IZVOR DE IQ S.R.L.
- OKKO SOFT S.R.L.documentat pana in 2019
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
loc. Sânmartin
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.418 RON | -46.533 RON | 75.672 RON | 16.856 RON | 1.912 RON | -56.904 RON | 1 |
| 2024 | 37.143 RON | -15.760 RON | 24.203 RON | 8.845 RON | 4.987 RON | -10.371 RON | 1 |
| 2023 | 16.691 RON | 5.671 RON | 6.810 RON | 6.500 RON | 5.699 RON | 5.389 RON | 1 |
| 2022 | 200 RON | -2.633 RON | 6.605 RON | 3.751 RON | 2.572 RON | -282 RON | 1 |
| 2021 | 200 RON | -56 RON | 5.170 RON | 3.818 RON | 3.703 RON | 2.351 RON | — |
| 2020 | 2.148 RON | 226 RON | 5.137 RON | 3.885 RON | 3.659 RON | 2.407 RON | — |
| 2019 | 1.441 RON | 105.365 RON | 3.673 RON | 3.953 RON | 1.877 RON | 2.182 RON | — |
| 2018 | 1.117 RON | -2.082 RON | 108.571 RON | 3.751 RON | 1.637 RON | -103.183 RON | 1 |
| 2017 | 1.788 RON | -6.556 RON | 105.907 RON | 3.751 RON | 1.054 RON | -101.102 RON | 1 |
| 2016 | 683 RON | -35.122 RON | 98.625 RON | 3.751 RON | 328 RON | -94.546 RON | 1 |
| 2015 | 318 RON | -7.164 RON | 94.325 RON | 3.751 RON | 31.150 RON | -59.424 RON | 1 |
| 2014 | 980 RON | -6.370 RON | 87.082 RON | 3.751 RON | 31.071 RON | -52.260 RON | 1 |
| 2013 | 937 RON | -34.490 RON | 80.690 RON | 3.751 RON | 31.049 RON | -45.890 RON | 1 |
| 2012 | 858 RON | -34.172 RON | 73.841 RON | 3.751 RON | 58.690 RON | -11.400 RON | 1 |
| 2011 | 12.226 RON | 217 RON | 63.146 RON | 23.038 RON | 62.879 RON | 22.771 RON | 1 |
| 2010 | 38.500 RON | 171 RON | 63.258 RON | 23.038 RON | 62.774 RON | 22.554 RON | 1 |
| 2009 | 74.946 RON | 353 RON | 89.034 RON | 19.287 RON | 92.130 RON | 22.383 RON | 2 |
| 2008 | 97.246 RON | 45.962 RON | 78.411 RON | 20.683 RON | 79.758 RON | 22.030 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.418 RON | 37.143 RON | 16.691 RON | 200 RON | 200 RON | 2.148 RON | 1.441 RON | 1.117 RON | 1.788 RON | 683 RON | 318 RON | 980 RON | 937 RON | 858 RON | 12.226 RON | 38.500 RON | 74.946 RON | 97.246 RON |
| Venituri totale | 8.419 RON | 37.953 RON | 49.979 RON | 200 RON | 200 RON | 2.148 RON | 111.584 RON | 1.117 RON | 1.788 RON | 683 RON | 318 RON | 980 RON | 937 RON | 858 RON | 12.226 RON | 38.513 RON | 74.948 RON | 97.247 RON |
| Cheltuieli totale | 54.700 RON | 52.574 RON | 44.292 RON | 2.833 RON | 251 RON | 1.863 RON | 2.872 RON | 3.165 RON | 8.314 RON | 35.783 RON | 7.474 RON | 7.321 RON | 35.398 RON | 35.004 RON | 11.642 RON | 34.432 RON | 70.741 RON | 48.853 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 5.687 RON | 0 RON | 0 RON | 285 RON | 108.712 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 584 RON | 4.081 RON | 4.207 RON | 48.394 RON |
| Pierdere bruta | 46.281 RON | 14.621 RON | 0 RON | 2.633 RON | 51 RON | 0 RON | 0 RON | 2.048 RON | 6.526 RON | 35.100 RON | — | 6.341 RON | 34.461 RON | 34.146 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 5.671 RON | 0 RON | 0 RON | 226 RON | 105.365 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 217 RON | 171 RON | 353 RON | 45.962 RON |
| Pierdere neta | 46.533 RON | 15.760 RON | 0 RON | 2.633 RON | 56 RON | 0 RON | 0 RON | 2.082 RON | 6.556 RON | 35.122 RON | 7.164 RON | 6.370 RON | 34.490 RON | 34.172 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 16.856 RON | 8.845 RON | 6.500 RON | 3.751 RON | 3.818 RON | 3.885 RON | 3.953 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 3.751 RON | 23.038 RON | 23.038 RON | 19.287 RON | 20.683 RON |
| Active circulante | 1.912 RON | 4.987 RON | 5.699 RON | 2.572 RON | 3.703 RON | 3.659 RON | 1.877 RON | 1.637 RON | 1.054 RON | 328 RON | 31.150 RON | 31.071 RON | 31.049 RON | 58.690 RON | 62.879 RON | 62.774 RON | 92.130 RON | 79.758 RON |
| Stocuri | 1.367 RON | 2.567 RON | 2.567 RON | 2.567 RON | 2.567 RON | 2.567 RON | 882 RON | 1.182 RON | 708 RON | — | 30.900 RON | 30.900 RON | 30.900 RON | 58.516 RON | 62.516 RON | 62.516 RON | 68.284 RON | 36.946 RON |
| Creante | 0 RON | — | — | — | 1.136 RON | 936 RON | 819 RON | 430 RON | 328 RON | 38 RON | 79 RON | — | 39 RON | 35 RON | 6 RON | 7 RON | 18.811 RON | 37.109 RON |
| Casa si conturi la banci | 545 RON | 2.420 RON | 3.132 RON | 5 RON | — | 156 RON | 176 RON | 25 RON | 18 RON | 290 RON | 171 RON | 171 RON | 110 RON | 139 RON | 357 RON | 251 RON | 5.035 RON | 5.703 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 25 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 75.672 RON | 24.203 RON | 6.810 RON | 6.605 RON | 5.170 RON | 5.137 RON | 3.673 RON | 108.571 RON | 105.907 RON | 98.625 RON | 94.325 RON | 87.082 RON | 80.690 RON | 73.841 RON | 63.146 RON | 63.258 RON | 89.034 RON | 78.411 RON |
| Capitaluri proprii | -56.904 RON | -10.371 RON | 5.389 RON | -282 RON | 2.351 RON | 2.407 RON | 2.182 RON | -103.183 RON | -101.102 RON | -94.546 RON | -59.424 RON | -52.260 RON | -45.890 RON | -11.400 RON | 22.771 RON | 22.554 RON | 22.383 RON | 22.030 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 247 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 248 lei.
Achizitii directe
1 contract
247 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 19:37).