ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 22.521 RON | -15.191 RON | 460 RON | 0 RON | 8.444 RON | 7.984 RON | — |
| 2020 | 134 RON | -8.856 RON | 375 RON | 164 RON | 23.387 RON | 23.176 RON | — |
| 2019 | 11.691 RON | -5.041 RON | 373 RON | 556 RON | 31.849 RON | 32.032 RON | — |
| 2018 | 39.661 RON | -13.615 RON | 7.704 RON | 948 RON | 43.830 RON | 37.074 RON | 1 |
| 2017 | 26.222 RON | -3.730 RON | 2.804 RON | 2.092 RON | 51.401 RON | 50.689 RON | — |
| 2016 | 66.884 RON | 2.912 RON | 1.372 RON | 3.236 RON | 52.555 RON | 54.419 RON | — |
| 2015 | 42.522 RON | -13.255 RON | 1.370 RON | 4.380 RON | 47.802 RON | 51.507 RON | — |
| 2014 | 66.849 RON | -14.767 RON | 4.002 RON | 5.523 RON | 62.516 RON | 64.762 RON | — |
| 2013 | 60.622 RON | -25.722 RON | 2.778 RON | 6.667 RON | 74.336 RON | 79.529 RON | — |
| 2012 | 131.090 RON | 1.130 RON | 1.213 RON | 9.937 RON | 95.381 RON | 105.251 RON | — |
| 2011 | 225.050 RON | 7.526 RON | 42.044 RON | 8.506 RON | 144.520 RON | 111.201 RON | — |
| 2010 | 173.771 RON | 1.127 RON | 40.708 RON | 14.886 RON | 140.901 RON | 116.175 RON | 1 |
| 2009 | 212.240 RON | 5.505 RON | 59.598 RON | 21.266 RON | 151.876 RON | 115.047 RON | 1 |
| 2008 | 282.631 RON | 39.826 RON | 90.674 RON | 1.966 RON | 227.177 RON | 139.542 RON | 1 |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.521 RON | 134 RON | 11.691 RON | 39.661 RON | 26.222 RON | 66.884 RON | 42.522 RON | 66.849 RON | 60.622 RON | 131.090 RON | 225.050 RON | 173.771 RON | 212.240 RON | 282.631 RON |
| Venituri totale | 23.225 RON | 244 RON | 16.956 RON | 44.778 RON | 26.222 RON | 78.160 RON | 45.705 RON | 67.714 RON | 65.847 RON | 132.174 RON | 227.388 RON | 175.888 RON | 213.504 RON | 284.261 RON |
| Cheltuieli totale | 37.719 RON | 9.093 RON | 21.835 RON | 57.996 RON | 29.952 RON | 75.248 RON | 58.960 RON | 82.481 RON | 90.314 RON | 130.619 RON | 218.450 RON | 171.358 RON | 201.588 RON | 237.652 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.912 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.555 RON | 8.938 RON | 4.530 RON | 11.916 RON | 46.609 RON |
| Pierdere bruta | 14.494 RON | 8.849 RON | 4.879 RON | 13.218 RON | 3.730 RON | 0 RON | — | 14.767 RON | 24.467 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.912 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.130 RON | 7.526 RON | 1.127 RON | 5.505 RON | 39.826 RON |
| Pierdere neta | 15.191 RON | 8.856 RON | 5.041 RON | 13.615 RON | 3.730 RON | 0 RON | 13.255 RON | 14.767 RON | 25.722 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 164 RON | 556 RON | 948 RON | 2.092 RON | 3.236 RON | 4.380 RON | 5.523 RON | 6.667 RON | 9.937 RON | 8.506 RON | 14.886 RON | 21.266 RON | 1.966 RON |
| Active circulante | 8.444 RON | 23.387 RON | 31.849 RON | 43.830 RON | 51.401 RON | 52.555 RON | 47.802 RON | 62.516 RON | 74.336 RON | 95.381 RON | 144.520 RON | 140.901 RON | 151.876 RON | 227.177 RON |
| Stocuri | 0 RON | 8.408 RON | 8.501 RON | 9.653 RON | 9.861 RON | 23.668 RON | 23.439 RON | 23.708 RON | 23.360 RON | 44.645 RON | 57.974 RON | 56.750 RON | 67.190 RON | 97.812 RON |
| Creante | — | 4.920 RON | 3.506 RON | 10.729 RON | 14.679 RON | 6.545 RON | 9.955 RON | 16.361 RON | 21.180 RON | 27.837 RON | 60.144 RON | 67.219 RON | 83.925 RON | 110.420 RON |
| Casa si conturi la banci | 8.444 RON | 10.059 RON | 19.842 RON | 23.448 RON | 26.861 RON | 22.342 RON | 14.408 RON | 22.447 RON | 29.796 RON | 22.899 RON | 26.402 RON | 16.932 RON | 761 RON | 18.945 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | 695 RON | 725 RON | 1.304 RON | 1.146 RON | 219 RON | 1.096 RON | 1.503 RON | 1.073 RON |
| Datorii totale | 460 RON | 375 RON | 373 RON | 7.704 RON | 2.804 RON | 1.372 RON | 1.370 RON | 4.002 RON | 2.778 RON | 1.213 RON | 42.044 RON | 40.708 RON | 59.598 RON | 90.674 RON |
| Capitaluri proprii | 7.984 RON | 23.176 RON | 32.032 RON | 37.074 RON | 50.689 RON | 54.419 RON | 51.507 RON | 64.762 RON | 79.529 RON | 105.251 RON | 111.201 RON | 116.175 RON | 115.047 RON | 139.542 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | — | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 6.190 RON | 6.190 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | 1 | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 125.614 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
125.614 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 03:10).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.