ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
bl. B4, sc. B, parter
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiat apelul formulat de SC Nic Ana Impex SRL împotriva Sentinţei civile nr. 2820/08.11.2023, pronunţată de Judecătoria Bârlad. Admite apelul formulat de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vaslui împotriva Sentinţei civile nr. 2820/08.11.2023, pronunţată de Judecătoria Bârlad, pe care o schimbă, în tot: Respinge plângerea formulată de petenta NIC ANA IMPEX SRL, cu sediul în ..., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului sub nr. ..., CUI .., reprezentată legal de ...., împotriva procesului-verbal de contraventie seria PVSY nr. 053516 din data de 12.12.2022, în contradictoriu cu intimatul I.P.J. Vaslui, cu sediul în mun. Vaslui, str. Hagi Chiriac, nr. 1, jud. Vaslui. Definitivă. Pronunţată la data de 12.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Din lipsă de timp pentru a delibera, amână pronuntarea la data de 12.06.2024, dată la care solutia va fi pusă la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei
Din lipsă de timp pentru a delibera, amână pronuntarea la data de 11.06.2024, dată la care solutia va fi pusă la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei
Din lipsă de timp pentru a delibera, amână pronuntarea la data de 28.05.2024, dată la care solutia va fi pusă la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei
În temeiul art. 400 C.proc.civ., dispune repunerea cauzei pe rol în vederea suplimentării probatoriului. Fixează termen la data de 14.05.2024, pentru când se vor cita păr?ile ?i se va emite adresă către Primăria mun. Murgeni pentru a depune rela?ii cu privire la istoricul stradal pentru strada Emil Juvara nr. 28 ?i pentru Strada Principală. Pronun?ată astăzi, 26.03.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Din lipsă de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 26.03.2024, dată la care soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Admite, în parte, plângerea formulată de petenta. Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale în cuantum de 20.000 lei aplicată petentei prin procesul verbal , cu sancţiunea avertismentului.
În temeiul art. 396 alin. 1 din Cod procedură civilă se amână pronunţarea pentru data de 08.11.2023. În aplicarea disp. art. 396 alin. 2 din Cod procedură civilă, pronunţarea soluţiei se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
În temeiul dispoziţiilor art. 396 alin. 1 din Cod procedură civilă se amână pronunţarea pentru data de 25.10.2023. În aplicarea disp. art. 396 alin. 2 din Cod procedură civilă pronunţarea soluţiei se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână cauza pentru administrarea probelor încuviinţate
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.197.199 RON | 186.463 RON | 2.037.460 RON | 3.333.345 RON | 3.258.135 RON | 2.950.341 RON | 10 |
| 2024 | 6.119.575 RON | 412.602 RON | 1.592.082 RON | 1.089.026 RON | 4.029.055 RON | 1.807.083 RON | 7 |
| 2023 | 7.583.783 RON | 175.089 RON | 2.234.373 RON | 2.276.998 RON | 1.877.840 RON | 1.394.481 RON | 7 |
| 2022 | 5.817.042 RON | 136.625 RON | 2.106.761 RON | 2.911.323 RON | 940.814 RON | 1.219.392 RON | 8 |
| 2021 | 8.026.744 RON | 381.031 RON | 2.686.595 RON | 2.239.497 RON | 1.529.865 RON | 1.082.767 RON | 11 |
| 2020 | 5.411.142 RON | 17.644 RON | 1.993.752 RON | 2.043.737 RON | 763.720 RON | 813.705 RON | 11 |
| 2019 | 3.506.559 RON | 15.406 RON | 1.593.517 RON | 1.319.740 RON | 1.069.838 RON | 796.061 RON | 11 |
| 2018 | 3.305.566 RON | 39.063 RON | 1.269.229 RON | 1.032.783 RON | 1.017.101 RON | 780.655 RON | 11 |
| 2017 | 3.437.426 RON | 90.935 RON | 1.884.096 RON | 1.150.768 RON | 1.474.920 RON | 741.592 RON | 12 |
| 2016 | 3.209.051 RON | 175.957 RON | 2.057.330 RON | 1.369.820 RON | 1.357.199 RON | 669.689 RON | 13 |
| 2015 | 3.167.250 RON | 52.334 RON | 1.322.069 RON | 577.792 RON | 1.238.009 RON | 493.732 RON | 12 |
| 2014 | 2.372.119 RON | 10.450 RON | 844.058 RON | 524.995 RON | 760.461 RON | 441.398 RON | 9 |
| 2013 | 2.139.020 RON | 7.880 RON | 729.788 RON | 565.226 RON | 595.509 RON | 430.947 RON | 10 |
| 2012 | 1.223.909 RON | 7.841 RON | 786.421 RON | 541.672 RON | 667.816 RON | 423.067 RON | 8 |
| 2011 | 804.193 RON | 3.963 RON | 530.430 RON | 379.804 RON | 565.852 RON | 415.226 RON | 7 |
