DISTILERIILE RACŞA S.R.L.
- ZETE S.R.L.documentat pana in 2019
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Constată perimarea cauzei.
Suspendă judecarea cauzei în temeiul disp.art.242 Cod proc.civ.
Repune cauza pe rol, fixând termen la 29.05.2024, sala 13, ora 11:15, pentru emiterea unei adrese la reclamantă, în vederea depunerii la dosar a documentelor de plată a sumelor solicitate cu titlu de TVA, sub sancţiunea suspendării cauzei în caz de nedepunere.
Amână pronunţarea cauzei la data de 25.04.2024, cu punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, potrivit disp. art. 396 alin. 2 Cod proc.civ.
Amână judecarea cauzei la data de 10.04.2024, sala 13, ora 11:55 în vederea citării pentru Serviciul Fiscal Orăşenesc Negreşti Oaş a D.G.R.F.P. Cluj Napoca prin A.J.F.P.Satu Mare., precum şi pentru ca reclamanta să depună documente care să ateste plata TVA-ului solicitat.
Respinge ca nefondat recursul declarat de recurentul-pârât Ministerul Finanţelor Publice prin Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj Napoca prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare, împotriva Sentin?ei nr. 136/CA din 06.04.2023 pronun?ată de Tribunalul Satu Mare. Respinge recursul provocat declarat de intimata-reclamantă Distileriile Racşa SRL ca rămas fără obiect. Obligă partea recurentă Ministerul Finanţelor Publice prin Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj Napoca prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare să plătească părţii intimate suma de 3570 lei cheltuieli de judecată în recurs. DEFINITIVĂ.
În vederea comunicării recursului provocat cu Ministerul Sănătăţii Publice şi pentru a-i da acestuia posibilitatea de a-şi pregăti apărarea, amână judecarea cauzei pentru data de 18.10.2023, ora 09:30, cam. 61, et. II, complet R2CAF.
Respinge excepţia lipsei calită?ii procesual pasive a pârâţilor Ministerul Sănătă?ii, Ministerul Finan?elor Publice , Serviciul Fiscal Oră?enesc Negreşti-Oaş, invocată de către pârâţi prin întâmpinare. Respinge excepţia inadmisibilităţii , invocată de pârâtul Ministerul Sănătă?ii . Admite în parte acţiunea în contencios administrativ formulată de reclamanta DISTILERIILE RACŞA SRL , dispune obligarea pârâţilor MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE şi SERVICIUL FISCAL ORĂŞENESC NEGREŞTI-OAŞ să restituie reclamantei suma de 35.512 lei reprezentând taxă pe viciu , la care se adaugă dobânda calculată conform dispoziţiilor Codului de procedură fiscală, cu începere de la data plăţii taxei şi până la data restituirii efective. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantă în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Sănătă?ii , ca neîntemeiată. Obligă pârâţii MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE, şi SERVICIUL FISCAL ORĂŞENESC NEGREŞTI-OAŞ să achite reclamantei cheltuieli de judecată în cuantum de 5300 de lei.
Amână pronunţarea la data de 06.04.2023, cu punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, potrivit disp. art. 396 alin. 2 Cod proc.civ.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 762.243 RON | 9.873 RON | 141.047 RON | 163.170 RON | 425.344 RON | 447.467 RON | 3 |
| 2024 | 606.251 RON | 49.667 RON | 99.946 RON | 171.573 RON | 488.368 RON | 559.995 RON | 2 |
| 2023 | 856.013 RON | 73.920 RON | 190.043 RON | 176.107 RON | 549.264 RON | 535.328 RON | 2 |
| 2022 | 965.958 RON | 138.423 RON | 128.378 RON | 115.650 RON | 594.136 RON | 581.408 RON | — |
| 2021 | 885.353 RON | 123.148 RON | 123.090 RON | 110.236 RON | 455.839 RON | 442.985 RON | 2 |
| 2020 | 737.862 RON | 153.613 RON | 61.993 RON | 101.776 RON | 280.054 RON | 319.837 RON | 2 |
| 2019 | 948.556 RON | 174.765 RON | 78.915 RON | 70.812 RON | 422.327 RON | 414.224 RON | 2 |
| 2018 | 688.442 RON | 88.884 RON | 47.743 RON | 72.137 RON | 263.065 RON | 287.459 RON | 2 |
| 2017 | 537.097 RON | 151.302 RON | 66.526 RON | 39.093 RON | 221.008 RON | 198.575 RON | 3 |
| 2016 | 193.732 RON | 68.225 RON | 33.441 RON | 43.162 RON | 37.552 RON | 47.273 RON | 3 |
| 2015 | 74.282 RON | -25.934 RON | 104.000 RON | 47.232 RON | 35.815 RON | -20.953 RON | 4 |
