ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Heci, com. Lespezi
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 57% |
| persoanăadministrator | 43% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată cererea formulată de reclamanta Kredyt Inkaso Investments Ro SA, în contradictoriu cu pârâtul MARC DONA SRL, . Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtului la plata sumei de 50 de lei reprezentând cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel care se depune la Judecătoria Paşcani în termen de 30 zile de la comunicare. Soluţionată în camera de consiliu şi pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 08/07/2025.
Respinge ca rămasă fără obiect ac?iunea civilă formulată de reclamanta PPC ENERGIE S.A. (fostă Enel Energie S.A.), în contradictoriu cu pârâta MARC DONA S.R.L., având ca obiect– cerere de valoare redusă. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 50 de lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare care se depune la Judecătoria Paşcani. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 04 iulie 2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.091.079 RON | 520.830 RON | 1.116.122 RON | 2.343.093 RON | 983.781 RON | 2.564.279 RON | 18 |
| 2024 | 4.083.027 RON | 686.612 RON | 1.443.178 RON | 1.945.408 RON | 1.472.608 RON | 2.047.484 RON | 16 |
| 2023 | 2.118.686 RON | 41.209 RON | 1.823.731 RON | 2.069.220 RON | 1.060.719 RON | 1.375.112 RON | 17 |
| 2022 | 1.452.790 RON | 318.342 RON | 2.156.570 RON | 2.057.951 RON | 1.368.433 RON | 1.336.322 RON | 13 |
| 2021 | 1.201.999 RON | 39.256 RON | 1.238.026 RON | 1.238.138 RON | 942.825 RON | 1.018.180 RON | 11 |
| 2020 | 1.405.319 RON | 210.986 RON | 574.923 RON | 700.288 RON | 861.144 RON | 989.020 RON | 11 |
| 2019 | 2.100.028 RON | 405.291 RON | 758.585 RON | 736.279 RON | 797.829 RON | 778.034 RON | 12 |
| 2018 | 1.055.289 RON | 46.336 RON | 642.055 RON | 638.117 RON | 350.005 RON | 347.815 RON | 11 |
| 2017 | 628.286 RON | 25.815 RON | 491.527 RON | 559.354 RON | 233.119 RON | 301.479 RON | 10 |
| 2016 | 688.715 RON | 14.326 RON | 388.023 RON | 459.381 RON | 205.028 RON | 276.386 RON | 9 |
| 2015 | 750.632 RON | 5.174 RON | 359.055 RON | 372.860 RON | 247.624 RON | 261.429 RON | 9 |
| 2014 | 428.351 RON | 2.219 RON | 361.538 RON | 355.231 RON | 262.562 RON | 256.255 RON | 7 |
| 2013 | 383.144 RON | 2.144 RON | 296.500 RON | 300.195 RON | 250.341 RON | 254.036 RON | 6 |
| 2012 | 715.276 RON | 2.044 RON | 315.410 RON | 275.230 RON | 292.071 RON | 251.891 RON | 7 |
| 2011 | 615.262 RON | 801 RON | 616.068 RON | 216.291 RON | 396.624 RON | -3.153 RON | 6 |
| 2010 | 298.844 RON | 3.385 RON | 463.600 RON | 198.727 RON | 260.919 RON | -3.954 RON | 4 |
| 2009 | 261.808 RON | 1.764 RON | 401.905 RON | 195.277 RON | 199.289 RON | -7.339 RON | 5 |
| 2008 | 403.791 RON | -2.254 RON | 378.294 RON | 179.429 RON | 189.762 RON | -9.103 RON | 10 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.091.079 RON | 4.083.027 RON | 2.118.686 RON | 1.452.790 RON | 1.201.999 RON | 1.405.319 RON | 2.100.028 RON | 1.055.289 RON | 628.286 RON | 688.715 RON | 750.632 RON | 428.351 RON | 383.144 RON | 715.276 RON | 615.262 RON | 298.844 RON | 261.808 RON | 403.791 RON |
| Venituri totale | 4.191.563 RON | 4.180.782 RON | 2.245.705 RON | 2.453.766 RON | 1.754.085 RON | 1.488.071 RON | 2.232.445 RON | 1.220.023 RON | 738.483 RON | 793.940 RON | 774.084 RON | 446.281 RON | 393.227 RON | 716.829 RON | 615.262 RON | 301.947 RON | 284.154 RON | 406.891 RON |
