ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| firmă | 88% |
| firmă | 12% |
| persoană | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoanănu mai e administrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act · plus 4 deținători pe care actul nu îi numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80.122.284 RON | 16.236.349 RON | 51.310.119 RON | 77.030.006 RON | 53.124.091 RON | 84.370.999 RON | 33 |
| 2024 | 11.384.877 RON | -617.385 RON | 15.468.493 RON | 72.903.819 RON | 13.271.452 RON | 68.336.964 RON | 13 |
| 2023 | 11.271.665 RON | -5.541.392 RON | 61.438.869 RON | 115.512.544 RON | 17.143.611 RON | 69.025.519 RON | 21 |
| 2022 | 11.717.663 RON | -2.770.242 RON | 62.852.041 RON | 108.374.966 RON | 16.073.169 RON | 59.233.827 RON | 22 |
| 2021 | 12.998.662 RON | 964.208 RON | 52.766.640 RON | 108.748.068 RON | 5.448.166 RON | 61.454.349 RON | 7 |
| 2020 | 16.087.156 RON | 2.484.001 RON | 56.306.406 RON | 108.214.525 RON | 8.664.913 RON | 60.490.141 RON | 7 |
| 2019 | 16.998.876 RON | 67.023 RON | 33.860.589 RON | 87.923.099 RON | 3.183.094 RON | 58.006.140 RON | 6 |
| 2018 | 15.574.663 RON | 772.834 RON | 29.672.286 RON | 80.569.302 RON | 937.647 RON | 51.747.037 RON | 6 |
| 2017 | 14.097.316 RON | 768.260 RON | 30.903.174 RON | 61.879.786 RON | 1.413.656 RON | 32.159.516 RON | 7 |
| 2016 | 13.056.746 RON | 951.954 RON | 32.990.867 RON | 63.311.098 RON | 2.134.737 RON | 31.841.256 RON | 6 |
| 2015 | 13.245.014 RON | 479.416 RON | 34.158.477 RON | 63.402.735 RON | 2.800.594 RON | 32.014.943 RON | 6 |
| 2014 | 13.054.459 RON | 380.772 RON | 36.056.992 RON | 64.675.722 RON | 2.916.798 RON | 31.535.528 RON | 7 |
| 2013 | 12.717.276 RON | -888.901 RON | 38.781.886 RON | 67.975.727 RON | 3.228.341 RON | 32.422.182 RON | 10 |
| 2012 | 13.390.932 RON | -848.176 RON | 40.088.935 RON | 70.141.563 RON | 3.273.167 RON | 33.311.084 RON | 11 |
| 2011 | 14.404.090 RON | 62.194 RON | 41.162.321 RON | 71.521.196 RON | 4.128.529 RON | 34.159.260 RON | 11 |
| 2010 | 19.069.885 RON | -278.820 RON | 42.518.600 RON | 78.661.049 RON | 4.285.307 RON | 40.448.418 RON | 11 |
| 2009 | 15.255.015 RON | -1.911.327 RON | 44.008.674 RON | 80.243.005 RON | 4.492.906 RON | 40.727.237 RON | 13 |
| 2008 | 18.844.051 RON | -4.259.636 RON | 44.506.288 RON | 81.246.328 RON | 6.590.988 RON | 43.331.028 RON | 93 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80.122.284 RON | 11.384.877 RON | 11.271.665 RON | 11.717.663 RON | 12.998.662 RON | 16.087.156 RON | 16.998.876 RON | 15.574.663 RON | 14.097.316 RON | 13.056.746 RON | 13.245.014 RON | 13.054.459 RON | 12.717.276 RON | 13.390.932 RON | 14.404.090 RON | 19.069.885 RON | 15.255.015 RON | 18.844.051 RON |
| Venituri totale | 83.885.170 RON | 60.206.279 RON | 16.928.596 RON | 17.602.038 RON | 17.241.822 RON | 21.881.850 RON | 19.408.097 RON | 17.029.925 RON | 15.339.582 RON | 15.229.048 RON | 15.648.822 RON | 14.789.051 RON | 15.886.490 RON | 16.584.792 RON | 17.786.162 RON | 22.397.653 RON | 15.928.433 RON | 19.389.404 RON |
| Cheltuieli totale | 64.353.000 RON | 59.648.460 RON | 22.469.988 RON | 20.372.280 RON | 15.932.569 RON | 18.779.351 RON | 19.076.327 RON | 16.017.394 RON | 14.334.371 RON | 14.081.922 RON | 15.169.406 RON | 14.408.279 RON | 16.775.391 RON | 17.432.968 RON | 17.723.968 RON | 22.668.223 RON | 17.837.010 RON | 23.649.040 RON |
| Profit brut | 19.532.170 RON | 557.819 RON | 0 RON | 0 RON | 1.309.253 RON | 3.102.499 RON | 331.770 RON | 1.012.531 RON | 1.005.211 RON | 1.147.126 RON | 479.416 RON | 380.772 RON | 0 RON | 0 RON | 62.194 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 5.541.392 RON | 2.770.242 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 888.901 RON | 848.176 RON | 0 RON | 270.570 RON | 1.908.577 RON | 4.259.636 RON |
