ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca neîntemeiată, plângerea contravenţională formulată de petenta S.C. FORTRANS COM S.R.L., în contradictoriu cu intimatul Municipiul Roman - Direcţia de Poliţie Locală Roman, împotriva procesului verbal de sancţionare a contravenţiei seria ROPL nr. 0047868, încheiat de un agent din cadrul Direcţiei de Poliţie Locală Roman la data de 02.09.2024. Ia act că intimatul nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare la Tribunalul Neamţ, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Roman. Pronunţată prin punerea la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.proc.civ, azi 25 martie 2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2025. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 10.03.2025.
Admite plângerea formulată de petenta S.C. FORTRANS COM S.R.L., în contradictoriu cu intimata DIRECŢIA SILVICĂ NEAMŢ- OCOLUL SILVIC ROMAN, împotriva procesului verbal de contravenţie încheiat la data de 20.06.2022, şi, în consecinţă: Anulează în totalitate procesul verbal de contravenţie încheiat la data de 20.06.2022şi exonerează pe petentă de sancţiunea amendă în cuantum de 10.000de lei, aplicată prin prezentul proces verbal. Ia act de faptul că petenta nu a solicitat obligarea intimatei la plata de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare la Tribunalul Neamţ, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Roman. Pronunţată prin punerea la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.proc.civ, azi 13 februarie 2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.02.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.01.2024.
Amână judecarea cauzei la data de 29.01.2024, ora 10:00.
Amână judecarea cauzei la data de 25.09.2023, ora 11:00, pentru când se va emite adresă la ANAF-Serviciul Fiscal Municipal Roman.
Amână judecarea cauzei la data de 12.06.2023, ora 11:00.
Amână judecarea cauzei la data de 10.04.2023, ora 11:00, pentru când se citează părţile cu menţiunea că se va pune în discuţie exceptia tardivităţii introducerii plângerii contraventionale.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.408.232 RON | -140.115 RON | 574.092 RON | 142.459 RON | 239.744 RON | -821 RON | 3 |
| 2024 | 1.218.245 RON | 834 RON | 492.046 RON | 248.299 RON | 159.041 RON | 139.295 RON | 6 |
| 2023 | 1.044.519 RON | 1.792 RON | 561.467 RON | 338.989 RON | 352.245 RON | 138.461 RON | 7 |
| 2022 | 1.901.818 RON | 7.942 RON | 454.294 RON | 336.213 RON | 254.556 RON | 136.669 RON | 7 |
| 2021 | 1.644.973 RON | 51.225 RON | 959.022 RON | 379.754 RON | 707.995 RON | 128.727 RON | 7 |
| 2020 | 1.968.889 RON | 14.610 RON | 883.388 RON | 357.933 RON | 602.957 RON | 77.502 RON | 7 |
| 2019 | 1.666.803 RON | 57.760 RON | 817.389 RON | 292.732 RON | 587.549 RON | 62.892 RON | 9 |
| 2018 | 1.683.698 RON | 5.506 RON | 547.425 RON | 329.578 RON | 222.979 RON | 5.132 RON | 9 |
| 2017 | 1.277.836 RON | 3.344 RON | 878.209 RON | 372.838 RON | 504.997 RON | -374 RON | 8 |
| 2016 | 1.592.932 RON | 7.755 RON | 636.916 RON | 79.227 RON | 553.971 RON | -3.718 RON | 7 |
| 2015 | 1.203.079 RON | 14.381 RON | 506.216 RON | 81.366 RON | 358.627 RON | -11.473 RON | 7 |
| 2014 | 1.322.176 RON | -272.983 RON | 769.317 RON | 94.133 RON | 629.636 RON | -25.854 RON | 9 |
| 2013 | 775.681 RON | 7.266 RON | 458.116 RON | 113.898 RON | 571.653 RON | 247.129 RON | 9 |
| 2012 | 1.596.778 RON | 2.688 RON | 550.425 RON | 148.821 RON | 622.300 RON | 235.939 RON | 7 |
| 2011 | 1.219.103 RON | 2.073 RON | 570.876 RON | 196.913 RON | 278.669 RON | 233.251 RON | 8 |
| 2010 | 1.151.862 RON | 13.584 RON | 509.124 RON | 231.934 RON | 397.258 RON | 184.649 RON | 9 |
| 2009 | 1.487.114 RON | 14.727 RON | 436.172 RON | 267.681 RON | 281.469 RON | 171.065 RON | 8 |
| 2008 | 1.172.228 RON | 5.590 RON | 460.522 RON | 229.969 RON | 264.316 RON | 151.850 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.408.232 RON | 1.218.245 RON | 1.044.519 RON | 1.901.818 RON | 1.644.973 RON | 1.968.889 RON | 1.666.803 RON | 1.683.698 RON | 1.277.836 RON | 1.592.932 RON | 1.203.079 RON | 1.322.176 RON | 775.681 RON | 1.596.778 RON | 1.219.103 RON | 1.151.862 RON | 1.487.114 RON | 1.172.228 RON |