| Cheltuieli totale | 3.591.377 RON | 3.367.810 RON | 2.184.568 RON | 2.121.860 RON | 1.702.674 RON | 1.263.515 RON | 1.805.853 RON | 1.163.128 RON | 705.177 RON | 776.754 RON | 767.924 RON | 443.639 RON | 390.674 RON | 714.395 RON | 614.308 RON | 293.684 RON | 278.057 RON | 409.145 RON |
| Profit brut | 600.186 RON | 812.972 RON | 61.137 RON | 331.906 RON | 51.411 RON | 224.556 RON | 426.592 RON | 56.895 RON | 33.306 RON | 17.186 RON | 6.160 RON | 2.642 RON | 2.553 RON | 2.434 RON | 954 RON | 8.263 RON | 6.097 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 2.254 RON |
| Profit net | 520.830 RON | 686.612 RON | 41.209 RON | 318.342 RON | 39.256 RON | 210.986 RON | 405.291 RON | 46.336 RON | 25.815 RON | 14.326 RON | 5.174 RON | 2.219 RON | 2.144 RON | 2.044 RON | 801 RON | 3.385 RON | 1.764 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 2.254 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.343.093 RON | 1.945.408 RON | 2.069.220 RON | 2.057.951 RON | 1.238.138 RON | 700.288 RON | 736.279 RON | 638.117 RON | 559.354 RON | 459.381 RON | 372.860 RON | 355.231 RON | 300.195 RON | 275.230 RON | 216.291 RON | 198.727 RON | 195.277 RON | 179.429 RON |
| Active circulante | 983.781 RON | 1.472.608 RON | 1.060.719 RON | 1.368.433 RON | 942.825 RON | 861.144 RON | 797.829 RON | 350.005 RON | 233.119 RON | 205.028 RON | 247.624 RON | 262.562 RON | 250.341 RON | 292.071 RON | 396.624 RON | 260.919 RON | 199.289 RON | 189.762 RON |
| Stocuri | 285.929 RON | 248.323 RON | 711.633 RON | 595.328 RON | 424.107 RON | 343.123 RON | 180.774 RON | 102.712 RON | 77.497 RON | 45.378 RON | 34.428 RON | 82.269 RON | 76.204 RON | 125.170 RON | 127.868 RON | 116.620 RON | 85.712 RON | 97.207 RON |
| Creante | 266.825 RON | 263.444 RON | 186.836 RON | 489.247 RON | 261.837 RON | 235.702 RON | 343.785 RON | 172.907 RON | 153.633 RON | 157.735 RON | 195.049 RON | 174.862 RON | 171.631 RON | 164.430 RON | 268.440 RON | 140.779 RON | 111.161 RON | 91.638 RON |
| Casa si conturi la banci | 431.027 RON | 960.841 RON | 162.250 RON | 283.858 RON | 256.881 RON | 282.319 RON | 273.270 RON | 74.386 RON | 1.989 RON | 1.915 RON | 18.147 RON | 5.431 RON | 2.506 RON | 2.471 RON | 316 RON | 3.520 RON | 2.416 RON | 917 RON |
| Cheltuieli in avans | 353.527 RON | 72.646 RON | 68.904 RON | 66.508 RON | 75.243 RON | 2.511 RON | 2.511 RON | 1.748 RON | 533 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.116.122 RON | 1.443.178 RON | 1.823.731 RON | 2.156.570 RON | 1.238.026 RON | 574.923 RON | 758.585 RON | 642.055 RON | 491.527 RON | 388.023 RON | 359.055 RON | 361.538 RON | 296.500 RON | 315.410 RON | 616.068 RON | 463.600 RON | 401.905 RON | 378.294 RON |
| Capitaluri proprii | 2.564.279 RON | 2.047.484 RON | 1.375.112 RON | 1.336.322 RON | 1.018.180 RON | 989.020 RON | 778.034 RON | 347.815 RON | 301.479 RON | 276.386 RON | 261.429 RON | 256.255 RON | 254.036 RON | 251.891 RON | -3.153 RON | -3.954 RON | -7.339 RON | -9.103 RON |
| Capital subscris varsat | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | — | 253.200 RON | 253.200 RON | 253.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 18 | 16 | 17 | 13 | 11 | 11 | 12 | 11 | 10 | 9 | 9 | 7 | 6 | 7 | 6 | 4 | 5 | 10 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
124 de contracte atribuite, in valoare de 3.579.213 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.916.409 lei.
Achizitii directe
120 de contracte
2.916.289 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
662.924 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:40).