ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
satul Valeni (com. Feliceni)
satul Valeni (com. Feliceni)
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de reclamanta M F T S.R.L., în contradictoriu cu pârâta R T S.R.L. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 5511,86 lei reprezentând debit principal-contravaloare energie electrică, la care se adaugă suma de 12017,73 lei reprezentând penalităţi de 0,2% pentru fiecare zi de întârziere de la data scadenţei, până la data formulării cererii şi în continuare până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1610 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, respectiv 400 lei taxă judiciară de timbru şi 1210 lei onorariu avocaţial. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei la data de 24 martie 2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.337.271 RON | 25.767 RON | 1.065.975 RON | 960.729 RON | 568.373 RON | 484.942 RON | 8 |
| 2024 | 1.214.668 RON | 29.126 RON | 949.057 RON | 983.875 RON | 358.909 RON | 459.174 RON | 8 |
| 2023 | 961.860 RON | 23.781 RON | 1.038.878 RON | 784.141 RON | 1.220.550 RON | 972.817 RON | 8 |
| 2022 | 1.293.303 RON | 41.546 RON | 621.422 RON | 825.733 RON | 744.726 RON | 949.037 RON | 12 |
| 2021 | 1.176.928 RON | 34.524 RON | 627.457 RON | 896.173 RON | 710.317 RON | 907.491 RON | 12 |
| 2020 | 1.404.473 RON | 37.417 RON | 801.332 RON | 909.124 RON | 765.174 RON | 872.966 RON | 14 |
| 2019 | 2.215.458 RON | 118.265 RON | 658.516 RON | 812.658 RON | 766.069 RON | 846.075 RON | 14 |
| 2018 | 1.443.275 RON | 41.835 RON | 820.901 RON | 790.210 RON | 1.056.415 RON | 727.811 RON | 15 |
| 2017 | 1.550.372 RON | 39.462 RON | 701.657 RON | 765.231 RON | 658.712 RON | 685.976 RON | 15 |
| 2016 | 1.322.671 RON | 23.501 RON | 535.603 RON | 703.825 RON | 432.072 RON | 600.294 RON | 11 |
| 2015 | 1.284.397 RON | 27.396 RON | 584.304 RON | 681.650 RON | 492.861 RON | 576.793 RON | 9 |
| 2014 | 1.550.642 RON | 87.639 RON | 401.910 RON | 530.963 RON | 416.958 RON | 549.397 RON | 11 |
| 2013 | 1.178.475 RON | 19.294 RON | 816.812 RON | 715.135 RON | 443.870 RON | 328.834 RON | 12 |
| 2012 | 1.121.346 RON | 14.199 RON | 795.523 RON | 715.639 RON | 389.423 RON | 309.539 RON | 9 |
| 2011 | 1.297.832 RON | 20.623 RON | 750.276 RON | 658.634 RON | 391.816 RON | 295.340 RON | 6 |
| 2010 | 1.080.349 RON | 11.482 RON | 883.609 RON | 541.722 RON | 621.608 RON | 279.721 RON | 5 |
| 2009 | 780.920 RON | 12.116 RON | 866.052 RON | 510.928 RON | 615.848 RON | 268.239 RON | 5 |
| 2008 | 1.085.822 RON | 5.827 RON | 890.892 RON | 498.098 RON | 648.916 RON | 256.122 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.337.271 RON | 1.214.668 RON | 961.860 RON | 1.293.303 RON | 1.176.928 RON | 1.404.473 RON | 2.215.458 RON | 1.443.275 RON | 1.550.372 RON | 1.322.671 RON | 1.284.397 RON | 1.550.642 RON | 1.178.475 RON | 1.121.346 RON | 1.297.832 RON | 1.080.349 RON | 780.920 RON | 1.085.822 RON |
| Venituri totale | 2.362.010 RON | 1.402.259 RON | 976.654 RON | 1.540.228 RON | 1.220.005 RON | 1.448.180 RON | 2.255.420 RON | 1.557.877 RON | 1.671.160 RON | 1.337.190 RON | 1.295.226 RON | 1.867.336 RON | 1.274.097 RON | 1.130.869 RON | 1.305.636 RON | 1.134.816 RON | 791.459 RON | 1.121.276 RON |
| Cheltuieli totale | 2.309.538 RON | 1.335.223 RON | 944.276 RON | 1.488.469 RON | 1.176.527 RON | 1.398.113 RON | 2.114.737 RON | 1.501.167 RON | 1.616.255 RON | 1.308.843 RON | 1.262.507 RON | 1.757.559 RON | 1.249.944 RON | 1.112.085 RON | 1.279.554 RON | 1.116.320 RON | 773.512 RON | 1.112.548 RON |
