ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
satul Poiana Mare, com. Poiana Mare, camera 2 · comuna Poiana Mare, sat Poiana Mare
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.689.279 RON | -115.456 RON | 335.538 RON | 107.695 RON | 326.658 RON | 98.815 RON | 3 |
| 2024 | 1.666.790 RON | -63.363 RON | 114.017 RON | 122.484 RON | 205.804 RON | 214.271 RON | 2 |
| 2023 | 1.596.941 RON | 54.643 RON | 332.798 RON | 30.719 RON | 579.714 RON | 277.635 RON | 2 |
| 2022 | 1.622.650 RON | 26.415 RON | 362.638 RON | 47.051 RON | 538.578 RON | 222.991 RON | 3 |
| 2021 | 1.599.557 RON | 28.360 RON | 325.483 RON | 57.276 RON | 464.783 RON | 196.576 RON | 3 |
| 2020 | 1.588.162 RON | 61.672 RON | 247.789 RON | 6.362 RON | 409.643 RON | 168.216 RON | 3 |
| 2019 | 1.429.452 RON | 38.417 RON | 268.584 RON | — | 375.128 RON | 106.544 RON | 3 |
| 2018 | 1.119.757 RON | 30.717 RON | 242.130 RON | 518 RON | 309.739 RON | 68.127 RON | 3 |
| 2017 | 1.022.964 RON | 74.234 RON | 233.873 RON | 1.035 RON | 270.248 RON | 37.410 RON | 3 |
| 2016 | 914.887 RON | 36.380 RON | 233.639 RON | 1.553 RON | 195.262 RON | -36.824 RON | 4 |
| 2015 | 812.921 RON | 34.060 RON | 216.400 RON | 11.214 RON | 131.982 RON | -73.204 RON | 4 |
| 2014 | 671.937 RON | -20.834 RON | 222.522 RON | 17.658 RON | 97.601 RON | -107.263 RON | 4 |
| 2013 | 613.049 RON | -28.425 RON | 196.832 RON | 24.102 RON | 86.301 RON | -86.429 RON | 4 |
| 2012 | 590.921 RON | -46.621 RON | 206.220 RON | 26.994 RON | 121.222 RON | -58.004 RON | 4 |
| 2011 | 661.872 RON | -24.336 RON | 203.742 RON | 11.584 RON | 180.774 RON | -11.384 RON | 4 |
| 2010 | 646.217 RON | -18.273 RON | 156.661 RON | 14.270 RON | 155.343 RON | 12.952 RON | 3 |
| 2009 | 659.342 RON | -30.591 RON | 117.685 RON | 19.575 RON | 129.335 RON | 31.225 RON | 5 |
| 2008 | 677.729 RON | 16.323 RON | 95.379 RON | 27.628 RON | 129.566 RON | 61.815 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.689.279 RON | 1.666.790 RON | 1.596.941 RON | 1.622.650 RON | 1.599.557 RON | 1.588.162 RON | 1.429.452 RON | 1.119.757 RON | 1.022.964 RON | 914.887 RON | 812.921 RON | 671.937 RON | 613.049 RON | 590.921 RON | 661.872 RON | 646.217 RON | 659.342 RON | 677.729 RON |
| Venituri totale | 1.689.279 RON | 1.673.391 RON | 1.615.331 RON | 1.643.305 RON | 1.628.588 RON | 1.612.834 RON | 1.448.794 RON | 1.138.624 RON | 1.039.461 RON | 921.968 RON | 818.330 RON | 675.909 RON | 617.686 RON | 597.858 RON | 665.797 RON | 649.389 RON | 659.511 RON | 677.995 RON |
| Cheltuieli totale | 1.804.735 RON | 1.736.754 RON | 1.544.508 RON | 1.602.531 RON | 1.585.852 RON | 1.536.241 RON | 1.395.889 RON | 1.096.521 RON | 955.295 RON | 881.550 RON | 784.270 RON | 696.743 RON | 646.111 RON | 644.479 RON | 690.133 RON | 661.212 RON | 684.369 RON | 658.482 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 70.823 RON | 40.774 RON | 42.736 RON | 76.593 RON | 52.905 RON | 42.103 RON | 84.166 RON | 40.418 RON | 34.060 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 19.513 RON |
| Pierdere bruta | 115.456 RON | 63.363 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 20.834 RON | 28.425 RON | 46.621 RON | 24.336 RON | 11.823 RON | 24.858 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 54.643 RON | 26.415 RON | 28.360 RON | 61.672 RON | 38.417 RON | 30.717 RON | 74.234 RON | 36.380 RON | 34.060 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 16.323 RON |
| Pierdere neta | 115.456 RON | 63.363 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 20.834 RON | 28.425 RON | 46.621 RON | 24.336 RON | 18.273 RON | 30.591 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 107.695 RON | 122.484 RON | 30.719 RON | 47.051 RON | 57.276 RON | 6.362 RON | — | 518 RON | 1.035 RON | 1.553 RON | 11.214 RON | 17.658 RON | 24.102 RON | 26.994 RON | 11.584 RON | 14.270 RON | 19.575 RON | 27.628 RON |
| Active circulante | 326.658 RON | 205.804 RON | 579.714 RON | 538.578 RON | 464.783 RON | 409.643 RON | 375.128 RON | 309.739 RON | 270.248 RON | 195.262 RON | 131.982 RON | 97.601 RON | 86.301 RON | 121.222 RON | 180.774 RON | 155.343 RON | 129.335 RON | 129.566 RON |
| Stocuri | 251.548 RON | 244.543 RON | 554.946 RON | 527.618 RON | 438.024 RON | 402.844 RON | 347.551 RON | 294.218 RON | 247.654 RON | 183.228 RON | 124.487 RON | 89.617 RON | 77.895 RON | 115.122 RON | 145.796 RON | 123.528 RON | 116.307 RON | 121.947 RON |
| Creante | 63.311 RON | 28.760 RON | 12.278 RON | 2.952 RON | 17.626 RON | 1.800 RON | 8.000 RON | 7.913 RON | 12.812 RON | 8.186 RON | 1.076 RON | 2.691 RON | 3.558 RON | -1.276 RON | 10.018 RON | 4.045 RON | 4.060 RON | 3.979 RON |
| Casa si conturi la banci | 11.799 RON | -67.499 RON | 12.490 RON | 8.008 RON | 9.133 RON | 4.999 RON | 19.577 RON | 7.608 RON | 9.782 RON | 3.848 RON | 6.419 RON | 5.293 RON | 4.848 RON | 7.376 RON | 24.960 RON | 27.770 RON | 8.968 RON | 3.640 RON |
| Datorii totale | 335.538 RON | 114.017 RON | 332.798 RON | 362.638 RON | 325.483 RON | 247.789 RON | 268.584 RON | 242.130 RON | 233.873 RON | 233.639 RON | 216.400 RON | 222.522 RON | 196.832 RON | 206.220 RON | 203.742 RON | 156.661 RON | 117.685 RON | 95.379 RON |
| Capitaluri proprii | 98.815 RON | 214.271 RON | 277.635 RON | 222.991 RON | 196.576 RON | 168.216 RON | 106.544 RON | 68.127 RON | 37.410 RON | -36.824 RON | -73.204 RON | -107.263 RON | -86.429 RON | -58.004 RON | -11.384 RON | 12.952 RON | 31.225 RON | 61.815 RON |
| Capital subscris varsat | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | — | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 5 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
20 de contracte atribuite, in valoare de 32.429 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 32.449 lei.
Achizitii directe
20 de contracte
32.429 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 10:56).