ULTRAVOX RECORDING STUDIO SRL
- J12/1608/1996CLUJdin 26.09.1996
- J2001000194337SUCEAVAdin 06.04.2001in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sub forma unui punct de lucru
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 09.09.2026.
Pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 22.04.2026.
Termen preschimbat din data de 08.10.2025 la data de 14.01.2026
Admite sesizarea din oficiu. Preschimbă termenul de judecată de la data de 08.10.2025, la data de 14.01.2026, cu citarea părţilor. Pronun?ată astăzi, la data de 25.09.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
la data de 08.10.2025, pentru revenire cu adresă la expert,
Amână judecarea cauzei la data de 25.06.2025, pentru revenire cu adresă la expert,
Amână cauza la data de 30.04.2025 în vederea revenirii cu adresă la expert
Amână judecarea cauzei la data de 12.03.2025, pentru revenire cu adresă la expert,
În vederea comunicării obiectivelor (suplimentare) expertului, amână judecarea cauzei la data de 29.01.2025.
-amână cauza la data de 27.11.2024, ora 10:00, pentru efectuarea expertizei topografice
- amână cauza la 25.09.2024, ora 10,00 pentru a se obţine relaţii de la OCPI Vatra Dornei şi Comisia locală Vatra Dornei
la data de 29.05.2024, h:10.00, în vederea prezentării apărătorului recl. în instanţă,
-amână cauza la 19.03.2024 ora 10, pentru studiu înscrisurilor
Amână judecarea cauzei la data de 10.01.2024, ora 12:00 pentru administrarea probatoriului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.272.145 RON | 82.555 RON | 213.141 RON | 301.327 RON | 280.529 RON | 368.715 RON | 4 |
| 2024 | 1.073.938 RON | 5.746 RON | 169.947 RON | 275.821 RON | 173.058 RON | 286.161 RON | 4 |
| 2023 | 990.158 RON | 12.744 RON | 168.838 RON | 268.633 RON | 180.620 RON | 280.415 RON | 4 |
| 2022 | 1.233.026 RON | 57.985 RON | 177.419 RON | 274.132 RON | 181.828 RON | 278.541 RON | 3 |
| 2021 | 834.975 RON | 23.833 RON | 146.504 RON | 257.605 RON | 140.979 RON | 252.080 RON | 2 |
| 2020 | 856.299 RON | 63.457 RON | 191.656 RON | 267.184 RON | 151.246 RON | 226.774 RON | 1 |
| 2019 | 786.502 RON | 19.160 RON | 203.413 RON | 281.875 RON | 110.434 RON | 188.896 RON | 4 |
| 2018 | 766.639 RON | 7.407 RON | 277.400 RON | 290.514 RON | 156.623 RON | 169.737 RON | 5 |
| 2017 | 891.189 RON | 25.195 RON | 177.111 RON | 273.172 RON | 66.268 RON | 162.329 RON | 4 |
| 2016 | 715.150 RON | 24.576 RON | 240.282 RON | 279.593 RON | 62.859 RON | 102.170 RON | 4 |
| 2015 | 647.033 RON | -15.539 RON | 223.408 RON | 290.843 RON | 10.159 RON | 77.594 RON | 4 |
| 2014 | 544.887 RON | 8.706 RON | 161.585 RON | 292.443 RON | -37.725 RON | 93.133 RON | 3 |
| 2013 | 528.224 RON | 15.604 RON | 169.688 RON | 292.443 RON | -38.327 RON | 84.428 RON | 4 |
| 2012 | 623.425 RON | 6.276 RON | 399.568 RON | 298.116 RON | 170.276 RON | 68.824 RON | 3 |
| 2011 | 777.183 RON | 2.853 RON | 311.846 RON | 387.384 RON | 37.276 RON | 112.814 RON | 4 |
| 2010 | 767.426 RON | -20.881 RON | 525.040 RON | 462.838 RON | 172.162 RON | 109.960 RON | 3 |
| 2009 | 710.612 RON | -7.129 RON | 413.532 RON | 507.620 RON | 18.692 RON | 112.780 RON | 5 |
| 2008 | 1.106.454 RON | 5.136 RON | 475.942 RON | 505.344 RON | 90.507 RON | 119.909 RON | 13 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.272.145 RON | 1.073.938 RON | 990.158 RON | 1.233.026 RON | 834.975 RON | 856.299 RON | 786.502 RON | 766.639 RON | 891.189 RON | 715.150 RON | 647.033 RON | 544.887 RON | 528.224 RON | 623.425 RON | 777.183 RON | 767.426 RON | 710.612 RON | 1.106.454 RON |
