ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Zona Lacul de Acumulare Baraj - Tau
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 75% |
| persoană | 25% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de creditoarea REGIA PUBLICĂ LOCALĂ ”OCOLUL SILVIC VALEA FRUMOASEI” RA în contradictoriu cu debitoarea LUDFOR SRL. Obligă debitoarea să plătească în favoarea creditoarei, în termen de 30 de zile de la data comunicării prezentei hotărâri, suma de 362.795,44 lei, sumă reprezentând contravaloare masa lemnoasă, vândută ?i exploatată. Obligă debitoarea să plătească în favoarea creditoarei suma de 6734 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în 200 lei taxă judiciară de timbru şi 6534 lei onorariu avocat. Cu drept de cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Tribunalul Sibiu. Pronunţată la data de 06.08.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Acordă termen în data de 06.08.2026, ora 11.00 pentru depunerea la dosarul cauzei a dovezii de achitare a taxei de timbru în original.
Admite excepţia netimbrării contestaţiei la executare invocată de instanţă din oficiu. Anulează contestaţia la executare formulată de către contestatoarea „..., cu sediul procesual ales în oraşul Sălişte, str.Bucureşti, nr.46, jud. Sibiu în contradictoriu cu intimatele Serviciul Fiscal Orăşenesc Sălişte, cu sediul în Sălişte, str.Bucureşti, nr. 4, jud. Sibiu, Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu, cu sediul în Sibiu, str.Calea Dumbrăvii, nr. 17, jud. Sibiu, Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Braşov, cu sediul în Braşov, str.Mihail Kogălniceanu, nr. 7, jud. Braşov. Cu drept de apel în termen de 10 zile comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sălişte. Pronunţată astăzi, 23 august 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.599.854 RON | -623.024 RON | 1.451.978 RON | 333.287 RON | 952.382 RON | -163.399 RON | 14 |
| 2024 | 2.095.013 RON | -841.917 RON | 1.489.573 RON | 530.040 RON | 1.418.628 RON | 459.625 RON | 17 |
| 2023 | 3.296.729 RON | 14.619 RON | 1.057.589 RON | 820.870 RON | 1.536.965 RON | 1.301.542 RON | 17 |
| 2022 | 3.266.546 RON | -778.652 RON | 1.167.109 RON | 889.333 RON | 1.564.017 RON | 1.286.923 RON | 17 |
| 2021 | 5.474.282 RON | 1.146.284 RON | 915.636 RON | 1.184.534 RON | 1.795.921 RON | 2.065.575 RON | 19 |
| 2020 | 4.309.726 RON | 235.726 RON | 1.842.966 RON | 1.255.365 RON | 1.505.837 RON | 919.291 RON | 18 |
| 2019 | 5.015.877 RON | 39.627 RON | 1.416.899 RON | 1.274.738 RON | 825.268 RON | 683.566 RON | 18 |
| 2018 | 3.734.972 RON | -347.085 RON | 1.521.287 RON | 1.687.810 RON | 477.416 RON | 643.939 RON | 20 |
| 2017 | 3.834.994 RON | 325.512 RON | 1.342.781 RON | 1.638.342 RON | 694.154 RON | 991.024 RON | 25 |
| 2016 | 2.809.966 RON | 222.131 RON | 332.260 RON | 432.896 RON | 616.434 RON | 717.512 RON | 20 |
| 2015 | 2.094.574 RON | 285.663 RON | 573.432 RON | 357.799 RON | 711.014 RON | 495.381 RON | 17 |
| 2014 | 1.466.457 RON | 14.634 RON | 564.678 RON | 323.558 RON | 450.838 RON | 209.718 RON | 17 |
| 2013 | 1.548.932 RON | -226.807 RON | 864.054 RON | 386.987 RON | 559.327 RON | 86.691 RON | 17 |
| 2012 | 2.098.372 RON | 2.186 RON | 747.290 RON | 546.751 RON | 517.225 RON | 318.569 RON | 20 |
| 2011 | 2.408.907 RON | 27.610 RON | 790.302 RON | 764.150 RON | 349.996 RON | 343.993 RON | 23 |
| 2010 | 2.256.354 RON | 78.449 RON | 870.617 RON | 955.584 RON | 307.976 RON | 394.832 RON | 24 |
| 2009 | 1.693.889 RON | -183.035 RON | 1.049.715 RON | 1.012.026 RON | 280.567 RON | 248.282 RON | 21 |
| 2008 | 1.619.876 RON | 20.754 RON | 975.748 RON | 1.238.817 RON | 178.882 RON | 446.492 RON | 12 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.599.854 RON | 2.095.013 RON | 3.296.729 RON | 3.266.546 RON | 5.474.282 RON | 4.309.726 RON | 5.015.877 RON | 3.734.972 RON | 3.834.994 RON | 2.809.966 RON | 2.094.574 RON | 1.466.457 RON | 1.548.932 RON | 2.098.372 RON | 2.408.907 RON | 2.256.354 RON | 1.693.889 RON | 1.619.876 RON |