| Profit net | 16.236.349 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 964.208 RON | 2.484.001 RON | 67.023 RON | 772.834 RON | 768.260 RON | 951.954 RON | 479.416 RON | 380.772 RON | 0 RON | 0 RON | 62.194 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 617.385 RON | 5.541.392 RON | 2.770.242 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 888.901 RON | 848.176 RON | 0 RON | 278.820 RON | 1.911.327 RON | 4.259.636 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 77.030.006 RON | 72.903.819 RON | 115.512.544 RON | 108.374.966 RON | 108.748.068 RON | 108.214.525 RON | 87.923.099 RON | 80.569.302 RON | 61.879.786 RON | 63.311.098 RON | 63.402.735 RON | 64.675.722 RON | 67.975.727 RON | 70.141.563 RON | 71.521.196 RON | 78.661.049 RON | 80.243.005 RON | 81.246.328 RON |
| Active circulante | 53.124.091 RON | 13.271.452 RON | 17.143.611 RON | 16.073.169 RON | 5.448.166 RON | 8.664.913 RON | 3.183.094 RON | 937.647 RON | 1.413.656 RON | 2.134.737 RON | 2.800.594 RON | 2.916.798 RON | 3.228.341 RON | 3.273.167 RON | 4.128.529 RON | 4.285.307 RON | 4.492.906 RON | 6.590.988 RON |
| Stocuri | 2.549.326 RON | 3.024.380 RON | 3.589.383 RON | 737.696 RON | 311.121 RON | 376.096 RON | 977.516 RON | 155.114 RON | 338.322 RON | 563.137 RON | 673.044 RON | 714.646 RON | 772.829 RON | 817.197 RON | 851.318 RON | 899.824 RON | 733.489 RON | 456.286 RON |
| Creante | 50.173.150 RON | 9.891.492 RON | 13.458.201 RON | 11.934.712 RON | 5.081.744 RON | 8.265.552 RON | 2.101.468 RON | 675.022 RON | 998.159 RON | 1.531.967 RON | 2.075.141 RON | 2.164.160 RON | 2.410.534 RON | 2.424.465 RON | 3.209.443 RON | 2.881.853 RON | 3.401.207 RON | 5.613.441 RON |
| Casa si conturi la banci | 401.615 RON | 355.580 RON | 96.027 RON | 3.400.761 RON | 55.301 RON | 23.265 RON | 104.110 RON | 107.511 RON | 77.175 RON | 39.633 RON | 52.409 RON | 37.992 RON | 44.978 RON | 31.505 RON | 67.768 RON | 503.630 RON | 358.210 RON | 521.261 RON |
| Cheltuieli in avans | 13.490.365 RON | 47.649 RON | 515.158 RON | 569.063 RON | 657.748 RON | 746.433 RON | 835.118 RON | — | — | — | — | — | — | 23.278 RON | 10.332 RON | 20.662 RON | — | — |
| Datorii totale | 51.310.119 RON | 15.468.493 RON | 61.438.869 RON | 62.852.041 RON | 52.766.640 RON | 56.306.406 RON | 33.860.589 RON | 29.672.286 RON | 30.903.174 RON | 32.990.867 RON | 34.158.477 RON | 36.056.992 RON | 38.781.886 RON | 40.088.935 RON | 41.162.321 RON | 42.518.600 RON | 44.008.674 RON | 44.506.288 RON |
| Provizioane | 170.547 RON | 41.983 RON | 45.575 RON | 56.030 RON | 22.257 RON | 50.049 RON | 36.855 RON | 41.646 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 7.792.797 RON | 2.375.480 RON | 2.661.350 RON | 2.875.300 RON | 610.736 RON | 779.275 RON | 37.727 RON | 45.980 RON | 230.752 RON | 613.712 RON | 29.909 RON | — | — | 37.989 RON | 338.476 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 84.370.999 RON | 68.336.964 RON | 69.025.519 RON | 59.233.827 RON | 61.454.349 RON | 60.490.141 RON | 58.006.140 RON | 51.747.037 RON | 32.159.516 RON | 31.841.256 RON | 32.014.943 RON | 31.535.528 RON | 32.422.182 RON | 33.311.084 RON | 34.159.260 RON | 40.448.418 RON | 40.727.237 RON | 43.331.028 RON |
| Capital subscris varsat | 11.256.415 RON | 11.256.415 RON | 11.256.415 RON | 11.256.412 RON | 11.256.412 RON | 11.256.412 RON | 11.256.412 RON | 11.256.412 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON | 11.256.413 RON |
| Nr. mediu salariati | 33 | 13 | 21 | 22 | 7 | 7 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 7 | 10 | 11 | 11 | 11 | 13 | 93 |
2 contracte atribuite, in valoare de 24.518.440 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
2 contracte
24.518.440 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 21:28).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
AUTOMECANICA MOBILITY S.R.L.CUI 51347900 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
zhongtong bus holding co.,ltdCUI 91370000163080447D | 5 | terț susținător | 4 | — | vezi ↗ |
Temsa Skoda Sabancı Ulașım Araçları Anonim ȘirketiCUI 8380046749 | 3 | terț susținător | 3 | — | vezi ↗ |
Zhuhai Guangtong Automobile Co., Ltd.CUI 91440400708129467A | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.