| Profit brut | 52.472 RON | 67.036 RON | 32.378 RON | 51.759 RON | 43.478 RON | 50.067 RON | 140.683 RON | 56.710 RON | 54.905 RON | 28.347 RON | 32.719 RON | 109.777 RON | 24.153 RON | 18.784 RON | 26.082 RON | 18.496 RON | 17.947 RON | 8.728 RON |
| Profit net | 25.767 RON | 29.126 RON | 23.781 RON | 41.546 RON | 34.524 RON | 37.417 RON | 118.265 RON | 41.835 RON | 39.462 RON | 23.501 RON | 27.396 RON | 87.639 RON | 19.294 RON | 14.199 RON | 20.623 RON | 11.482 RON | 12.116 RON | 5.827 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 960.729 RON | 983.875 RON | 784.141 RON | 825.733 RON | 896.173 RON | 909.124 RON | 812.658 RON | 790.210 RON | 765.231 RON | 703.825 RON | 681.650 RON | 530.963 RON | 715.135 RON | 715.639 RON | 658.634 RON | 541.722 RON | 510.928 RON | 498.098 RON |
| Active circulante | 568.373 RON | 358.909 RON | 1.220.550 RON | 744.726 RON | 710.317 RON | 765.174 RON | 766.069 RON | 1.056.415 RON | 658.712 RON | 432.072 RON | 492.861 RON | 416.958 RON | 443.870 RON | 389.423 RON | 391.816 RON | 621.608 RON | 615.848 RON | 648.916 RON |
| Stocuri | 282.064 RON | 345.465 RON | 1.028.574 RON | 851.838 RON | 831.603 RON | 617.484 RON | 560.023 RON | 552.816 RON | 394.870 RON | 291.026 RON | 287.505 RON | 246.708 RON | 168.752 RON | 247.677 RON | 289.878 RON | 492.253 RON | 411.632 RON | 505.786 RON |
| Creante | 223.216 RON | 134.682 RON | 187.127 RON | 85.999 RON | 104.126 RON | 197.890 RON | 122.827 RON | 197.568 RON | 213.757 RON | 139.404 RON | 185.553 RON | 112.709 RON | 274.558 RON | 101.336 RON | 40.798 RON | 102.807 RON | 163.591 RON | 117.956 RON |
| Casa si conturi la banci | 63.093 RON | -121.238 RON | 4.849 RON | -193.111 RON | -225.412 RON | -50.200 RON | 83.219 RON | 306.031 RON | 50.085 RON | 1.642 RON | 19.803 RON | 57.541 RON | 560 RON | 40.410 RON | 61.140 RON | 26.548 RON | 40.625 RON | 25.174 RON |
| Cheltuieli in avans | 21.815 RON | 65.447 RON | 21.500 RON | — | — | — | — | 15.000 RON | — | — | — | 16.800 RON | — | — | 201 RON | — | 7.515 RON | — |
| Datorii totale | 1.065.975 RON | 949.057 RON | 1.038.878 RON | 621.422 RON | 627.457 RON | 801.332 RON | 658.516 RON | 820.901 RON | 701.657 RON | 535.603 RON | 584.304 RON | 401.910 RON | 816.812 RON | 795.523 RON | 750.276 RON | 883.609 RON | 866.052 RON | 890.892 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 14.496 RON | — | 71.542 RON | — | 74.136 RON | 312.913 RON | 36.310 RON | — | 13.414 RON | 13.414 RON | 13.359 RON | — | 5.035 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 484.942 RON | 459.174 RON | 972.817 RON | 949.037 RON | 907.491 RON | 872.966 RON | 846.075 RON | 727.811 RON | 685.976 RON | 600.294 RON | 576.793 RON | 549.397 RON | 328.834 RON | 309.539 RON | 295.340 RON | 279.721 RON | 268.239 RON | 256.122 RON |
| Capital subscris varsat | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | — | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON | 8.770 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 8 | 8 | 12 | 12 | 14 | 14 | 15 | 15 | 11 | 9 | 11 | 12 | 9 | 6 | 5 | 5 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
88 de contracte atribuite, in valoare de 2.544.476 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.059.498 lei.
Achizitii directe
80 de contracte
2.059.418 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
485.058 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 18:22).