ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Aprobă raportul final al lichidatorului judiciar CII Lazar Mihaela. Dispune închiderea procedurii simplificate a falimentului debitoarei Asociaţia Club Sportiv „Dacia Unirea” Brăila. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Brăila.
Acordă termen pentru continuarea procedurii, în vederea demarării procedurii de valorificare a patrimoniului debitoarei.
Acordă termen pentru continuarea procedurii de faliment.
Admite cererea formulată de administratorul judiciar CII Lazăr Mihaela. Dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a Asociaţia Club Sportiv „Dacia Unirea” Brăila şi dizolvarea acesteia. Confirmă în calitate de lichidator judiciar CII Lazăr Mihaela cu o retribuţie de 2000 lei lunar, exclusiv TVA. Fixează termen pentru continuarea procedurii de faliment la data de 02 noiembrie 2023, ora 12, la sediul Tribunalului Brăila.
Amână cauza având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Brăila nr.3 din data de 20.06.2023, privind adoptarea unei forme de protest începând cu data de 21.06.2023, constând în soluţionarea doar a cauzelor cu caracter foarte urgent.Se vor cita părţile prin BPI în vederea deschiderii procedurii simplificate de faliment.
Acordă termen pentru citarea părţilor prin BPI în vederea deschiderii procedurii simplificate de faliment.
Amână cauza pentru continuarea procedurii de reorganizare în vederea recuperării restanţelor înregistrate la plan.
Pentru continuarea procedurii de reorganizare.
Acordă termen pentru continuarea procedurii de reorganizare şi pentru solu?ionarea dosarelor asociate.
Acordă termen pentru continuarea procedurii de reorganizare.
Dosarul a fost repartizat ciclic la completul S9, ca urmare a desfiinţării completului S8.
Pentru derularea planului de reorganizare.
pentru derularea planului de reorganizare
derulare plan reorganizare
confirmat planul de reorganizare la 24.05.2021. S-a acordat termen în continuare la data de 15.09.2021
Dispune confirmarea planului de reorganizare. Termen : 15.09.2021
pentru citarea părţilor prin BPI în vederea discutării confirmării planului de reorganizare
pentru depunea planului de reorganizare de către debitoare
pentru soluţionarea contestaţiilor la tabelul preliminar, întocmirea tabelului definitiv şi depunerea planului de reorganizare
pentru soluţionarea definitivă a contestaţiilor la tabelul preliminar, întocmirea tabelului definitiv şi depunerea planului de reorganizare
pentru soluţionarea contestaţiilor la tabelul preliminar
Constată suspendarea de drept în baza articolului 42 alin.6 din Decretul nr.195/16.03.2020 al Preşedintelui României, privind instituirea stării de urgenţă.
pentru soluţionarea contestaţiilor la tabelul preliminar, întocmirea tabelului definitiv de creanţe şi depunerea planului de reorganizare de către debitoare
pentru soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului preliminar de creanţe
continuarea perioadei de observaţie; soluţionare contestaţii la tabelul preliminar
pentru continuarea perioadei de observaţie - soluţionare contestaţii la tabelul preliminar
continuarea perioadei de observaţie - soluţionare contestaţii la tabelul preliminar al creditorilor, întocmirea tabelului definitiv şi depunerea planului de reorganizare de către debitoare.
amanat pentru continuarea perioadei de observaţie
Admite cererea formulată de debitorul Asociaţia Club Sportiv "Dacia Unirea" Brăila. Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului Asociaţia Club Sportiv "Dacia Unirea" Brăila. Numeşte administrator judiciar pe C.I.I. Lazăr Mihaela. Termen de control 14.11.2018
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 964.226 RON | 38.241 RON | 228.867 RON | 212.447 RON | 56.098 RON | 48.132 RON | 6 |
| 2024 | 865.731 RON | 26.024 RON | 225.449 RON | 219.351 RON | 37.488 RON | 33.891 RON | 6 |
| 2023 | 884.573 RON | 119.868 RON | 190.933 RON | 230.286 RON | 81.209 RON | 123.867 RON | 7 |
| 2022 | 806.969 RON | 112.268 RON | 186.667 RON | 231.057 RON | 70.351 RON | 116.137 RON | 7 |
| 2021 | 734.845 RON | 88.465 RON | 201.095 RON | 246.073 RON | 110.798 RON | 155.776 RON | 7 |
| 2020 | 686.724 RON | 62.606 RON | 321.079 RON | 273.435 RON | 112.635 RON | 67.311 RON | 7 |
| 2019 | 682.077 RON | 92.416 RON | 173.865 RON | 257.552 RON | 69.518 RON | 153.205 RON | 8 |
| 2018 | 625.586 RON | 51.123 RON | 210.966 RON | 263.211 RON | 110.262 RON | 162.789 RON | 8 |
