ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sectorul 2, sc. 1, et. 3, ap. 6
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă | nepublicat |
| persoană | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excep?ia conexită?ii prezentei cauze cu cea care face obiectul dosarului nr. 1350/99/2026, invocată de reclamanta AVATTI INDUSTRIES S.R.L. Dispune conexarea dosarului nr. 1657/99/2026 cu dosarul nr. 1350/99/2026, ambele înregistrate pe rolul Tribunalului Ia?i - Sec?ia a II-a Civilă, de contencios administrativ ?i fiscal. Înaintează prezentul dosar, în vederea ata?ării la dosarul nr. 1350/99/2026, cu termen de judecată la data de 03.06.2026, ora 08:30, în ?edin?ă publică, completul C9 C.A. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 28.05.2026.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 30.09.2026, ora 09:00, pentru când se citează în mod legal reclamanta din dosarul conexat şi se comunică întâmpinarea pentru a se formula răspuns la întâmpinare.
Respinge ca neîntemeiată cererea având ca obiect ordonan?ă de plată formulată de creditoarea AVATTI INDUSTRIES SRL în contradictoriu cu debitoarea MERCUR IMPEX SRL. Respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei de obligarea a debitoarei la plata cheltuielilor de judecată. Admite cererea debitoarei de obligarea a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă creditoarea la plata către debitoare a sumei de 7.260 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu de avocat.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.904.217 RON | 2.839.827 RON | 15.479.782 RON | 7.836.210 RON | 12.418.810 RON | 4.848.334 RON | 42 |
| 2024 | 40.831.721 RON | 2.131.584 RON | 14.809.197 RON | 8.333.476 RON | 10.776.777 RON | 4.008.506 RON | 47 |
| 2023 | 66.833.841 RON | 2.106.752 RON | 17.013.116 RON | 5.308.775 RON | 15.498.480 RON | 3.875.840 RON | 44 |
| 2022 | 23.792.946 RON | 328.350 RON | 18.119.841 RON | 5.016.370 RON | 15.150.142 RON | 2.097.438 RON | 51 |
| 2021 | 19.473.399 RON | 185.376 RON | 7.786.677 RON | 4.112.482 RON | 5.409.689 RON | 1.769.088 RON | 48 |
| 2020 | 13.190.518 RON | 381.204 RON | 3.339.107 RON | 2.917.095 RON | 2.340.422 RON | 1.963.712 RON | 41 |
| 2019 | 20.392.258 RON | 934.261 RON | 4.878.930 RON | 2.859.452 RON | 4.480.976 RON | 2.492.508 RON | 39 |
| 2018 | 14.002.437 RON | 300.145 RON | 4.839.607 RON | 2.874.848 RON | 3.833.710 RON | 1.881.505 RON | 32 |
| 2017 | 19.580.440 RON | 263.610 RON | 4.463.260 RON | 2.814.977 RON | 3.479.782 RON | 1.841.360 RON | 46 |
| 2016 | 34.315.647 RON | 1.003.967 RON | 4.537.721 RON | 3.078.267 RON | 3.976.598 RON | 2.572.750 RON | 41 |
| 2015 | 24.538.941 RON | 1.567.115 RON | 6.729.577 RON | 4.738.253 RON | 5.521.682 RON | 3.419.032 RON | 43 |
| 2014 | 15.993.349 RON | 381.111 RON | 4.751.754 RON | 4.825.178 RON | 2.238.755 RON | 1.851.917 RON | 52 |
| 2013 | 14.034.068 RON | 201.647 RON | 5.952.964 RON | 4.489.675 RON | 2.976.710 RON | 1.570.556 RON | 37 |
| 2012 | 19.453.961 RON | 397.974 RON | 5.481.823 RON | 4.573.906 RON | 2.572.714 RON | 1.670.663 RON | 41 |
| 2011 | 8.552.887 RON | 39.140 RON | 4.376.170 RON | 4.144.428 RON | 1.375.040 RON | 1.305.500 RON | 29 |
| 2010 | 8.259.197 RON | 70.135 RON | 3.790.332 RON | 4.495.208 RON | 1.317.854 RON | 1.320.662 RON | 25 |
| 2009 | 2.259.298 RON | 17.040 RON | 3.323.223 RON | 1.765.327 RON | 1.455.662 RON | 1.009.787 RON | 8 |
| 2008 | 5.773.964 RON | 181.151 RON | 4.487.940 RON | 4.189.454 RON | 1.461.443 RON | 1.282.094 RON | 44 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48.904.217 RON | 40.831.721 RON | 66.833.841 RON | 23.792.946 RON | 19.473.399 RON | 13.190.518 RON | 20.392.258 RON | 14.002.437 RON | 19.580.440 RON | 34.315.647 RON | 24.538.941 RON | 15.993.349 RON | 14.034.068 RON | 19.453.961 RON | 8.552.887 RON | 8.259.197 RON | 2.259.298 RON | 5.773.964 RON |
| Venituri totale | 50.304.892 RON | 41.354.686 RON | 65.382.871 RON | 25.908.419 RON | 19.744.387 RON | 13.298.064 RON | 20.498.365 RON | 14.069.372 RON | 19.644.979 RON | 35.384.411 RON | 24.917.257 RON | 16.093.308 RON | 14.116.348 RON | 19.606.509 RON | 8.687.146 RON | 8.270.972 RON | 2.323.624 RON | 5.805.297 RON |
