ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 52,38% |
| persoană | 47,62% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână judecarea cauzei la data de 09.09.2026.
Admite cererea formulată de reclamanta VLADUŢ -DEMACUSA S.R.L., în contradictoriu cu pârâta S.C. STRUGACOR S.R.L.. Obligă pârâta să plătească reclamantei creditoare suma de 15.725 lei reprezentând debit restant, actualizată cu indicele de inflaţie până la data plăţii efective. Obligă pârâta debitoare să plătească reclamantei creditoare dobânda legală penalizatoare de la data scadenţei facturilor, până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 40 de euro reprezentând daune-interese minimale. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma 3892 lei reprezentând cheltuieli de judecată constând în contravaloarea taxei de timbru (f.84) ?i a onorariului achitat avocatului ( 3000 lei -filele 74-76 ds). Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Câmpulung Moldovenesc, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 23.01.2025.
Amână pronunţarea la data de 23.01.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 14.01.2025
pentru a se solicita relaţii de la pârâtă
administrare probe
Admite cererea de reexaminare formulată de petenta Vladuţ Demăcuţa SRL. Desfiinţează Încheierea nr. 851/09.11.2023 a Judecătoriei Câmpulung Moldovenesc şi retrimite cauza completului iniţial investit. Definitivă. Pronunţată la data de 13 decembrie 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite excepţia de litispendenţă, invocată din oficiu. Reuneşte dosarul nr. 2696/206/2023 la dosarul nr. 2460/206/2023. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din data de 21 decembrie 2023.
Amână pronun?area la data de 21 decembrie 2023. Pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei în condi?iile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronun?ată în ?edin?a publică din data de 13 decembrie 2023.
Admite excepţia inadmisibilităţii cererii, invocată de debitoare. Respinge cererea având ca obiect „ordonanţă de plată” formulată de creditoarea VLADUŢ DEMACUŞA SRL, în contradictoriu cu debitoarea STRUGACOR SRL, ca inadmisibilă. Obligă pe creditoare să plătească debitoarei suma de 1.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula acţiune în anulare în 10 zile de la comunicare, cererea urmând a fi depusă la Judecătoria Câmpulung Moldovenesc. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 27 februarie 2024.
Amână pronunţarea la data de 27 februarie 2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21 februarie 2024.
Amână pronunţarea la data de 21 februarie 2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 09 februarie 2024
La data de 9 februarie 2024, ora 13:00, pentru a răspunde debitoarea solicitărilor instanţei
Anulează cererea formulată de reclamantul Vladuţ Demacuşa SRL, CUI 769030, J 33/1397/1991. Cu drept de a formula cerere de reexaminare, în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei încheieri. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Câmpulung Moldovenesc. Pronunţată azi, 09 noiembrie 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.554.428 RON | 4.132 RON | 524.394 RON | 375.832 RON | 1.124.489 RON | 975.927 RON | 3 |
| 2024 | 3.224.290 RON | 21.471 RON | 670.327 RON | 308.616 RON | 1.277.570 RON | 916.600 RON | 3 |
| 2023 | 3.032.761 RON | 53.749 RON | 750.992 RON | 292.812 RON | 1.361.215 RON | 903.253 RON | 3 |
| 2022 | 2.766.322 RON | 44.380 RON | 727.842 RON | 230.707 RON | 1.350.539 RON | 853.510 RON | 3 |
| 2021 | 1.752.547 RON | 109.161 RON | 940.192 RON | 234.443 RON | 1.521.087 RON | 815.742 RON | 2 |
| 2020 | 1.517.939 RON | 38.423 RON | 898.326 RON | 285.240 RON | 1.320.503 RON | 708.711 RON | 2 |
| 2019 | 2.284.426 RON | 4.246 RON | 735.587 RON | 288.712 RON | 1.117.163 RON | 670.288 RON | 3 |
| 2018 | 2.150.397 RON | -27.009 RON | 725.609 RON | 303.624 RON | 1.093.290 RON | 671.305 RON | 2 |
| 2017 | 1.839.556 RON | 3.468 RON | 429.612 RON | 326.818 RON | 801.109 RON | 698.315 RON | 4 |
| 2016 | 2.633.199 RON | 12.094 RON | 1.108.905 RON | 358.411 RON | 1.453.910 RON | 703.416 RON | 5 |
| 2015 | 3.623.006 RON | 1.534 RON | 377.020 RON | 391.737 RON | 676.604 RON | 691.321 RON | 2 |
| 2014 | 3.438.303 RON | 5.186 RON | 503.891 RON | 414.249 RON | 779.430 RON | 689.788 RON | 5 |
| 2013 | 3.157.122 RON | -140.454 RON | 345.249 RON | 489.589 RON | 464.379 RON | 608.719 RON | 5 |
| 2012 | 2.988.933 RON | -158.950 RON | 498.615 RON | 543.403 RON | 704.386 RON | 749.174 RON | 4 |
| 2011 | 4.320.303 RON | -32.836 RON | 596.765 RON | 524.862 RON | 996.605 RON | 924.702 RON | 7 |