| 2010 | 318.280 RON | 2.361 RON | 260.334 RON | 348.604 RON | 322.993 RON | 411.263 RON | 5 |
| 2009 | 163.473 RON | 5.405 RON | 432.290 RON | 197.544 RON | 242.648 RON | 7.902 RON | — |
| 2008 | 130.256 RON | 588 RON | 370.873 RON | 172.766 RON | 168.054 RON | -30.053 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.197.199 RON | 6.119.575 RON | 7.583.783 RON | 5.817.042 RON | 8.026.744 RON | 5.411.142 RON | 3.506.559 RON | 3.305.566 RON | 3.437.426 RON | 3.209.051 RON | 3.167.250 RON | 2.372.119 RON | 2.139.020 RON | 1.223.909 RON | 804.193 RON | 318.280 RON | 163.473 RON | 130.256 RON |
| Venituri totale | 10.254.367 RON | 7.938.530 RON | 7.449.392 RON | 6.607.321 RON | 8.473.751 RON | 6.018.313 RON | 3.977.732 RON | 3.596.002 RON | 3.592.854 RON | 3.347.734 RON | 3.220.431 RON | 2.563.287 RON | 2.118.456 RON | 1.301.495 RON | 825.314 RON | 304.078 RON | 199.906 RON | 131.366 RON |
| Cheltuieli totale | 10.032.387 RON | 7.462.224 RON | 7.245.611 RON | 6.448.552 RON | 8.051.763 RON | 6.000.669 RON | 3.958.458 RON | 3.549.609 RON | 3.491.741 RON | 3.143.077 RON | 3.158.129 RON | 2.550.847 RON | 2.108.989 RON | 1.292.160 RON | 820.977 RON | 298.169 RON | 191.586 RON | 130.666 RON |
| Profit brut | 221.980 RON | 476.306 RON | 203.781 RON | 158.769 RON | 421.988 RON | 17.644 RON | 19.274 RON | 46.393 RON | 101.113 RON | 204.657 RON | 62.302 RON | 12.440 RON | 9.467 RON | 9.335 RON | 4.337 RON | 5.909 RON | 8.320 RON | 700 RON |
| Profit net | 186.463 RON | 412.602 RON | 175.089 RON | 136.625 RON | 381.031 RON | 17.644 RON | 15.406 RON | 39.063 RON | 90.935 RON | 175.957 RON | 52.334 RON | 10.450 RON | 7.880 RON | 7.841 RON | 3.963 RON | 2.361 RON | 5.405 RON | 588 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.333.345 RON | 1.089.026 RON | 2.276.998 RON | 2.911.323 RON | 2.239.497 RON | 2.043.737 RON | 1.319.740 RON | 1.032.783 RON | 1.150.768 RON | 1.369.820 RON | 577.792 RON | 524.995 RON | 565.226 RON | 541.672 RON | 379.804 RON | 348.604 RON | 197.544 RON | 172.766 RON |
| Active circulante | 3.258.135 RON | 4.029.055 RON | 1.877.840 RON | 940.814 RON | 1.529.865 RON | 763.720 RON | 1.069.838 RON | 1.017.101 RON | 1.474.920 RON | 1.357.199 RON | 1.238.009 RON | 760.461 RON | 595.509 RON | 667.816 RON | 565.852 RON | 322.993 RON | 242.648 RON | 168.054 RON |
| Stocuri | 1.023.440 RON | 887.298 RON | 782.092 RON | 925.655 RON | 853.488 RON | 806.933 RON | 1.236.805 RON | 741.639 RON | 768.034 RON | 750.661 RON | 844.166 RON | 689.273 RON | 533.012 RON | 645.355 RON | 462.016 RON | 309.262 RON | 181.860 RON | 165.826 RON |
| Creante | 1.997.523 RON | 2.619.971 RON | 208.331 RON | 113.909 RON | 467.802 RON | 222.136 RON | 114.186 RON | 70.354 RON | 273.410 RON | 138.185 RON | 132.599 RON | 90.523 RON | 51.693 RON | 18.433 RON | 62.735 RON | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 237.172 RON | 521.786 RON | 887.417 RON | -98.750 RON | 208.575 RON | -265.349 RON | -281.153 RON | 205.108 RON | 433.476 RON | 468.353 RON | 261.244 RON | -19.335 RON | 10.804 RON | 4.376 RON | 41.449 RON | 13.731 RON | 60.788 RON | 2.228 RON |
| Datorii totale | 2.037.460 RON | 1.592.082 RON | 2.234.373 RON | 2.106.761 RON | 2.686.595 RON | 1.993.752 RON | 1.593.517 RON | 1.269.229 RON | 1.884.096 RON | 2.057.330 RON | 1.322.069 RON | 844.058 RON | 729.788 RON | 786.421 RON | 530.430 RON | 260.334 RON | 432.290 RON | 370.873 RON |
| Venituri in avans | 1.603.679 RON | 1.718.916 RON | 525.984 RON | 525.984 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.950.341 RON | 1.807.083 RON | 1.394.481 RON | 1.219.392 RON | 1.082.767 RON | 813.705 RON | 796.061 RON | 780.655 RON | 741.592 RON | 669.689 RON | 493.732 RON | 441.398 RON | 430.947 RON | 423.067 RON | 415.226 RON | 411.263 RON | 7.902 RON | -30.053 RON |
| Capital subscris varsat | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 401.510 RON | 510 RON | 510 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 7 | 7 | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | 12 | 13 | 12 | 9 | 10 | 8 | 7 | 5 | — | 7 |
3 contracte atribuite, in valoare de 991 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 994 lei.
Achizitii directe
3 contracte
991 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:06).