ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
admite în parte apelul. Schimbă sentinţa, înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale cu avertisment.
Respinge excepţia tardivităţii formulării plângerii contravenţionale , invocată din oficiu. Respinge plângerea contravenţională formulată de petenta ALICOM MARKET SRL, cu în contradictoriu cu intimata GARDA NAŢIONALĂ DE MEDIU -COMISARIATUL JUDEŢEAN VÂLCEA, împotriva procesului-verbal seria GNM nr. 003769/29.09.2023, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Drăgăşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 11.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.03.2025.
Repune cauza pe rol pentru completarea probatoriului. Stabileşte termen de judecată la data de 12.03.2025, ora 11.00, pentru când se citează părţile. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată azi, 27.11.2024, la sediul Judecătoriei Drăgăşani, jud. Vâlcea, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.11.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.11.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.10.2024.
respinge ca nefondat apelul. definitivă
Amână pronunţarea la data de 30.06.2025 pentru când părţile au posibilitatea să formuleze concluzii scrise. Pronunţată în şedinţă publică azi, 23.06.2025.
Respinge ca neîntemeiată plângerea contraven?ională formulată de petentul ALIMCOM MARKET SRL în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL PENTRU SITUA?II DE URGEN?Ă AL JUDE?ULUI VÂLCEA, împotriva procesului-verbal seria K nr. 00846 din data de 04.09.2023. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, apel care se depune la Judecătoria Drăgă?ani, judeţul Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 30.01.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.01.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.01.2025.
Amână judecarea cauzei la data de 09.01.2025.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 26.06.2024.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din 14.05.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Pentru lipsă procedură cu societatea apelantă.
Admite acţiunea formulată de reclamanta S.C. CEZ VÂNZARE S.A., în contradictoriu cu pârâta ALIMCOM MARKET SRL. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de 6968,82 lei reprezentând contravaloare facturi- gaze naturale neachitate precum şi dobânda calculată conform clauzelor contractuale de la data scadenţei fiecărei facturi. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 245 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 23.08.2023, la sediul Judecătoriei Drăgăşani, judeţul Vâlcea.
Amână pronuntarea la data de 23.08.2023.
Amână pronun?area la data de 09.08.2023.
se amână pronun?area la data de 26.07.2023
Amână pronuntarea la data de 12.07.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 135.522 RON | -17.810 RON | 302.626 RON | 351.163 RON | 66.387 RON | 114.924 RON | 1 |
| 2024 | 152.186 RON | -34.514 RON | 308.005 RON | 371.163 RON | 69.576 RON | 132.734 RON | 1 |
| 2023 | 638.616 RON | -92.023 RON | 326.867 RON | 389.199 RON | 104.916 RON | 167.248 RON | 3 |
| 2022 | 830.926 RON | -89.370 RON | 269.626 RON | 407.420 RON | 121.477 RON | 259.271 RON | 5 |
| 2021 | 715.790 RON | -44.569 RON | 186.191 RON | 429.167 RON | 105.665 RON | 348.641 RON | 5 |
| 2020 | 805.959 RON | -35.899 RON | 146.191 RON | 441.981 RON | 97.420 RON | 393.210 RON | 6 |
| 2019 | 1.036.221 RON | 768 RON | 99.430 RON | 416.028 RON | 112.511 RON | 429.109 RON | 9 |
| 2018 | 1.157.681 RON | -51.885 RON | 207.290 RON | 439.871 RON | 195.760 RON | 428.341 RON | 11 |
| 2017 | 1.233.497 RON | 1.688 RON | 186.584 RON | 499.394 RON | 167.416 RON | 480.226 RON | 15 |
| 2016 | 1.474.038 RON | 730 RON | 183.200 RON | 492.252 RON | 147.615 RON | 456.667 RON | 21 |
| 2015 | 1.624.126 RON | 1.455 RON | 198.542 RON | 655.525 RON | 126.068 RON | 583.051 RON | 23 |
| 2014 | 1.764.834 RON | 2.691 RON | 386.251 RON | 800.618 RON | 187.230 RON | 601.597 RON | 25 |
| 2013 | 1.460.862 RON | 5.113 RON | 80.460 RON | 666.777 RON | 169.266 RON | 755.583 RON | 28 |
| 2012 | 1.303.524 RON | 622 RON | 110.778 RON | 643.046 RON | 176.100 RON | 708.368 RON | 27 |
| 2011 | 1.400.429 RON | 689 RON | 113.770 RON | 700.311 RON | 121.206 RON | 707.747 RON | 24 |
