ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea petentei de repunere în termenul de formulare a plângerii contraven?ionale, ca neîntemeiată. Admite excepţia tardivităţii formulării plângerii contravenţionale, invocată de intimată prin întâmpinare. Respinge plângerea contravenţională formulată de petenta TIG RAD SYSTEM S.R.L. prin reprez. legal Bajko Andras-Tibor, în contradictoriu cu intimata AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ, ca tardiv formulată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Gheorgheni, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată astăzi, 30.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Pentru aceleaşi considerente, amână pronunţarea la data de 30.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 16.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2026.
Având nevoie de timp pentru a delibera, va dispune amânarea pronunţării cauzei la data de 21.05.2026.
Încuviinţează cererea reclamantului de acordare a unui nou termen de judecată în vederea pregătirii apărării, sens în care amână cauza.
În temeiul dispoziţiilor art. 411 alin. 1 pct. 2 Cod procedură civilă suspendă judecarea apelului, pentru lipsa părţilor la strigarea cauzei. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Harghita, Secţia civilă, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată azi, 28.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Dosar nr. 577/326/2025 HO: Respinge ca ramasa fara obiect, cererea de validare de poprire formulata de creditoarea I L, cu adresa pentru comunicarea tuturor actelor de procedura la sediul M de A, K R S.R.L., in M T, B I, nr. 2C, judet D, cu adresa de e-mail pentru corespondenta electronica comunicari.instante@gfalawyers.ro in contradictoriu cu debitorul S S-J , cu domiciliul in com. S, A R, nr.4, H si tertul poprit T R S S.R.L., C 8621895 cu sediul in G, str. K L, nr. 208/A. Respinge cererea creditorului de amendare a tertului poprit. Obliga tertul poprit la plata catre creditoare a cheltuielilor de judecata in cuantum de 20,00 lei, reprezentand taxa judiciara de timbru. Cu drept de apel in termen de 5 zile de la comunicare. C se va depune la J T, sub sanctiunea nulitatii prevazute de art. 471 alin.1) C procedura civila. Pronuntata prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefa instantei, astazi, 02.07.2025. P, J stagiar,
amână pronun?area la data de 02.07.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.227.557 RON | 45.560 RON | 4.507.043 RON | 1.159.590 RON | 5.682.112 RON | 2.360.010 RON | 37 |
| 2024 | 7.584.751 RON | 44.606 RON | 4.832.496 RON | 1.278.038 RON | 5.785.315 RON | 2.324.177 RON | 44 |
| 2023 | 6.910.428 RON | 204.879 RON | 4.371.932 RON | 1.329.702 RON | 5.321.529 RON | 2.279.572 RON | 55 |
| 2022 | 6.833.402 RON | 200.755 RON | 4.538.567 RON | 1.433.272 RON | 5.181.890 RON | 2.076.868 RON | 62 |
| 2021 | 6.134.653 RON | 203.992 RON | 3.435.068 RON | 1.432.911 RON | 3.876.270 RON | 1.876.113 RON | 54 |
| 2020 | 4.515.925 RON | 74.853 RON | 2.895.488 RON | 1.099.453 RON | 3.461.557 RON | 1.672.122 RON | 45 |
| 2019 | 4.038.391 RON | 22.571 RON | 2.901.869 RON | 1.146.487 RON | 3.350.651 RON | 1.597.269 RON | 39 |