| 2010 | 3.329.362 RON | 685 RON | 722.932 RON | 519.721 RON | 1.160.748 RON | 957.537 RON | 7 |
| 2009 | 2.476.984 RON | 57.103 RON | 506.606 RON | 507.123 RON | 988.112 RON | 988.629 RON | 7 |
| 2008 | 2.489.566 RON | 2.141 RON | 675.735 RON | 583.361 RON | 1.023.900 RON | 931.526 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.554.428 RON | 3.224.290 RON | 3.032.761 RON | 2.766.322 RON | 1.752.547 RON | 1.517.939 RON | 2.284.426 RON | 2.150.397 RON | 1.839.556 RON | 2.633.199 RON | 3.623.006 RON | 3.438.303 RON | 3.157.122 RON | 2.988.933 RON | 4.320.303 RON | 3.329.362 RON | 2.476.984 RON | 2.489.566 RON |
| Venituri totale | 3.589.046 RON | 3.290.509 RON | 3.179.606 RON | 2.774.317 RON | 1.912.644 RON | 1.530.387 RON | 2.289.675 RON | 2.160.611 RON | 1.848.524 RON | 2.640.718 RON | 3.635.729 RON | 3.517.847 RON | 3.140.036 RON | 2.989.412 RON | 4.336.848 RON | 3.335.222 RON | 2.477.033 RON | 2.490.209 RON |
| Cheltuieli totale | 3.584.109 RON | 3.265.456 RON | 3.116.984 RON | 2.723.073 RON | 1.785.158 RON | 1.484.882 RON | 2.284.617 RON | 2.166.013 RON | 1.844.396 RON | 2.626.321 RON | 3.633.879 RON | 3.512.661 RON | 3.280.490 RON | 3.148.362 RON | 4.369.323 RON | 3.327.515 RON | 2.405.539 RON | 2.482.756 RON |
| Profit brut | 4.937 RON | 25.053 RON | 62.622 RON | 51.244 RON | 127.486 RON | 45.505 RON | 5.058 RON | 0 RON | 4.128 RON | 14.397 RON | 1.850 RON | 5.186 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.707 RON | 71.494 RON | 7.453 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.402 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 140.454 RON | 158.950 RON | 32.475 RON | — | — | — |
| Profit net | 4.132 RON | 21.471 RON | 53.749 RON | 44.380 RON | 109.161 RON | 38.423 RON | 4.246 RON | 0 RON | 3.468 RON | 12.094 RON | 1.534 RON | 5.186 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 685 RON | 57.103 RON | 2.141 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 27.009 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 140.454 RON | 158.950 RON | 32.836 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 375.832 RON | 308.616 RON | 292.812 RON | 230.707 RON | 234.443 RON | 285.240 RON | 288.712 RON | 303.624 RON | 326.818 RON | 358.411 RON | 391.737 RON | 414.249 RON | 489.589 RON | 543.403 RON | 524.862 RON | 519.721 RON | 507.123 RON | 583.361 RON |
| Active circulante | 1.124.489 RON | 1.277.570 RON | 1.361.215 RON | 1.350.539 RON | 1.521.087 RON | 1.320.503 RON | 1.117.163 RON | 1.093.290 RON | 801.109 RON | 1.453.910 RON | 676.604 RON | 779.430 RON | 464.379 RON | 704.386 RON | 996.605 RON | 1.160.748 RON | 988.112 RON | 1.023.900 RON |
| Stocuri | 1.033.087 RON | 1.085.027 RON | 1.138.672 RON | 973.999 RON | 920.115 RON | 813.407 RON | 569.928 RON | 591.971 RON | 267.840 RON | 240.454 RON | 141.530 RON | 344.842 RON | 99.924 RON | 452.193 RON | 406.712 RON | 722.253 RON | 630.205 RON | 559.546 RON |
| Creante | 75.412 RON | 134.903 RON | 196.225 RON | 327.182 RON | 472.656 RON | 493.063 RON | 527.643 RON | 480.312 RON | 450.676 RON | 1.095.212 RON | 410.440 RON | 250.501 RON | 241.399 RON | 189.132 RON | 335.420 RON | 321.391 RON | 345.312 RON | 375.686 RON |
| Casa si conturi la banci | 15.990 RON | 57.640 RON | 26.318 RON | 49.358 RON | 128.316 RON | 14.033 RON | 19.592 RON | 21.007 RON | 82.593 RON | 118.244 RON | 124.634 RON | 184.087 RON | 123.056 RON | 63.061 RON | 254.473 RON | 117.104 RON | 12.595 RON | 88.668 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 741 RON | 218 RON | 106 RON | 404 RON | 1.294 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 524.394 RON | 670.327 RON | 750.992 RON | 727.842 RON | 940.192 RON | 898.326 RON | 735.587 RON | 725.609 RON | 429.612 RON | 1.108.905 RON | 377.020 RON | 503.891 RON | 345.249 RON | 498.615 RON | 596.765 RON | 722.932 RON | 506.606 RON | 675.735 RON |
| Capitaluri proprii | 975.927 RON | 916.600 RON | 903.253 RON | 853.510 RON | 815.742 RON | 708.711 RON | 670.288 RON | 671.305 RON | 698.315 RON | 703.416 RON | 691.321 RON | 689.788 RON | 608.719 RON | 749.174 RON | 924.702 RON | 957.537 RON | 988.629 RON | 931.526 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 210 RON | 243 RON | — | 243 RON | 243 RON | 243 RON | 243 RON | 243 RON | 243 RON | 243 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 4 | 5 | 2 | 5 | 5 | 4 | 7 | 7 | 7 | 8 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
31 de contracte atribuite, in valoare de 930.561 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 20.183 lei.
Achizitii directe
24 de contracte
20.159 lei
Licitatii publice
1 contract
736.260 lei
Achizitii offline
6 contracte
174.142 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 06:43).