ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
amanat la 08.09.2026 ora 11 cu citare parat introdus in cauya cu copie actiune
Din oficiu, dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta d.civ. nr. 203/A/21.02.2024, în sensul că debitele la plata cărora a fost obligată apelanta-pârâtă sunt de 6.069 lei (TVA inclus), respectiv de 6.664 lei (TVA inclus), iar calea de atac ce poate fi exercitată în cauză este recursul. Cu recurs în 30 de zile de la comunicare. Recursul se va depune la Curtea de Apel Bucureşti - Secţia a IV-a civilă. Pronunţată azi, 04.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite apelul declarat de apelanta-pârâtă SC INTUS SRL, împotriva sentin?ei civile nr.951/29.06.2021, pronun?ate de Tribunalul Bucureşti – Secţia a IV-a civilă, în dosarul nr.24008/3/2020, în contradictoriu cu intimata-reclamantă Uniunea Producătorilor de Fonograme din România (UPFR). Schimbă în parte sentinţa în sensul că: Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 5778,3 lei (TVA inclus), reprezentând remunera?ie pentru comunicare publică fonograme sau a reproducerilor acestora în perioada 01.09.2017-28.02.2021, precum şi penalită?i de 0,1% pe zi întârziere, până la plata efectivă integrală a remunera?iei datorate. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 6353,2 lei (TVA inclus) , reprezentând remunera?ii datorate autorilor de opere audiovizuale pentru perioada 01.09.2017-28.02.2021, precum ?i penalită?i până la plata efectivă integrală a remunera?iei datorate. Păstrează în rest sentin?a. Admite cererea intimatei reclamante privind acordarea cheltuielile de judecată recurs. Obligă apelanta la 600 lei către intimata reclamantă, cheltuieli de judecată recurs , reprezentând taxă de timbru ?i onorariu de avocat. Respinge cererea de acordare a cheltuielilor de judecată în apel ca neîntemeiată. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, prin grefa instan?ei astăzi 21.02.2024.
Amână pronunţarea pentru data de 21.02.2024. Pronunţată azi, 14.02.2024 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de catre grefa instanţei.
Amână pronunţarea pentru data de 14.02.2024, pronuntarea urmand a se realiza prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de catre grefa instanţei. Pronunţată în ?edin?a publică din data de 31.01.2024.
îndeplinirea unor obligaţii
Admite cererea de abţinere formulată de domnii judecători Făget Liviu Eugen şi Zidaru Gheorghe Liviu membri ai completului 10A, de la rejudecarea apelului . Fără cale de atac. Pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei astăzi, 19.06.2023
subzistă motivul suspendării, adresă Curtea de Apel Bucureşti
subzistă motivul suspendării
Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei şi menţine suspendarea prezentului dosar până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 24008/3/2020* aflat pe rolul Curţii de apel Bucureşti. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cursului judecării cauzei, în ceea ce priveşte dispoziţia privind suspendarea judecăţii. Pronunţată în şedinţa publică de la 27.02.2025.
subzistă motivul suspendării, adresă Curtea de Apel Bucureşti, com. sentinţă
subzistă motivul suspendării
Admite în baza art. 413 alin.1 pct. 1 C.proc. civilă excepţia suspendării prezentului dosar invocată de contestatorul-debitor. Suspendă judecarea cauzei având ca obiect „contestaţie la executare” formulată de contestatorul-debitor SC Intus SRL, în contradictoriu cu intimatul-creditor Uniunea Producătorilor de Fonograme din România - Asocia?ia pentru Drepturi Conexe, până la soluţionarea definitivă a dosarului cu nr. 24008/3/2020* aflat pe rolul Curţii de Apel Bucureşti. În baza art. 414 alin.1 C.proc. civilă se instituie calea de atac a recursului pe toată durata suspendării, care se va depune la Judecătoria Vatra Dornei, fiind aplicabile dispoziţiile art. 487 C.proc. civilă. Pronunţată astăzi 20.06.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru depunerea motivării hotărârii ÎCCJ, amână judecarea cauzei la data de 20.06.2023.
amanat la 25.04.2023 pentru studiu dosar executional
Respinge apelul, ca nefondat. Obliga apelanta 2975 lei cheltuieli de judecata catre intimata. cu recurs.