| Venituri totale | 1.470.474 RON | 1.357.823 RON | 1.014.071 RON | 1.828.369 RON | 1.874.171 RON | 2.224.836 RON | 1.541.281 RON | 1.898.387 RON | 1.338.693 RON | 1.739.073 RON | 1.263.522 RON | 914.748 RON | 1.154.078 RON | 1.561.803 RON | 1.295.403 RON | 1.113.699 RON | 1.580.797 RON | 1.146.544 RON |
| Cheltuieli totale | 1.610.589 RON | 1.319.769 RON | 1.003.207 RON | 1.801.329 RON | 1.807.784 RON | 2.191.362 RON | 1.466.843 RON | 1.876.001 RON | 1.335.349 RON | 1.731.318 RON | 1.249.141 RON | 1.187.731 RON | 1.144.246 RON | 1.557.734 RON | 1.292.090 RON | 1.089.684 RON | 1.558.965 RON | 1.139.699 RON |
| Profit brut | 0 RON | 38.054 RON | 10.864 RON | 27.040 RON | 66.387 RON | 33.474 RON | 74.438 RON | 22.386 RON | 3.344 RON | 7.755 RON | 14.381 RON | 0 RON | 9.832 RON | 4.069 RON | 3.313 RON | 24.015 RON | 21.832 RON | 6.845 RON |
| Pierdere bruta | 140.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 272.983 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 834 RON | 1.792 RON | 7.942 RON | 51.225 RON | 14.610 RON | 57.760 RON | 5.506 RON | 3.344 RON | 7.755 RON | 14.381 RON | 0 RON | 7.266 RON | 2.688 RON | 2.073 RON | 13.584 RON | 14.727 RON | 5.590 RON |
| Pierdere neta | 140.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 272.983 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 142.459 RON | 248.299 RON | 338.989 RON | 336.213 RON | 379.754 RON | 357.933 RON | 292.732 RON | 329.578 RON | 372.838 RON | 79.227 RON | 81.366 RON | 94.133 RON | 113.898 RON | 148.821 RON | 196.913 RON | 231.934 RON | 267.681 RON | 229.969 RON |
| Active circulante | 239.744 RON | 159.041 RON | 352.245 RON | 254.556 RON | 707.995 RON | 602.957 RON | 587.549 RON | 222.979 RON | 504.997 RON | 553.971 RON | 358.627 RON | 629.636 RON | 571.653 RON | 622.300 RON | 278.669 RON | 397.258 RON | 281.469 RON | 264.316 RON |
| Stocuri | 99.011 RON | 113.200 RON | 284.581 RON | 204.265 RON | 545.691 RON | 518.946 RON | 559.482 RON | 192.753 RON | 241.899 RON | 347.899 RON | 4.231 RON | 379.237 RON | 418.660 RON | 325.882 RON | 127.164 RON | 232.097 RON | 44.656 RON | 12.663 RON |
| Creante | 140.653 RON | 20.231 RON | 46.678 RON | 32.203 RON | 69.964 RON | 42.548 RON | 24.950 RON | 29.870 RON | 180.757 RON | 200.212 RON | 244.465 RON | 245.997 RON | 152.599 RON | 295.193 RON | 150.234 RON | 162.645 RON | 175.754 RON | 250.436 RON |
| Casa si conturi la banci | 80 RON | 25.610 RON | 20.986 RON | 18.088 RON | 92.340 RON | 41.463 RON | 3.117 RON | 356 RON | 82.341 RON | 5.860 RON | 109.931 RON | 4.402 RON | 394 RON | 1.225 RON | 1.271 RON | 2.516 RON | 61.059 RON | 1.217 RON |
| Cheltuieli in avans | 225.101 RON | 224.001 RON | 8.694 RON | 194 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 54.750 RON | 19.694 RON | 19.694 RON | 15.243 RON | 328.545 RON | 64.581 RON | 58.087 RON | 118.087 RON |
| Datorii totale | 574.092 RON | 492.046 RON | 561.467 RON | 454.294 RON | 959.022 RON | 883.388 RON | 817.389 RON | 547.425 RON | 878.209 RON | 636.916 RON | 506.216 RON | 769.317 RON | 458.116 RON | 550.425 RON | 570.876 RON | 509.124 RON | 436.172 RON | 460.522 RON |
| Venituri in avans | 34.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -821 RON | 139.295 RON | 138.461 RON | 136.669 RON | 128.727 RON | 77.502 RON | 62.892 RON | 5.132 RON | -374 RON | -3.718 RON | -11.473 RON | -25.854 RON | 247.129 RON | 235.939 RON | 233.251 RON | 184.649 RON | 171.065 RON | 151.850 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | — | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 3.470 RON | 3.470 RON | 3.470 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 9 | 9 | 8 | 7 | 7 | 9 | 9 | 7 | 8 | 9 | 8 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
9 contracte atribuite, in valoare de 287.775 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 85.178 lei.
Achizitii directe
5 contracte
85.173 lei
Licitatii publice
3 contracte
201.602 lei
Achizitii offline
1 contract
1.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).