| 2017 | 643.362 RON | 97.135 RON | 243.443 RON | 272.141 RON | 82.410 RON | 111.666 RON | 8 |
| 2016 | 499.507 RON | 56.224 RON | 285.901 RON | 284.828 RON | 70.313 RON | 70.091 RON | 6 |
| 2015 | 378.984 RON | 46.421 RON | 68.442 RON | 34.918 RON | 92.998 RON | 60.288 RON | 6 |
| 2014 | 350.964 RON | 28.220 RON | 71.865 RON | 21.885 RON | 141.981 RON | 92.155 RON | 6 |
| 2013 | 299.349 RON | 13.998 RON | 70.992 RON | 20.755 RON | 112.100 RON | 63.935 RON | 5 |
| 2012 | 282.031 RON | 11.174 RON | 61.917 RON | 23.059 RON | 84.888 RON | 49.937 RON | 5 |
| 2011 | 287.094 RON | 28.987 RON | 46.717 RON | 29.284 RON | 53.166 RON | 38.762 RON | 4 |
| 2010 | 222.755 RON | 1.587 RON | 56.882 RON | 36.394 RON | 25.966 RON | 9.776 RON | 5 |
| 2009 | 251.870 RON | -7.796 RON | 69.701 RON | 46.275 RON | 28.829 RON | 8.188 RON | 4 |
| 2008 | 337.181 RON | 2.108 RON | 86.931 RON | 41.793 RON | 55.154 RON | 15.984 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 964.226 RON | 865.731 RON | 884.573 RON | 806.969 RON | 734.845 RON | 686.724 RON | 682.077 RON | 625.586 RON | 643.362 RON | 499.507 RON | 378.984 RON | 350.964 RON | 299.349 RON | 282.031 RON | 287.094 RON | 222.755 RON | 251.870 RON | 337.181 RON |
| Venituri totale | 964.271 RON | 865.731 RON | 884.573 RON | 807.062 RON | 734.885 RON | 686.724 RON | 682.077 RON | 625.596 RON | 645.600 RON | 501.083 RON | 379.529 RON | 350.964 RON | 299.349 RON | 282.933 RON | 288.168 RON | 222.756 RON | 285.295 RON | 343.710 RON |
| Cheltuieli totale | 905.285 RON | 819.002 RON | 756.361 RON | 686.885 RON | 639.954 RON | 617.251 RON | 582.841 RON | 568.218 RON | 542.337 RON | 435.462 RON | 321.411 RON | 314.209 RON | 280.300 RON | 268.360 RON | 251.554 RON | 214.976 RON | 284.800 RON | 333.172 RON |
| Profit brut | 58.986 RON | 46.729 RON | 128.212 RON | 120.177 RON | 94.931 RON | 69.473 RON | 99.236 RON | 57.378 RON | 103.263 RON | 65.621 RON | 58.118 RON | 36.755 RON | 19.049 RON | 14.573 RON | 36.614 RON | 7.780 RON | 495 RON | 10.538 RON |
| Profit net | 38.241 RON | 26.024 RON | 119.868 RON | 112.268 RON | 88.465 RON | 62.606 RON | 92.416 RON | 51.123 RON | 97.135 RON | 56.224 RON | 46.421 RON | 28.220 RON | 13.998 RON | 11.174 RON | 28.987 RON | 1.587 RON | — | 2.108 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 7.796 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 212.447 RON | 219.351 RON | 230.286 RON | 231.057 RON | 246.073 RON | 273.435 RON | 257.552 RON | 263.211 RON | 272.141 RON | 284.828 RON | 34.918 RON | 21.885 RON | 20.755 RON | 23.059 RON | 29.284 RON | 36.394 RON | 46.275 RON | 41.793 RON |
| Active circulante | 56.098 RON | 37.488 RON | 81.209 RON | 70.351 RON | 110.798 RON | 112.635 RON | 69.518 RON | 110.262 RON | 82.410 RON | 70.313 RON | 92.998 RON | 141.981 RON | 112.100 RON | 84.888 RON | 53.166 RON | 25.966 RON | 28.829 RON | 55.154 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.235 RON | 1.417 RON |
| Creante | 42.408 RON | 33.167 RON | 50.180 RON | 54.464 RON | 47.716 RON | 72.211 RON | 60.847 RON | 48.387 RON | 41.859 RON | 67.362 RON | 37.789 RON | 43.371 RON | 34.422 RON | 34.553 RON | 24.946 RON | 24.336 RON | 14.357 RON | 18.223 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.690 RON | 4.321 RON | 31.029 RON | 15.887 RON | 63.082 RON | 40.424 RON | 8.671 RON | 61.875 RON | 40.551 RON | 2.951 RON | 55.209 RON | 98.610 RON | 77.678 RON | 50.335 RON | 28.220 RON | 1.630 RON | 13.237 RON | 35.514 RON |
| Cheltuieli in avans | 8.454 RON | 2.501 RON | 3.305 RON | 1.396 RON | — | 2.320 RON | — | 282 RON | 558 RON | 851 RON | 814 RON | 154 RON | 2.072 RON | 3.907 RON | 3.029 RON | 4.298 RON | 2.785 RON | 5.968 RON |
| Datorii totale | 228.867 RON | 225.449 RON | 190.933 RON | 186.667 RON | 201.095 RON | 321.079 RON | 173.865 RON | 210.966 RON | 243.443 RON | 285.901 RON | 68.442 RON | 71.865 RON | 70.992 RON | 61.917 RON | 46.717 RON | 56.882 RON | 69.701 RON | 86.931 RON |
| Capitaluri proprii | 48.132 RON | 33.891 RON | 123.867 RON | 116.137 RON | 155.776 RON | 67.311 RON | 153.205 RON | 162.789 RON | 111.666 RON | 70.091 RON | 60.288 RON | 92.155 RON | 63.935 RON | 49.937 RON | 38.762 RON | 9.776 RON | 8.188 RON | 15.984 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 20.000 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
20.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 15:35).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.