| 2010 | 1.405.406 RON | 450 RON | 129.208 RON | 689.624 RON | 119.702 RON | 680.118 RON | 23 |
| 2009 | 893.746 RON | -72.968 RON | 424.373 RON | 631.571 RON | 149.876 RON | 357.074 RON | 21 |
| 2008 | 800.106 RON | 5.157 RON | 225.190 RON | 542.266 RON | 112.966 RON | 430.042 RON | 18 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 135.522 RON | 152.186 RON | 638.616 RON | 830.926 RON | 715.790 RON | 805.959 RON | 1.036.221 RON | 1.157.681 RON | 1.233.497 RON | 1.474.038 RON | 1.624.126 RON | 1.764.834 RON | 1.460.862 RON | 1.303.524 RON | 1.400.429 RON | 1.405.406 RON | 893.746 RON | 800.106 RON |
| Venituri totale | 135.522 RON | 156.291 RON | 641.528 RON | 877.134 RON | 732.851 RON | 833.360 RON | 1.108.404 RON | 1.286.853 RON | 1.436.597 RON | 1.705.986 RON | 1.849.652 RON | 1.981.021 RON | 1.601.521 RON | 1.415.883 RON | 1.555.957 RON | 1.498.696 RON | 953.154 RON | 853.611 RON |
| Cheltuieli totale | 153.332 RON | 190.805 RON | 733.551 RON | 966.504 RON | 777.420 RON | 869.259 RON | 1.107.360 RON | 1.335.768 RON | 1.433.770 RON | 1.704.816 RON | 1.847.651 RON | 1.977.704 RON | 1.595.053 RON | 1.414.699 RON | 1.554.603 RON | 1.491.796 RON | 1.020.389 RON | 848.454 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.044 RON | 0 RON | 2.827 RON | 1.170 RON | 2.001 RON | 3.317 RON | 6.468 RON | 1.184 RON | 1.354 RON | 6.900 RON | — | 5.157 RON |
| Pierdere bruta | 17.810 RON | 34.514 RON | 92.023 RON | 89.370 RON | 44.569 RON | 35.899 RON | 0 RON | 48.915 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 67.235 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 768 RON | 0 RON | 1.688 RON | 730 RON | 1.455 RON | 2.691 RON | 5.113 RON | 622 RON | 689 RON | 450 RON | — | 5.157 RON |
| Pierdere neta | 17.810 RON | 34.514 RON | 92.023 RON | 89.370 RON | 44.569 RON | 35.899 RON | 0 RON | 51.885 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 72.968 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 351.163 RON | 371.163 RON | 389.199 RON | 407.420 RON | 429.167 RON | 441.981 RON | 416.028 RON | 439.871 RON | 499.394 RON | 492.252 RON | 655.525 RON | 800.618 RON | 666.777 RON | 643.046 RON | 700.311 RON | 689.624 RON | 631.571 RON | 542.266 RON |
| Active circulante | 66.387 RON | 69.576 RON | 104.916 RON | 121.477 RON | 105.665 RON | 97.420 RON | 112.511 RON | 195.760 RON | 167.416 RON | 147.615 RON | 126.068 RON | 187.230 RON | 169.266 RON | 176.100 RON | 121.206 RON | 119.702 RON | 149.876 RON | 112.966 RON |
| Stocuri | 39.926 RON | 44.351 RON | 48.249 RON | 119.219 RON | 102.239 RON | 89.487 RON | 97.044 RON | 109.215 RON | 158.224 RON | 95.648 RON | 64.521 RON | 176.195 RON | 146.071 RON | 169.401 RON | 111.051 RON | 113.557 RON | 121.714 RON | 91.245 RON |
| Creante | 4.183 RON | 16.165 RON | 46.273 RON | 2.315 RON | 1.724 RON | 3.071 RON | 3.506 RON | 5.002 RON | 3.497 RON | 3.796 RON | 4.757 RON | 2.125 RON | 562 RON | 6.549 RON | 7.720 RON | 5.917 RON | 9.285 RON | 2.212 RON |
| Casa si conturi la banci | 22.278 RON | 9.060 RON | 10.394 RON | -57 RON | 1.702 RON | 4.862 RON | 11.961 RON | 81.543 RON | 5.695 RON | 48.171 RON | 56.790 RON | 8.910 RON | 22.633 RON | 150 RON | 2.435 RON | 228 RON | 18.877 RON | 19.509 RON |
| Datorii totale | 302.626 RON | 308.005 RON | 326.867 RON | 269.626 RON | 186.191 RON | 146.191 RON | 99.430 RON | 207.290 RON | 186.584 RON | 183.200 RON | 198.542 RON | 386.251 RON | 80.460 RON | 110.778 RON | 113.770 RON | 129.208 RON | 424.373 RON | 225.190 RON |
| Capitaluri proprii | 114.924 RON | 132.734 RON | 167.248 RON | 259.271 RON | 348.641 RON | 393.210 RON | 429.109 RON | 428.341 RON | 480.226 RON | 456.667 RON | 583.051 RON | 601.597 RON | 755.583 RON | 708.368 RON | 707.747 RON | 680.118 RON | 357.074 RON | 430.042 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 240 RON | — | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 240 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 3 | 5 | 5 | 6 | 9 | 11 | 15 | 21 | 23 | 25 | 28 | 27 | 24 | 23 | 21 | 18 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
67 de contracte atribuite, in valoare de 10.455 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 10.522 lei.
Achizitii directe
67 de contracte
10.455 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).