 RON |
| Pierdere bruta | 1.498.846 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 90.880 RON | 109.864 RON | 101.329 RON | 177.599 RON | 257.730 RON | 250.829 RON | 207.977 RON | 194.129 RON | 185.761 RON | 151.095 RON | 147.200 RON | 141.417 RON | 134.528 RON | 131.240 RON | 119.548 RON | 96.669 RON | 88.157 RON |
| Pierdere neta | 1.498.846 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.452.409 RON | 1.666.912 RON | 2.120.290 RON | 2.340.214 RON | 2.731.840 RON | 2.900.707 RON | 2.407.536 RON | 2.692.242 RON | 3.052.931 RON | 3.324.863 RON | 3.870.278 RON | 3.498.366 RON | 2.735.301 RON | 2.803.749 RON | 2.429.181 RON | 1.556.412 RON | 1.598.695 RON | 1.326.887 RON |
| Active circulante | 5.225.444 RON | 8.608.096 RON | 11.010.188 RON | 8.778.304 RON | 7.404.429 RON | 7.040.998 RON | 5.967.907 RON | 4.819.126 RON | 4.404.807 RON | 3.266.087 RON | 2.189.372 RON | 3.501.916 RON | 2.135.925 RON | 2.081.941 RON | 1.894.798 RON | 1.075.863 RON | 785.236 RON | 1.255.433 RON |
| Stocuri | 2.817.701 RON | 5.429.836 RON | 8.944.139 RON | 6.180.555 RON | 6.273.639 RON | 5.908.992 RON | 5.250.840 RON | 4.354.334 RON | 4.060.985 RON | 2.706.477 RON | 1.538.272 RON | 1.602.503 RON | 1.184.872 RON | 1.503.528 RON | 889.640 RON | 760.122 RON | 701.591 RON | 768.688 RON |
| Creante | 2.314.203 RON | 2.834.058 RON | 1.872.309 RON | 2.442.605 RON | 973.101 RON | 1.001.815 RON | 318.103 RON | 295.027 RON | 236.779 RON | 456.053 RON | 439.391 RON | 1.226.449 RON | 803.504 RON | 518.182 RON | 972.415 RON | 239.698 RON | 1.064 RON | 398.990 RON |
| Casa si conturi la banci | 93.540 RON | 344.202 RON | 193.740 RON | 155.144 RON | 157.689 RON | 130.191 RON | 398.964 RON | 169.765 RON | 107.043 RON | 103.557 RON | 211.709 RON | 672.964 RON | 147.549 RON | 60.231 RON | 32.743 RON | 76.043 RON | 82.581 RON | 87.755 RON |
| Datorii totale | 6.945.047 RON | 6.529.676 RON | 9.391.300 RON | 7.332.328 RON | 6.306.772 RON | 6.270.301 RON | 4.850.903 RON | 4.126.791 RON | 4.183.480 RON | 3.399.956 RON | 2.806.876 RON | 4.694.909 RON | 3.217.287 RON | 3.058.004 RON | 2.351.478 RON | 1.624.175 RON | 1.334.359 RON | 1.601.005 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 0 RON | 79.506 RON | 190.372 RON | 301.238 RON | 396.367 RON | 507.233 RON | 720.654 RON | 718.348 RON | 214.114 RON | 520.598 RON | 834.451 RON | — | 161.019 RON | 189.433 RON |
| Capitaluri proprii | -267.194 RON | 3.745.332 RON | 3.739.178 RON | 3.786.190 RON | 3.829.497 RON | 3.591.898 RON | 3.334.168 RON | 3.083.339 RON | 2.877.891 RON | 2.683.761 RON | 2.532.120 RON | 1.587.025 RON | 1.439.825 RON | 1.307.088 RON | 1.138.050 RON | 1.008.100 RON | 888.553 RON | 791.882 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON | 536.430 RON |
| Nr. mediu salariati | 46 | 55 | 73 | 83 | 79 | 76 | 77 | 66 | 68 | 70 | 72 | 63 | 49 | 44 | 42 | 35 | 40 | 37 |
103 contracte atribuite, in valoare de 30.556.349 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.410.572 lei.
Achizitii directe
78 de contracte
2.410.494 lei
Licitatii publice
11 contracte
26.632.203 lei
Achizitii offline
14 contracte
1.513.652 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 02:21).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CORNELL'S FLOOR SRLCUI 24616580 | 3 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTROIND SRLCUI 11111063 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
MATEO-ACORD SRLCUI 37068200 | 2 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
CONEXTRUST SACUI 947730 | 3 | 1 | 1 | Da | vezi ↗ |
TRUST PROIECT SRLCUI 17844179 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 7 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
KAPITAN CONSTRUCT SRLCUI 8662879 | 7 | ofertant · l-a avut terț | 6 | Da | vezi ↗ |
ALCONEP SRLCUI 3590810 | 3 | terț susținător | 3 | — | vezi ↗ |
DECORAMA SRLCUI 16187445 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
PRIM PROIECT SRLCUI 21333970 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
HERITON DESIGN S.R.L.CUI 40747804 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
AQUA-T SRLCUI 16431840 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SEGINA COMPANY SRLCUI 32633884 | 2 | co-terț susținător | 1 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 13 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.