| Cheltuieli totale | 46.875.161 RON | 38.881.326 RON | 62.895.657 RON | 25.505.383 RON | 19.513.915 RON | 12.844.731 RON | 19.374.364 RON | 13.713.443 RON | 19.316.293 RON | 34.221.181 RON | 23.090.594 RON | 15.641.160 RON | 13.876.753 RON | 19.139.744 RON | 8.637.223 RON | 8.166.434 RON | 2.298.979 RON | 5.589.678 RON |
| Profit brut | 3.429.731 RON | 2.473.360 RON | 2.487.214 RON | 403.036 RON | 230.472 RON | 453.333 RON | 1.124.001 RON | 355.929 RON | 328.686 RON | 1.163.230 RON | 1.826.663 RON | 452.148 RON | 239.595 RON | 466.765 RON | 49.923 RON | 104.538 RON | 24.645 RON | 215.619 RON |
| Profit net | 2.839.827 RON | 2.131.584 RON | 2.106.752 RON | 328.350 RON | 185.376 RON | 381.204 RON | 934.261 RON | 300.145 RON | 263.610 RON | 1.003.967 RON | 1.567.115 RON | 381.111 RON | 201.647 RON | 397.974 RON | 39.140 RON | 70.135 RON | 17.040 RON | 181.151 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 7.836.210 RON | 8.333.476 RON | 5.308.775 RON | 5.016.370 RON | 4.112.482 RON | 2.917.095 RON | 2.859.452 RON | 2.874.848 RON | 2.814.977 RON | 3.078.267 RON | 4.738.253 RON | 4.825.178 RON | 4.489.675 RON | 4.573.906 RON | 4.144.428 RON | 4.495.208 RON | 1.765.327 RON | 4.189.454 RON |
| Active circulante | 12.418.810 RON | 10.776.777 RON | 15.498.480 RON | 15.150.142 RON | 5.409.689 RON | 2.340.422 RON | 4.480.976 RON | 3.833.710 RON | 3.479.782 RON | 3.976.598 RON | 5.521.682 RON | 2.238.755 RON | 2.976.710 RON | 2.572.714 RON | 1.375.040 RON | 1.317.854 RON | 1.455.662 RON | 1.461.443 RON |
| Stocuri | 4.574.427 RON | 2.288.288 RON | 3.605.959 RON | 7.668.500 RON | 1.728.170 RON | 939.061 RON | 55.344 RON | 385.715 RON | 1.054.166 RON | 276.039 RON | 171.705 RON | 134.416 RON | 295.883 RON | 31.731 RON | 624.521 RON | 923.202 RON | 772.891 RON | 972.730 RON |
| Creante | 7.075.355 RON | 7.944.798 RON | 11.835.822 RON | 7.404.174 RON | 3.531.370 RON | 1.376.637 RON | 3.835.151 RON | 3.420.128 RON | 2.424.447 RON | 2.757.748 RON | 5.344.006 RON | 2.097.250 RON | 2.675.819 RON | 2.460.333 RON | 274.001 RON | 307.085 RON | 651.709 RON | 409.321 RON |
| Casa si conturi la banci | 769.028 RON | 543.691 RON | 56.699 RON | 77.468 RON | 150.149 RON | 24.724 RON | 590.481 RON | 27.867 RON | 1.169 RON | 942.811 RON | 5.971 RON | 7.089 RON | 5.008 RON | 80.650 RON | 476.518 RON | 87.567 RON | 31.062 RON | 79.392 RON |
| Cheltuieli in avans | 369.977 RON | 301.978 RON | 81.701 RON | 50.767 RON | 33.594 RON | 45.302 RON | 31.010 RON | 12.554 RON | 9.861 RON | 55.606 RON | 27.541 RON | 20.777 RON | 57.135 RON | 5.866 RON | 162.202 RON | 528.554 RON | 1.112.021 RON | 160.598 RON |
| Datorii totale | 15.479.782 RON | 14.809.197 RON | 17.013.116 RON | 18.119.841 RON | 7.786.677 RON | 3.339.107 RON | 4.878.930 RON | 4.839.607 RON | 4.463.260 RON | 4.537.721 RON | 6.729.577 RON | 4.751.754 RON | 5.952.964 RON | 5.481.823 RON | 4.376.170 RON | 3.790.332 RON | 3.323.223 RON | 4.487.940 RON |
| Provizioane | 0 RON | 25.515 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 296.881 RON | 569.013 RON | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 138.867 RON | 481.039 RON | — | — | 0 RON | 1.230.622 RON | — | 41.461 RON |
| Capitaluri proprii | 4.848.334 RON | 4.008.506 RON | 3.875.840 RON | 2.097.438 RON | 1.769.088 RON | 1.963.712 RON | 2.492.508 RON | 1.881.505 RON | 1.841.360 RON | 2.572.750 RON | 3.419.032 RON | 1.851.917 RON | 1.570.556 RON | 1.670.663 RON | 1.305.500 RON | 1.320.662 RON | 1.009.787 RON | 1.282.094 RON |
| Capital subscris varsat | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 200.000 RON | 300.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 42 | 47 | 44 | 51 | 48 | 41 | 39 | 32 | 46 | 41 | 43 | 52 | 37 | 41 | 29 | 25 | 8 | 44 |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
PRUNSTAL SRLCUI 34706400 | 2 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
PRUNSTAL SRLCUI 34706400 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.