| 2014 | 54.102 RON | -25.849 RON | 77.812 RON | 51.301 RON | 31.492 RON | 4.981 RON | 4 |
| 2013 | 32.486 RON | -28.940 RON | 51.668 RON | 55.370 RON | 27.128 RON | 30.830 RON | 4 |
| 2012 | 34.503 RON | -30.837 RON | 34.748 RON | 59.439 RON | 35.079 RON | 59.770 RON | 4 |
| 2011 | 39.389 RON | -1.546 RON | 45.438 RON | 4.587 RON | 31.668 RON | -9.183 RON | 4 |
| 2010 | 75.413 RON | -5.308 RON | 23.803 RON | 16.086 RON | 80 RON | -7.637 RON | 2 |
| 2009 | 79.887 RON | -3.419 RON | 27.036 RON | — | 24.707 RON | -2.329 RON | 2 |
| 2008 | 81.801 RON | 19 RON | 26.661 RON | — | 27.752 RON | 1.091 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 762.243 RON | 606.251 RON | 856.013 RON | 965.958 RON | 885.353 RON | 737.862 RON | 948.556 RON | 688.442 RON | 537.097 RON | 193.732 RON | 74.282 RON | 54.102 RON | 32.486 RON | 34.503 RON | 39.389 RON | 75.413 RON | 79.887 RON | 81.801 RON |
| Venituri totale | 648.317 RON | 686.831 RON | 743.786 RON | 1.055.558 RON | 901.049 RON | 742.240 RON | 890.953 RON | 727.408 RON | 540.900 RON | 193.732 RON | 74.282 RON | 52.560 RON | 29.410 RON | 33.509 RON | 49.904 RON | 75.413 RON | 79.887 RON | 81.801 RON |
| Cheltuieli totale | 625.525 RON | 624.965 RON | 661.306 RON | 907.475 RON | 769.047 RON | 581.248 RON | 706.702 RON | 631.639 RON | 384.227 RON | 121.608 RON | 97.952 RON | 76.786 RON | 57.409 RON | 64.346 RON | 51.450 RON | 77.496 RON | 80.027 RON | 80.146 RON |
| Profit brut | 22.792 RON | 61.866 RON | 82.480 RON | 148.083 RON | 132.002 RON | 160.992 RON | 184.251 RON | 95.769 RON | 156.673 RON | 72.124 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 1.655 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 24.226 RON | 27.999 RON | 30.837 RON | 1.546 RON | 2.083 RON | 140 RON | — |
| Profit net | 9.873 RON | 49.667 RON | 73.920 RON | 138.423 RON | 123.148 RON | 153.613 RON | 174.765 RON | 88.884 RON | 151.302 RON | 68.225 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 19 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25.934 RON | 25.849 RON | 28.940 RON | 30.837 RON | 1.546 RON | 5.308 RON | 3.419 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 163.170 RON | 171.573 RON | 176.107 RON | 115.650 RON | 110.236 RON | 101.776 RON | 70.812 RON | 72.137 RON | 39.093 RON | 43.162 RON | 47.232 RON | 51.301 RON | 55.370 RON | 59.439 RON | 4.587 RON | 16.086 RON | — | — |
| Active circulante | 425.344 RON | 488.368 RON | 549.264 RON | 594.136 RON | 455.839 RON | 280.054 RON | 422.327 RON | 263.065 RON | 221.008 RON | 37.552 RON | 35.815 RON | 31.492 RON | 27.128 RON | 35.079 RON | 31.668 RON | 80 RON | 24.707 RON | 27.752 RON |
| Stocuri | 234.000 RON | 224.420 RON | 167.235 RON | 247.427 RON | 143.844 RON | 84.711 RON | 71.537 RON | 52.064 RON | 21.341 RON | 20.547 RON | 19.551 RON | 20.276 RON | 20.566 RON | 22.223 RON | 22.383 RON | — | 21.957 RON | 27.639 RON |
| Creante | 140.031 RON | 229.427 RON | 351.788 RON | 190.770 RON | 241.307 RON | 149.860 RON | 131.544 RON | 66.683 RON | 80.040 RON | 15.152 RON | 11.744 RON | 10.109 RON | 6.530 RON | 10.819 RON | 8.452 RON | — | 2.639 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 51.313 RON | 34.521 RON | 30.241 RON | 155.939 RON | 70.688 RON | 45.483 RON | 219.246 RON | 144.318 RON | 119.627 RON | 1.853 RON | 4.520 RON | 1.107 RON | 32 RON | 2.037 RON | 833 RON | 80 RON | 111 RON | 113 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 5.000 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 141.047 RON | 99.946 RON | 190.043 RON | 128.378 RON | 123.090 RON | 61.993 RON | 78.915 RON | 47.743 RON | 66.526 RON | 33.441 RON | 104.000 RON | 77.812 RON | 51.668 RON | 34.748 RON | 45.438 RON | 23.803 RON | 27.036 RON | 26.661 RON |
| Capitaluri proprii | 447.467 RON | 559.995 RON | 535.328 RON | 581.408 RON | 442.985 RON | 319.837 RON | 414.224 RON | 287.459 RON | 198.575 RON | 47.273 RON | -20.953 RON | 4.981 RON | 30.830 RON | 59.770 RON | -9.183 RON | -7.637 RON | -2.329 RON | 1.091 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | — | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.