| 2018 | 3.857.881 RON | 122.046 RON | 3.049.396 RON | 1.529.759 RON | 3.027.551 RON | 1.552.497 RON | 45 |
| 2017 | 2.950.852 RON | 31.029 RON | 2.729.798 RON | 1.673.642 RON | 2.446.309 RON | 1.430.452 RON | 52 |
| 2016 | 4.511.499 RON | 63.027 RON | 2.216.824 RON | 1.512.542 RON | 2.180.170 RON | 1.580.211 RON | 59 |
| 2015 | 3.316.131 RON | 28.881 RON | 1.941.548 RON | 1.499.736 RON | 2.016.062 RON | 1.639.007 RON | 53 |
| 2014 | 4.028.191 RON | 3.895 RON | 1.947.918 RON | 1.665.197 RON | 1.945.386 RON | 1.613.832 RON | 64 |
| 2013 | 4.237.953 RON | 30.292 RON | 1.629.271 RON | 1.868.239 RON | 1.454.005 RON | 1.639.937 RON | 56 |
| 2012 | 4.796.875 RON | 40.632 RON | 1.585.320 RON | 1.932.068 RON | 1.410.035 RON | 1.683.198 RON | 59 |
| 2011 | 4.164.056 RON | 22.180 RON | 1.962.714 RON | 2.307.164 RON | 1.591.872 RON | 1.853.743 RON | 60 |
| 2010 | 3.464.001 RON | 38.434 RON | 1.783.230 RON | 2.287.711 RON | 1.474.379 RON | 1.831.562 RON | 53 |
| 2009 | 3.840.871 RON | 20.849 RON | 2.105.042 RON | 2.735.304 RON | 1.420.352 RON | 1.893.260 RON | 69 |
| 2008 | 5.149.513 RON | 310.330 RON | 2.027.643 RON | 2.574.526 RON | 1.223.111 RON | 1.601.457 RON | 90 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.227.557 RON | 7.584.751 RON | 6.910.428 RON | 6.833.402 RON | 6.134.653 RON | 4.515.925 RON | 4.038.391 RON | 3.857.881 RON | 2.950.852 RON | 4.511.499 RON | 3.316.131 RON | 4.028.191 RON | 4.237.953 RON | 4.796.875 RON | 4.164.056 RON | 3.464.001 RON | 3.840.871 RON | 5.149.513 RON |
| Venituri totale | 6.990.209 RON | 7.813.373 RON | 7.920.617 RON | 8.534.017 RON | 6.805.290 RON | 4.415.722 RON | 4.779.175 RON | 4.360.533 RON | 3.951.253 RON | 5.102.568 RON | 3.497.714 RON | 5.447.880 RON | 4.946.139 RON | 5.424.273 RON | 4.826.661 RON | 4.484.796 RON | 4.505.291 RON | 5.583.096 RON |
| Cheltuieli totale | 6.935.097 RON | 7.753.309 RON | 7.687.587 RON | 8.304.976 RON | 6.570.173 RON | 4.328.246 RON | 4.751.510 RON | 4.229.164 RON | 3.910.016 RON | 5.025.748 RON | 3.460.674 RON | 5.439.975 RON | 4.908.472 RON | 5.372.635 RON | 4.794.704 RON | 4.437.295 RON | 4.474.910 RON | 5.215.028 RON |
| Profit brut | 55.112 RON | 60.064 RON | 233.030 RON | 229.041 RON | 235.117 RON | 87.476 RON | 27.665 RON | 131.369 RON | 41.237 RON | 76.820 RON | 37.040 RON | 7.905 RON | 37.667 RON | 51.638 RON | 31.957 RON | 47.501 RON | 30.381 RON | 368.068 RON |
| Profit net | 45.560 RON | 44.606 RON | 204.879 RON | 200.755 RON | 203.992 RON | 74.853 RON | 22.571 RON | 122.046 RON | 31.029 RON | 63.027 RON | 28.881 RON | 3.895 RON | 30.292 RON | 40.632 RON | 22.180 RON | 38.434 RON | 20.849 RON | 310.330 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.159.590 RON | 1.278.038 RON | 1.329.702 RON | 1.433.272 RON | 1.432.911 RON | 1.099.453 RON | 1.146.487 RON | 1.529.759 RON | 1.673.642 RON | 1.512.542 RON | 1.499.736 RON | 1.665.197 RON | 1.868.239 RON | 1.932.068 RON | 2.307.164 RON | 2.287.711 RON | 2.735.304 RON | 2.574.526 RON |
| Active circulante | 5.682.112 RON | 5.785.315 RON | 5.321.529 RON | 5.181.890 RON | 3.876.270 RON | 3.461.557 RON | 3.350.651 RON | 3.027.551 RON | 2.446.309 RON | 2.180.170 RON | 2.016.062 RON | 1.945.386 RON | 1.454.005 RON | 1.410.035 RON | 1.591.872 RON | 1.474.379 RON | 1.420.352 RON | 1.223.111 RON |
