ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
bl. 23, parter, sc. D
et. II, spaţiu situat în incinta Casei Tineretului Bals
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de chemare în judecată privind pe creditorul INVESTCAPITAL LTD, pe terţul poprit AUTOMOBIL ŞTEFI CIP SRL şi pe debitorul Enea Andrei Laurenţiu, având ca obiect validare poprire. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 10.04.2025 comunicată terţului poprit AUTOMOBIL ŞTEFI CIP SRL, emisă de BEJ Cornescu V. Adrian Vasile, în dosarul nr. 1177/EX/2020, asupra veniturilor salariale ale debitorului Enea Andrei Laurenţiu până la concurenţa creanţei în cuantum de 8464,81 lei. Obligă terţul poprit AUTOMOBIL ŞTEFI CIP SRL să plătească creditoarei, în limitele urmăribile, sumele datorate debitorului cu titlu de salariu, până la concurenţa creanţei în cuantum de 8464,81 lei. Executorie. Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit la plata către creditor a sumei de 20 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, apel ce se va depune la Judecătoria Dr.Tr.Severin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.05.2026, la sediul Judecătoriei Drobeta Turnu Severin.
Având în vedere faptul că preşedintele titular al completului de judecată se află în imposibilitatea obiectivă de a se prezenta la acest termen de judecată, pentru asigurarea continuităţii completului de judecată, faţă de dispoziţiile art. 214 C.proc.civ., va amâna judecarea cauzei.
Fara termene inregistrate.
Admite cererea formulată de creditoarea TBI BANK EAD SOFIA SUCURSALA BUCUREŞTI, în contradictoriu cu debitorul MANOLE VASILE VIOREL şi terţul poprit AUTOMOBIL STEFI-CIP SRL. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 14.02.2025, emisă de către BEJ Marchidanu Iulian Valentin în dosarul execuţional nr. 1837/2024, şi obligă terţul poprit să plătească creditoarei suma de 95.002,5 lei. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a cheltuielilor de judecată în cuantum de 20 de lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge cererea creditoarei de obligare a debitorului la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 21.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.05.2026.
Pentru lipsă de apărare, amână judecarea cauzei la data de 06.05.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 11.02.2026.
În baza Hotărârii nr. 3/27.08.2025, a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 2 Bucureşti, dispune suspendarea soluţionării prezentei cauze.
Pentru lipsa răspunsului la adresa instanţei, amână judecarea cauzei la data de 08.10.2025.
Admite cererea. Fara cheltuieli. Cu apel.
Respinge ca neîntemeiată excepţia invocată de pârâta SC Automobil ?tef-Cip SRL referitoare la lipsa calităţii procesuale active. Respinge ac?iunea, astfel cum a fost precizată , ca neîntemeiată,. Obligă reclamanta la plata sumei de 200 lei ce reprezintă cheltuieli de judecată către pârâta SC Automobil ?tef-Cip SRL . Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată azi 28.03.2024, conform art. 402 cpc
Amână pronun?area la data de 28.03.2024
Amână pronun?area la data de 19.03.2024 . Pronunţată azi, 05.03.2024 , conform art. 402 cpc
Amână judecarea cauzei la data de 05.03.2024 având în vedere hotărârea din data de 09.12.2023 a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial.
Dosarul a fost repartizat ciclic la completul CCF5 conform procesului-verbal din 31.10.2023.
Admite declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător GIOROCEANU ALINA-MIHAELA. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 30.10.2023 prin punerea solu?iei la dispozi?ia par?ilor de către grefa instan?ei
Respinge excepţia nulităţii recursului incident, invocată prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Respinge recursul declarat de recurenta reclamantă ca nefondat. Respinge recursul incident ca nefondat. Obligă recurenta reclamantă la plata către intimatul intervenient forţat a sumei de 1.800 lei, cheltuieli de judecată, constând în onorariu avocat. Definitivă. Pronunţată azi, 11.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul Grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 11.11.2024. Pronunţată azi, 04.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei instanţei.
Admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător Carmen Ilie. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 29.10.2024.
pentru solutionarea cererii de abţinere formulata de dl.judecator Carmen Ilie
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.975.473 RON | 2.113.365 RON | 1.805.900 RON | 2.230.134 RON | 1.307.539 RON | 1.731.773 RON | 26 |
| 2024 | 2.677.470 RON | 204.053 RON | 1.800.418 RON | 1.644.455 RON | 408.064 RON | 254.214 RON | 22 |
| 2023 | 1.620.859 RON | 51.718 RON | 1.115.285 RON | 787.561 RON | 377.885 RON | 50.161 RON | 20 |
| 2022 | 1.031.820 RON | -280.076 RON | 2.492.842 RON | 749.776 RON | 116.949 RON | -1.626.117 RON | 14 |
| 2021 | 751.078 RON | -270.677 RON | 2.089.452 RON | 634.831 RON | 108.580 RON | -1.346.041 RON | 14 |
| 2020 | 624.161 RON | 15.534 RON | 1.862.440 RON | 607.142 RON | 66.353 RON | -1.075.364 RON | 12 |
| 2019 | 441.626 RON | -375.246 RON | 1.882.864 RON | 614.605 RON | 63.780 RON | -1.090.898 RON | 8 |
| 2018 | 454.549 RON | -243.777 RON | 1.535.762 RON | 675.781 RON | 30.747 RON | -715.653 RON | 8 |
| 2017 | 514.545 RON | -136.905 RON | 1.436.718 RON | 777.381 RON | 73.880 RON | -471.876 RON | 10 |
| 2016 | 550.932 RON | 52.825 RON | 986.328 RON | 541.823 RON | 54.752 RON | -334.971 RON | 10 |
| 2015 | 327.708 RON | -117.155 RON | 776.350 RON | 304.490 RON | 41.255 RON | -394.508 RON | 8 |
| 2014 | 141.502 RON | -134.439 RON | 628.671 RON | 313.006 RON | 34.701 RON | -277.353 RON | 5 |
| 2013 | 200.927 RON | -134.216 RON | 467.561 RON | 314.420 RON | 6.616 RON | -142.914 RON | 7 |
| 2012 | 183.528 RON | -161.706 RON | 367.047 RON | 347.562 RON | 7.176 RON | -8.698 RON | 10 |
| 2011 | 239.448 RON | 2.365 RON | 235.744 RON | 368.641 RON | 20.110 RON | 153.007 RON | 10 |
| 2010 | 116.061 RON | -32.084 RON | 257.350 RON | 288.558 RON | 19.578 RON | 51.293 RON | 10 |
| 2009 | 106.421 RON | -26.560 RON | 202.138 RON | 268.164 RON | 17.098 RON | 83.377 RON | 7 |
| 2008 | 108.260 RON | 9.863 RON | 145.016 RON | 242.816 RON | 10.249 RON | 109.937 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.975.473 RON | 2.677.470 RON | 1.620.859 RON | 1.031.820 RON | 751.078 RON | 624.161 RON | 441.626 RON | 454.549 RON | 514.545 RON | 550.932 RON | 327.708 RON | 141.502 RON | 200.927 RON | 183.528 RON | 239.448 RON | 116.061 RON | 106.421 RON | 108.260 RON |
| Venituri totale | 7.046.992 RON | 2.732.847 RON | 1.758.118 RON | 1.034.216 RON | 751.086 RON | 656.572 RON | 453.729 RON | 483.495 RON | 681.323 RON | 795.943 RON | 465.696 RON | 143.696 RON | 200.933 RON | 183.538 RON | 241.750 RON | 116.070 RON | 106.425 RON | 110.106 RON |
| Cheltuieli totale | 4.521.424 RON | 2.431.916 RON | 1.691.836 RON | 1.303.449 RON | 1.014.239 RON | 634.780 RON | 824.439 RON | 722.609 RON | 813.358 RON | 738.914 RON | 576.139 RON | 273.824 RON | 329.614 RON | 345.244 RON | 239.404 RON | 144.929 RON | 128.660 RON | 97.490 RON |
| Profit brut | 2.525.568 RON | 300.931 RON | 66.282 RON | 0 RON | 0 RON | 21.792 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 57.029 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.346 RON | — | — | 12.616 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 269.233 RON | 263.153 RON | 0 RON | 370.710 RON | 239.114 RON | 132.035 RON | 0 RON | 110.443 RON | 130.128 RON | 128.681 RON | 161.706 RON | 0 RON | 28.859 RON | 22.235 RON | — |
