GREC INSTAL CONCEPT S.R.L.
- PRODANIM PRODCOM IMPEX SRLdocumentat pana in 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 178.290 RON | 110.088 RON | 8.034 RON | 0 RON | 179.692 RON | 171.658 RON | 1 |
| 2024 | 130.190 RON | 77.929 RON | 4.036 RON | — | 143.497 RON | 139.461 RON | 1 |
| 2023 | 131.046 RON | 79.404 RON | 9.653 RON | 1.710 RON | 148.879 RON | 140.936 RON | 1 |
| 2022 | 119.774 RON | 89.887 RON | 7.248 RON | 3.420 RON | 155.247 RON | 151.419 RON | 1 |
| 2021 | 122.452 RON | 98.042 RON | 12.298 RON | — | 171.872 RON | 159.574 RON | 1 |
| 2020 | 18.833 RON | 16.457 RON | 624 RON | — | 78.613 RON | 77.989 RON | — |
| 2019 | 8.930 RON | 1.173 RON | 56 RON | — | 62.761 RON | 62.705 RON | — |
| 2018 | 57.326 RON | 42.003 RON | 1.196 RON | — | 174.731 RON | 173.535 RON | — |
| 2017 | 149.385 RON | 118.082 RON | 1.077 RON | — | 155.109 RON | 154.032 RON | — |
| 2016 | 88.657 RON | 27.501 RON | 3.996 RON | — | 67.447 RON | 63.451 RON | — |
| 2015 | 98.983 RON | 18.921 RON | 4.527 RON | — | 59.398 RON | 54.871 RON | — |
| 2014 | 40.889 RON | 25.847 RON | 1.268 RON | 5.502 RON | 31.716 RON | 35.950 RON | — |
| 2013 | 20.020 RON | 10.140 RON | 10.240 RON | 12.220 RON | 8.123 RON | 10.103 RON | — |
| 2012 | 23.510 RON | 6.495 RON | 33.151 RON | 18.938 RON | 14.175 RON | -38 RON | — |
| 2011 | 16.660 RON | 6.825 RON | 46.948 RON | 31.413 RON | 9.002 RON | -6.533 RON | — |
| 2010 | 14.524 RON | 4.138 RON | 36.412 RON | 9.837 RON | 13.217 RON | -13.358 RON | — |
| 2009 | 3.016 RON | -8.253 RON | 43.420 RON | 14.395 RON | 11.529 RON | -17.496 RON | — |
| 2008 | 49.043 RON | 645 RON | 46.606 RON | 17.169 RON | 20.193 RON | -9.244 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 178.290 RON | 130.190 RON | 131.046 RON | 119.774 RON | 122.452 RON | 18.833 RON | 8.930 RON | 57.326 RON | 149.385 RON | 88.657 RON | 98.983 RON | 40.889 RON | 20.020 RON | 23.510 RON | 16.660 RON | 14.524 RON | 3.016 RON | 49.043 RON |
| Venituri totale | 178.290 RON | 130.190 RON | 131.052 RON | 119.775 RON | 122.452 RON | 18.833 RON | 8.930 RON | 57.326 RON | 149.385 RON | 88.657 RON | 98.983 RON | 40.889 RON | 20.021 RON | 25.511 RON | 16.664 RON | 14.525 RON | 3.017 RON | 49.055 RON |
| Cheltuieli totale | 66.454 RON | 50.984 RON | 36.882 RON | 26.366 RON | 20.809 RON | 1.811 RON | 7.489 RON | 13.603 RON | 26.822 RON | 58.497 RON | 77.093 RON | 13.815 RON | 9.114 RON | 18.812 RON | 9.839 RON | 8.737 RON | 9.803 RON | 48.410 RON |
| Profit brut | 111.836 RON | 79.206 RON | 94.170 RON | 93.409 RON | 101.643 RON | 17.022 RON | 1.441 RON | 43.723 RON | 122.563 RON | 30.160 RON | 21.890 RON | 27.074 RON | 10.907 RON | 6.699 RON | 6.825 RON | 5.788 RON | — | 645 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 6.786 RON | — |
| Profit net | 110.088 RON | 77.929 RON | 79.404 RON | 89.887 RON | 98.042 RON | 16.457 RON | 1.173 RON | 42.003 RON | 118.082 RON | 27.501 RON | 18.921 RON | 25.847 RON | 10.140 RON | 6.495 RON | 6.825 RON | 4.138 RON | — | 645 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 8.253 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | 1.710 RON | 3.420 RON | — | — | — | — | — | — | — | 5.502 RON | 12.220 RON | 18.938 RON | 31.413 RON | 9.837 RON | 14.395 RON | 17.169 RON |
| Active circulante | 179.692 RON | 143.497 RON | 148.879 RON | 155.247 RON | 171.872 RON | 78.613 RON | 62.761 RON | 174.731 RON | 155.109 RON | 67.447 RON | 59.398 RON | 31.716 RON | 8.123 RON | 14.175 RON | 9.002 RON | 13.217 RON | 11.529 RON | 20.193 RON |
| Stocuri | 29.642 RON | 26.723 RON | 25.240 RON | 28.097 RON | 13.011 RON | 458 RON | 458 RON | 458 RON | 458 RON | — | — | 3.200 RON | 2.641 RON | 2.641 RON | 2.659 RON | — | 499 RON | — |
| Creante | 23.755 RON | 4.830 RON | 7.700 RON | 13.000 RON | 7.127 RON | 50.960 RON | 29.937 RON | 32.882 RON | 10.305 RON | 6.567 RON | 16.229 RON | 4.996 RON | 4.996 RON | 4.996 RON | 4.997 RON | 11.879 RON | 9.256 RON | 12.521 RON |
| Casa si conturi la banci | 126.295 RON | 111.944 RON | 115.939 RON | 114.150 RON | 151.734 RON | 27.195 RON | 32.366 RON | 141.391 RON | 144.346 RON | 60.880 RON | 43.169 RON | 23.520 RON | 486 RON | 6.538 RON | 1.346 RON | 1.338 RON | 1.774 RON | 7.672 RON |
| Datorii totale | 8.034 RON | 4.036 RON | 9.653 RON | 7.248 RON | 12.298 RON | 624 RON | 56 RON | 1.196 RON | 1.077 RON | 3.996 RON | 4.527 RON | 1.268 RON | 10.240 RON | 33.151 RON | 46.948 RON | 36.412 RON | 43.420 RON | 46.606 RON |
| Capitaluri proprii | 171.658 RON | 139.461 RON | 140.936 RON | 151.419 RON | 159.574 RON | 77.989 RON | 62.705 RON | 173.535 RON | 154.032 RON | 63.451 RON | 54.871 RON | 35.950 RON | 10.103 RON | -38 RON | -6.533 RON | -13.358 RON | -17.496 RON | -9.244 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 11.150 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
11.150 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 13:08).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.