| Stocuri | 3.621.500 RON | 2.808.637 RON | 3.063.490 RON | 2.085.694 RON | 1.593.379 RON | 1.405.341 RON | 1.521.518 RON | 1.998.936 RON | 1.601.325 RON | 1.075.863 RON | 882.654 RON | 1.162.774 RON | 681.886 RON | 850.128 RON | 752.463 RON | 886.730 RON | 801.328 RON | 692.784 RON |
| Creante | 1.934.552 RON | 2.786.215 RON | 1.619.633 RON | 2.664.358 RON | 1.401.848 RON | 1.072.846 RON | 1.562.193 RON | 777.187 RON | 693.671 RON | 986.360 RON | 957.449 RON | 716.871 RON | 716.620 RON | 473.884 RON | 837.253 RON | 578.046 RON | 578.591 RON | 457.635 RON |
| Casa si conturi la banci | 26.060 RON | 7.861 RON | 228.688 RON | 307.735 RON | 881.043 RON | 983.370 RON | 266.940 RON | 251.428 RON | 151.313 RON | 117.947 RON | 175.959 RON | 65.741 RON | 55.499 RON | 86.023 RON | 2.156 RON | 9.603 RON | 40.433 RON | 72.692 RON |
| Cheltuieli in avans | 25.691 RON | 93.320 RON | 273 RON | 273 RON | 2.000 RON | 6.600 RON | 2.000 RON | 69.283 RON | 69.288 RON | 161.072 RON | 144.066 RON | 53.036 RON | 71.392 RON | 73.403 RON | 86.969 RON | 44.811 RON | 57.314 RON | 68.692 RON |
| Datorii totale | 4.507.043 RON | 4.832.496 RON | 4.371.932 RON | 4.538.567 RON | 3.435.068 RON | 2.895.488 RON | 2.901.869 RON | 3.049.396 RON | 2.729.798 RON | 2.216.824 RON | 1.941.548 RON | 1.947.918 RON | 1.629.271 RON | 1.585.320 RON | 1.962.714 RON | 1.783.230 RON | 2.105.042 RON | 2.027.643 RON |
| Venituri in avans | 340 RON | — | — | — | — | — | — | 24.700 RON | 28.989 RON | 56.749 RON | 79.309 RON | 101.869 RON | 124.428 RON | 146.988 RON | 169.548 RON | 192.109 RON | 214.668 RON | 237.229 RON |
| Capitaluri proprii | 2.360.010 RON | 2.324.177 RON | 2.279.572 RON | 2.076.868 RON | 1.876.113 RON | 1.672.122 RON | 1.597.269 RON | 1.552.497 RON | 1.430.452 RON | 1.580.211 RON | 1.639.007 RON | 1.613.832 RON | 1.639.937 RON | 1.683.198 RON | 1.853.743 RON | 1.831.562 RON | 1.893.260 RON | 1.601.457 RON |
| Capital subscris varsat | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 37 | 44 | 55 | 62 | 54 | 45 | 39 | 45 | 52 | 59 | 53 | 64 | 56 | 59 | 60 | 53 | 69 | 90 |
52 de contracte atribuite, in valoare de 19.833.680 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.151.261 lei.
Achizitii directe
37 de contracte
3.151.224 lei
Licitatii publice
10 contracte
16.118.737 lei
Achizitii offline
5 contracte
563.719 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:07).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MOEBIUS ONLINE SRLCUI 28194900 | 4 | 4 | 1 | — | vezi ↗ |
ARC STUDIO SRLCUI 516649 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
EURO-TOP CONSTRUCT SRLCUI 22683842 | 10 | subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
GET INSTAL SRLCUI 21521192 | 7 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
BEN COM MIXT CONSTRUCT SRLCUI 27480709 | 12 | terț și subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
TIGRA-WILL SRLCUI 11268476 | 5 | subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
INFOGATE-SERV SRLCUI 26523798 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 17 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.