| Venituri totale | 1.586.018 RON | 2.096.144 RON | 3.034.817 RON | 2.687.938 RON | 5.276.229 RON | 3.941.981 RON | 4.742.081 RON | 3.490.499 RON | 3.700.583 RON | 2.748.071 RON | 2.080.273 RON | 1.502.165 RON | 1.542.229 RON | 2.253.740 RON | 2.471.127 RON | 2.330.678 RON | 1.696.125 RON | 1.666.583 RON |
| Cheltuieli totale | 2.209.042 RON | 2.938.061 RON | 2.977.711 RON | 3.466.590 RON | 3.940.228 RON | 3.648.352 RON | 4.667.749 RON | 3.799.913 RON | 3.313.205 RON | 2.479.931 RON | 1.736.907 RON | 1.477.321 RON | 1.769.293 RON | 2.243.531 RON | 2.440.277 RON | 2.245.779 RON | 1.850.930 RON | 1.641.123 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 57.106 RON | 0 RON | 1.336.001 RON | 293.629 RON | 74.332 RON | 0 RON | 387.378 RON | 268.140 RON | 343.366 RON | 24.844 RON | 0 RON | 10.209 RON | 30.850 RON | 84.899 RON | — | 25.460 RON |
| Pierdere bruta | 623.024 RON | 841.917 RON | 0 RON | 778.652 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 309.414 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 227.064 RON | 0 RON | 0 RON | — | 154.805 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 14.619 RON | 0 RON | 1.146.284 RON | 235.726 RON | 39.627 RON | 0 RON | 325.512 RON | 222.131 RON | 285.663 RON | 14.634 RON | 0 RON | 2.186 RON | 27.610 RON | 78.449 RON | — | 20.754 RON |
| Pierdere neta | 623.024 RON | 841.917 RON | 0 RON | 778.652 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 347.085 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 226.807 RON | 0 RON | 0 RON | — | 183.035 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 333.287 RON | 530.040 RON | 820.870 RON | 889.333 RON | 1.184.534 RON | 1.255.365 RON | 1.274.738 RON | 1.687.810 RON | 1.638.342 RON | 432.896 RON | 357.799 RON | 323.558 RON | 386.987 RON | 546.751 RON | 764.150 RON | 955.584 RON | 1.012.026 RON | 1.238.817 RON |
| Active circulante | 952.382 RON | 1.418.628 RON | 1.536.965 RON | 1.564.017 RON | 1.795.921 RON | 1.505.837 RON | 825.268 RON | 477.416 RON | 694.154 RON | 616.434 RON | 711.014 RON | 450.838 RON | 559.327 RON | 517.225 RON | 349.996 RON | 307.976 RON | 280.567 RON | 178.882 RON |
| Stocuri | 759.654 RON | 1.233.387 RON | 744.440 RON | 826.963 RON | 775.476 RON | 869.992 RON | 469.651 RON | 288.673 RON | 290.507 RON | 442.087 RON | 495.767 RON | 304.672 RON | 375.170 RON | 306.114 RON | 93.832 RON | 107.832 RON | 105.978 RON | 46.936 RON |
| Creante | 136.392 RON | 162.255 RON | 440.080 RON | 529.433 RON | 489.638 RON | 592.210 RON | 355.480 RON | 183.405 RON | 359.971 RON | 150.744 RON | 177.103 RON | 125.996 RON | 172.351 RON | 203.546 RON | 251.389 RON | 198.286 RON | 169.434 RON | 128.860 RON |
| Casa si conturi la banci | 56.336 RON | 22.986 RON | 352.445 RON | 207.621 RON | 530.807 RON | 43.635 RON | 137 RON | 5.338 RON | 43.676 RON | 23.603 RON | 38.144 RON | 20.170 RON | 11.806 RON | 7.565 RON | 4.775 RON | 1.858 RON | 5.155 RON | 3.086 RON |
| Cheltuieli in avans | 2.910 RON | 530 RON | 1.296 RON | 682 RON | 756 RON | 1.055 RON | 459 RON | 0 RON | 1.309 RON | 442 RON | — | — | 4.431 RON | 1.883 RON | 20.149 RON | 1.889 RON | 5.404 RON | 4.541 RON |
| Datorii totale | 1.451.978 RON | 1.489.573 RON | 1.057.589 RON | 1.167.109 RON | 915.636 RON | 1.842.966 RON | 1.416.899 RON | 1.521.287 RON | 1.342.781 RON | 332.260 RON | 573.432 RON | 564.678 RON | 864.054 RON | 747.290 RON | 790.302 RON | 870.617 RON | 1.049.715 RON | 975.748 RON |
| Capitaluri proprii | -163.399 RON | 459.625 RON | 1.301.542 RON | 1.286.923 RON | 2.065.575 RON | 919.291 RON | 683.566 RON | 643.939 RON | 991.024 RON | 717.512 RON | 495.381 RON | 209.718 RON | 86.691 RON | 318.569 RON | 343.993 RON | 394.832 RON | 248.282 RON | 446.492 RON |
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | — | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 17 | 17 | 17 | 19 | 18 | 18 | 20 | 25 | 20 | 17 | 17 | 17 | 20 | 23 | 24 | 21 | 12 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
8 contracte atribuite, in valoare de 356.069 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 110 lei.
Achizitii directe
2 contracte
108 lei
Licitatii publice
1 contract
300.000 lei
Achizitii offline
5 contracte
55.961 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 11:33).