| Profit net | 2.113.365 RON | 204.053 RON | 51.718 RON | 0 RON | 0 RON | 15.534 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 52.825 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.365 RON | — | — | 9.863 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 280.076 RON | 270.677 RON | 0 RON | 375.246 RON | 243.777 RON | 136.905 RON | 0 RON | 117.155 RON | 134.439 RON | 134.216 RON | 161.706 RON | 0 RON | 32.084 RON | 26.560 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.230.134 RON | 1.644.455 RON | 787.561 RON | 749.776 RON | 634.831 RON | 607.142 RON | 614.605 RON | 675.781 RON | 777.381 RON | 541.823 RON | 304.490 RON | 313.006 RON | 314.420 RON | 347.562 RON | 368.641 RON | 288.558 RON | 268.164 RON | 242.816 RON |
| Active circulante | 1.307.539 RON | 408.064 RON | 377.885 RON | 116.949 RON | 108.580 RON | 66.353 RON | 63.780 RON | 30.747 RON | 73.880 RON | 54.752 RON | 41.255 RON | 34.701 RON | 6.616 RON | 7.176 RON | 20.110 RON | 19.578 RON | 17.098 RON | 10.249 RON |
| Stocuri | 0 RON | 4.970 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | -1.636 RON | 5.442 RON | 57.424 RON | 28.193 RON | 9.961 RON | 4.654 RON | — | — | 13.854 RON | 13.620 RON | 13.620 RON | 9.537 RON |
| Creante | 349.707 RON | 281.092 RON | 222.910 RON | 96.543 RON | 77.196 RON | 44.552 RON | 63.408 RON | 19.408 RON | 13.342 RON | 19.063 RON | 21.960 RON | 6.671 RON | 5.044 RON | 4.858 RON | 569 RON | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 957.832 RON | 122.002 RON | 154.975 RON | 20.406 RON | 31.384 RON | 21.801 RON | 2.008 RON | 5.897 RON | 3.114 RON | 7.496 RON | 9.334 RON | 23.376 RON | 1.572 RON | 2.318 RON | 5.687 RON | 5.958 RON | 3.478 RON | 712 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 2.113 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113.581 RON | 113.581 RON | 113.581 RON | 113.581 RON | 54.782 RON | 36.097 RON | 3.611 RON | 3.611 RON | 3.611 RON | — | 507 RON | 253 RON | 1.888 RON |
| Datorii totale | 1.805.900 RON | 1.800.418 RON | 1.115.285 RON | 2.492.842 RON | 2.089.452 RON | 1.862.440 RON | 1.882.864 RON | 1.535.762 RON | 1.436.718 RON | 986.328 RON | 776.350 RON | 628.671 RON | 467.561 RON | 367.047 RON | 235.744 RON | 257.350 RON | 202.138 RON | 145.016 RON |
| Capitaluri proprii | 1.731.773 RON | 254.214 RON | 50.161 RON | -1.626.117 RON | -1.346.041 RON | -1.075.364 RON | -1.090.898 RON | -715.653 RON | -471.876 RON | -334.971 RON | -394.508 RON | -277.353 RON | -142.914 RON | -8.698 RON | 153.007 RON | 51.293 RON | 83.377 RON | 109.937 RON |
| Capital subscris varsat | 1.724.560 RON | 1.724.560 RON | 1.724.560 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 650 RON | 650 RON | 650 RON |
| Nr. mediu salariati | 26 | 22 | 20 | 14 | 14 | 12 | 8 | 8 | 10 | 10 | 8 | 5 | 7 | 10 | 10 | 10 | 7 | 7 |
17 contracte atribuite, in valoare de 18.681.424 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 9.374 lei.
Achizitii directe
16 contracte
9.358 lei
Licitatii publice
1 contract
18.672.066 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 18:03).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
M&T TOMIS SRLCUI 2305540 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ELETUN GENCOM SRLCUI 5652439 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ROMTIMEX SRLCUI 7747756 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.