Admite în parte cererea astfel cum a fost precizată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 28.099,35 lei reprezentând prejudiciu egal cu valoarea triplului remuneraţiei datorate cu titlu de drepturi patrimoniale de autor corespunzătoare comunicării publice a operelor muzicale în perioadele octombrie 2018-martie 2020 şi iunie 2020-octombrie 2021 pentru unitatea de cazare Hotel Intus 2* şi, respectiv, octombrie 2018-martie 2020 şi septembrie 2020-octombrie 2021 pentru restaurantul Hotelului Intus 2*. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 120 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă de timbru şi alte cheltuieli. Ia act că reclamanta şi-a rezervat dreptul de a solicita onorariul de avocat pe cale separată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată azi, 04.10.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru a se comunica înscrisurile depuse la dosar
administrarea probelor propuse
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.719.308 RON | -433.377 RON | 3.337.049 RON | 4.439.760 RON | 1.136.477 RON | 1.907.362 RON | 54 |
| 2024 | 5.091.937 RON | 112.517 RON | 3.100.691 RON | 4.605.073 RON | 1.096.177 RON | 2.362.804 RON | 49 |
| 2023 | 5.278.810 RON | 661.381 RON | 3.430.785 RON | 4.540.472 RON | 1.235.103 RON | 2.250.288 RON | 54 |
| 2022 | 3.769.327 RON | 102.780 RON | 3.779.473 RON | 4.666.404 RON | 752.152 RON | 1.588.908 RON | 66 |
| 2021 | 2.724.694 RON | -505.525 RON | 3.970.809 RON | 4.879.123 RON | 714.315 RON | 1.486.127 RON | 78 |
| 2020 | 2.822.079 RON | -1.135.447 RON | 3.693.531 RON | 5.159.647 RON | 525.629 RON | 1.991.754 RON | 75 |
| 2019 | 4.659.887 RON | 24.970 RON | 2.970.006 RON | 5.438.377 RON | 790.981 RON | 3.128.200 RON | 81 |
| 2018 | 4.176.867 RON | 76.845 RON | 2.766.721 RON | 5.599.503 RON | 466.927 RON | 3.103.230 RON | 83 |
| 2017 | 3.597.658 RON | -48.760 RON | 3.497.005 RON | 5.876.655 RON | 785.071 RON | 3.026.386 RON | 79 |
| 2016 | 3.471.675 RON | -4.512 RON | 3.551.585 RON | 6.168.103 RON | 547.713 RON | 3.075.146 RON | 78 |
| 2015 | 1.987.316 RON | -816.662 RON | 3.909.919 RON | 6.449.981 RON | 560.247 RON | 3.079.658 RON | 75 |
| 2014 | 3.176.918 RON | -15.253 RON | 3.406.643 RON | 6.537.468 RON | 857.431 RON | 3.896.320 RON | 80 |
| 2013 | 3.369.824 RON | -217.079 RON | 3.361.342 RON | 6.627.034 RON | 729.889 RON | 3.911.573 RON | 90 |
| 2012 | 4.702.250 RON | 159.178 RON | 3.285.394 RON | 6.741.921 RON | 763.484 RON | 4.128.652 RON | 103 |
| 2011 | 5.150.767 RON | 441.958 RON | 2.973.830 RON | 8.529.109 RON | 728.194 RON | 6.164.985 RON | 105 |
| 2010 | 4.407.128 RON | 204.661 RON | 3.315.338 RON | 8.050.698 RON | 946.369 RON | 5.547.704 RON | 102 |
| 2009 | 5.342.726 RON | 219.641 RON | 3.756.690 RON | 8.701.838 RON | 1.096.988 RON | 5.973.804 RON | 106 |
| 2008 | 5.443.109 RON | 578.704 RON | 3.964.410 RON | 9.108.566 RON | 1.535.987 RON | 6.606.947 RON | 103 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.719.308 RON | 5.091.937 RON | 5.278.810 RON | 3.769.327 RON | 2.724.694 RON | 2.822.079 RON | 4.659.887 RON | 4.176.867 RON | 3.597.658 RON | 3.471.675 RON | 1.987.316 RON | 3.176.918 RON | 3.369.824 RON | 4.702.250 RON | 5.150.767 RON | 4.407.128 RON | 5.342.726 RON | 5.443.109 RON |
| Venituri totale | 5.723.350 RON | 5.096.100 RON | 5.282.898 RON | 3.943.630 RON | 3.070.403 RON | 3.057.670 RON | 4.663.800 RON | 4.182.647 RON | 3.601.877 RON | 3.478.292 RON | 1.998.867 RON | 3.182.253 RON | 3.403.634 RON | 4.896.256 RON | 5.380.638 RON | 4.829.974 RON | 5.798.893 RON | 5.450.354 RON |
| Cheltuieli totale | 6.156.727 RON | 4.923.102 RON | 4.568.608 RON | 3.810.382 RON | 3.545.224 RON | 4.167.517 RON | 4.592.192 RON | 4.063.976 RON | 3.650.637 RON | 3.482.804 RON | 2.815.529 RON | 3.197.506 RON | 3.620.713 RON | 4.708.449 RON | 4.853.571 RON | 4.576.364 RON | 5.542.140 RON | 4.772.228 RON |