| Venituri totale | 1.300.656 RON | 1.103.257 RON | 1.014.329 RON | 1.236.373 RON | 844.843 RON | 869.493 RON | 804.847 RON | 774.413 RON | 898.472 RON | 725.770 RON | 650.807 RON | 544.927 RON | 529.073 RON | 646.706 RON | 781.850 RON | 788.113 RON | 714.371 RON | 1.146.885 RON |
| Cheltuieli totale | 1.204.179 RON | 1.096.557 RON | 999.487 RON | 1.167.962 RON | 817.088 RON | 794.540 RON | 782.253 RON | 762.059 RON | 868.478 RON | 699.473 RON | 666.346 RON | 534.479 RON | 510.497 RON | 639.111 RON | 778.335 RON | 802.544 RON | 715.767 RON | 1.140.066 RON |
| Profit brut | 96.477 RON | 6.700 RON | 14.842 RON | 68.411 RON | 27.755 RON | 74.953 RON | 22.594 RON | 12.354 RON | 29.994 RON | 26.297 RON | 0 RON | 10.448 RON | 18.576 RON | 7.595 RON | 3.515 RON | — | — | 6.819 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.431 RON | 1.396 RON | — |
| Profit net | 82.555 RON | 5.746 RON | 12.744 RON | 57.985 RON | 23.833 RON | 63.457 RON | 19.160 RON | 7.407 RON | 25.195 RON | 24.576 RON | 0 RON | 8.706 RON | 15.604 RON | 6.276 RON | 2.853 RON | — | — | 5.136 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.539 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 20.881 RON | 7.129 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 301.327 RON | 275.821 RON | 268.633 RON | 274.132 RON | 257.605 RON | 267.184 RON | 281.875 RON | 290.514 RON | 273.172 RON | 279.593 RON | 290.843 RON | 292.443 RON | 292.443 RON | 298.116 RON | 387.384 RON | 462.838 RON | 507.620 RON | 505.344 RON |
| Active circulante | 280.529 RON | 173.058 RON | 180.620 RON | 181.828 RON | 140.979 RON | 151.246 RON | 110.434 RON | 156.623 RON | 66.268 RON | 62.859 RON | 10.159 RON | -37.725 RON | -38.327 RON | 170.276 RON | 37.276 RON | 172.162 RON | 18.692 RON | 90.507 RON |
| Stocuri | 208.017 RON | 160.648 RON | 167.953 RON | 141.564 RON | 139.585 RON | 107.955 RON | 100.348 RON | 120.526 RON | 128.855 RON | 135.180 RON | 117.569 RON | 102.104 RON | 97.224 RON | 147.101 RON | 192.682 RON | 195.242 RON | 148.756 RON | 207.510 RON |
| Creante | 16.612 RON | 3.241 RON | 8.769 RON | 8.588 RON | 2.055 RON | 1.556 RON | 5.249 RON | 34.775 RON | 33.362 RON | 26.939 RON | 29.871 RON | 15.518 RON | 17.037 RON | 6.624 RON | 14.399 RON | 18.498 RON | 14.510 RON | 46.739 RON |
| Casa si conturi la banci | 55.900 RON | 9.169 RON | 3.898 RON | 31.676 RON | -661 RON | 41.735 RON | 4.837 RON | 1.322 RON | -95.949 RON | -99.260 RON | -137.281 RON | -155.347 RON | -152.588 RON | 16.551 RON | -169.805 RON | -41.578 RON | -144.574 RON | -163.742 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 7.229 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 213.141 RON | 169.947 RON | 168.838 RON | 177.419 RON | 146.504 RON | 191.656 RON | 203.413 RON | 277.400 RON | 177.111 RON | 240.282 RON | 223.408 RON | 161.585 RON | 169.688 RON | 399.568 RON | 311.846 RON | 525.040 RON | 413.532 RON | 475.942 RON |
| Capitaluri proprii | 368.715 RON | 286.161 RON | 280.415 RON | 278.541 RON | 252.080 RON | 226.774 RON | 188.896 RON | 169.737 RON | 162.329 RON | 102.170 RON | 77.594 RON | 93.133 RON | 84.428 RON | 68.824 RON | 112.814 RON | 109.960 RON | 112.780 RON | 119.909 RON |
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 10.000 RON | — | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 1 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 5 | 13 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
359 de contracte atribuite, in valoare de 890.508 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 794.171 lei.
Achizitii directe
356 de contracte
793.815 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
96.693 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 15:41).