ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Simian
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 90% |
| persoanăadministrator | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 14.09.2015
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 15922/2015
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 19169/2015
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 7634/2016
Tabel definitiv consolidat al creanţelor · BPI 16338/2016
Procedura deschisa la 11.02.2009
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 890/2009
Sentinţă de închidere a procedurii şi revocare a hotărârii judecătoreşti de deschidere a procedurii · BPI 2031/2009
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 0 RON | 0 RON | 1.797.992 RON | 1.349.229 RON | 1.973.507 RON | 893.007 RON | — |
| 2016 | 0 RON | 0 RON | 1.797.992 RON | 1.349.229 RON | 1.973.507 RON | 893.007 RON | — |
| 2013 | 807.808 RON | 66.632 RON | 1.694.879 RON | 1.349.229 RON | 1.709.736 RON | 732.349 RON | 7 |
| 2012 | 1.137.730 RON | 15.920 RON | 862.519 RON | 1.780.972 RON | 589.881 RON | 665.717 RON | 5 |
| 2011 | 864.925 RON | 50.138 RON | 1.135.598 RON | 1.346.484 RON | 529.039 RON | 769.925 RON | 3 |
| 2010 | 775.162 RON | 61.821 RON | 379.525 RON | 1.026.386 RON | 313.411 RON | 960.272 RON | 1 |
| 2009 | 563.503 RON | 105.374 RON | 339.181 RON | 805.432 RON | 432.200 RON | 898.451 RON | 2 |
| 2008 | 253.120 RON | 168.628 RON | 204.136 RON | 621.484 RON | 375.728 RON | 793.076 RON | 1 |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 807.808 RON | 1.137.730 RON | 864.925 RON | 775.162 RON | 563.503 RON | 253.120 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1.180.979 RON | 1.235.381 RON | 867.148 RON | 782.610 RON | 564.500 RON | 253.123 RON |
| Cheltuieli totale | — | — | 1.101.655 RON | 1.216.429 RON | 807.460 RON | 708.537 RON | 443.203 RON | 76.901 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 79.324 RON | 18.952 RON | 59.688 RON | 74.073 RON | 121.297 RON | 176.222 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 66.632 RON | 15.920 RON | 50.138 RON | 61.821 RON | 105.374 RON | 168.628 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.349.229 RON | 1.349.229 RON | 1.349.229 RON | 1.780.972 RON | 1.346.484 RON | 1.026.386 RON | 805.432 RON | 621.484 RON |
| Active circulante | 1.973.507 RON | 1.973.507 RON | 1.709.736 RON | 589.881 RON | 529.039 RON | 313.411 RON | 432.200 RON | 375.728 RON |
| Stocuri | 35.872 RON | 35.872 RON | 35.872 RON | 369.502 RON | 284.982 RON | 72.881 RON | 272.607 RON | 24.051 RON |
| Creante | 1.934.322 RON | 1.934.322 RON | 1.670.551 RON | 97.388 RON | 231.933 RON | 109.651 RON | 156.915 RON | 337.779 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.313 RON | 3.313 RON | 3.313 RON | 122.991 RON | 12.124 RON | 130.879 RON | 2.678 RON | 13.898 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | 30.000 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 1.797.992 RON | 1.797.992 RON | 1.694.879 RON | 862.519 RON | 1.135.598 RON | 379.525 RON | 339.181 RON | 204.136 RON |
| Venituri in avans | 631.737 RON | 631.737 RON | 631.737 RON | 842.617 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 893.007 RON | 893.007 RON | 732.349 RON | 665.717 RON | 769.925 RON | 960.272 RON | 898.451 RON | 793.076 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 7 | 5 | 3 | 1 | 2 | 1 |
3 contracte atribuite, in valoare de 120 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 123 lei.
Achizitii directe
3 contracte
120 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 01:11).