| Profit brut | 0 RON | 172.998 RON | 714.290 RON | 133.248 RON | 0 RON | 0 RON | 71.608 RON | 118.671 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 187.807 RON | 527.067 RON | 253.610 RON | 256.753 RON | 678.126 RON |
| Pierdere bruta | 433.377 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 474.821 RON | 1.109.847 RON | 0 RON | 0 RON | 48.760 RON | 4.512 RON | 816.662 RON | 15.253 RON | 217.079 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 112.517 RON | 661.381 RON | 102.780 RON | 0 RON | 0 RON | 24.970 RON | 76.845 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 159.178 RON | 441.958 RON | 204.661 RON | 219.641 RON | 578.704 RON |
| Pierdere neta | 433.377 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 505.525 RON | 1.135.447 RON | 0 RON | 0 RON | 48.760 RON | 4.512 RON | 816.662 RON | 15.253 RON | 217.079 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.439.760 RON | 4.605.073 RON | 4.540.472 RON | 4.666.404 RON | 4.879.123 RON | 5.159.647 RON | 5.438.377 RON | 5.599.503 RON | 5.876.655 RON | 6.168.103 RON | 6.449.981 RON | 6.537.468 RON | 6.627.034 RON | 6.741.921 RON | 8.529.109 RON | 8.050.698 RON | 8.701.838 RON | 9.108.566 RON |
| Active circulante | 1.136.477 RON | 1.096.177 RON | 1.235.103 RON | 752.152 RON | 714.315 RON | 525.629 RON | 790.981 RON | 466.927 RON | 785.071 RON | 547.713 RON | 560.247 RON | 857.431 RON | 729.889 RON | 763.484 RON | 728.194 RON | 946.369 RON | 1.096.988 RON | 1.535.987 RON |
| Stocuri | 569.834 RON | 232.373 RON | 254.056 RON | 219.306 RON | 238.039 RON | 234.536 RON | 434.486 RON | 230.327 RON | 250.671 RON | 261.405 RON | 238.859 RON | 253.752 RON | 219.959 RON | 270.002 RON | 355.406 RON | 282.182 RON | 209.038 RON | 216.922 RON |
| Creante | 528.538 RON | 633.172 RON | 471.862 RON | 426.280 RON | 429.867 RON | 268.710 RON | 312.980 RON | 182.011 RON | 189.060 RON | 104.747 RON | 114.711 RON | 307.819 RON | 190.384 RON | 79.739 RON | 64.947 RON | 77.675 RON | 222.030 RON | 265.222 RON |
| Casa si conturi la banci | 38.105 RON | 230.632 RON | 509.185 RON | 106.566 RON | 46.409 RON | 22.383 RON | 43.515 RON | 54.589 RON | 345.340 RON | 181.561 RON | 206.677 RON | 295.860 RON | 319.546 RON | 413.743 RON | 307.841 RON | 586.512 RON | 665.920 RON | 1.053.843 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.826 RON |
| Datorii totale | 3.337.049 RON | 3.100.691 RON | 3.430.785 RON | 3.779.473 RON | 3.970.809 RON | 3.693.531 RON | 2.970.006 RON | 2.766.721 RON | 3.497.005 RON | 3.551.585 RON | 3.909.919 RON | 3.406.643 RON | 3.361.342 RON | 3.285.394 RON | 2.973.830 RON | 3.315.338 RON | 3.756.690 RON | 3.964.410 RON |
| Venituri in avans | 331.826 RON | 237.755 RON | 94.502 RON | 50.175 RON | 136.502 RON | -9 RON | 131.152 RON | 196.479 RON | 138.335 RON | 89.085 RON | 20.651 RON | 91.936 RON | 84.008 RON | 91.359 RON | 118.488 RON | 134.025 RON | 68.332 RON | 76.022 RON |
| Capitaluri proprii | 1.907.362 RON | 2.362.804 RON | 2.250.288 RON | 1.588.908 RON | 1.486.127 RON | 1.991.754 RON | 3.128.200 RON | 3.103.230 RON | 3.026.386 RON | 3.075.146 RON | 3.079.658 RON | 3.896.320 RON | 3.911.573 RON | 4.128.652 RON | 6.164.985 RON | 5.547.704 RON | 5.973.804 RON | 6.606.947 RON |
| Capital subscris varsat | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON | 20.420 RON |
| Nr. mediu salariati | 54 | 49 | 54 | 66 | 78 | 75 | 81 | 83 | 79 | 78 | 75 | 80 | 90 | 103 | 105 | 102 | 106 | 103 |
27 de contracte atribuite, in valoare de 139.137.421 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 255.711 lei.
Achizitii directe
14 contracte
255.697 lei
Licitatii publice
12 contracte
138.874.724 lei
Achizitii offline
1 contract
7.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 17:59).