ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
comuna Cumpăna, sat Cumpăna
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renunţarea la judecata cererii de validare a popririi formulată de B.E.J. *** pentru creditorul *** în contradictoriu cu terţul poprit *** şi debitorul ***. Cu drept de recurs în 5 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 30.01.2026.
În baza dispoziţiilor art. 406 C.pr.civ., ia act de renunţarea la judecata cererii de chemare în judecată formulate de creditoarea Investcapital Ltd, în contradictoriu cu debitorul Gheorghiu Mircea ?i cu ter?ul poprit Magi Vet SRL. Obligă creditoarea la plata către ter?ul poprit a cheltuielilor de judecată în cuantum de 500 lei, reprezentând onorariu de avocat. Cu recurs în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 08.02.2024.
Amână pronunţarea la data de 08.02.2024, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 05.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 05.02.2024 asupra cererii de renunţare, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 31.01.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.535.975 RON | 360.543 RON | 625.460 RON | 1.565.423 RON | 1.248.752 RON | 2.188.715 RON | 7 |
| 2024 | 4.302.522 RON | 515.957 RON | 922.143 RON | 1.675.382 RON | 1.074.933 RON | 1.828.172 RON | 7 |
| 2023 | 3.629.225 RON | 494.891 RON | 974.501 RON | 1.396.392 RON | 890.323 RON | 1.312.214 RON | 7 |
| 2022 | 2.777.335 RON | 241.707 RON | 849.163 RON | 911.451 RON | 755.035 RON | 817.323 RON | 7 |
| 2021 | 2.586.527 RON | 229.429 RON | 607.054 RON | 641.264 RON | 541.406 RON | 575.616 RON | 6 |
| 2020 | 2.291.916 RON | 30.202 RON | 1.022.864 RON | 763.264 RON | 605.787 RON | 346.187 RON | 7 |
| 2019 | 1.904.353 RON | 45.673 RON | 795.837 RON | 662.226 RON | 449.586 RON | 315.975 RON | 7 |
| 2018 | 1.698.233 RON | 36.710 RON | 678.009 RON | 582.137 RON | 366.174 RON | 270.302 RON | 8 |
| 2017 | 1.419.533 RON | 76.629 RON | 607.519 RON | 465.704 RON | 375.407 RON | 233.592 RON | 8 |
| 2016 | 1.436.464 RON | 80.682 RON | 606.388 RON | 496.790 RON | 271.165 RON | 156.963 RON | 8 |
| 2015 | 1.287.247 RON | 60.562 RON | 594.360 RON | 457.482 RON | 216.993 RON | 73.885 RON | 9 |
| 2014 | 1.147.788 RON | 28.618 RON | 463.562 RON | 280.324 RON | 198.957 RON | 15.719 RON | 8 |
| 2013 | 923.290 RON | 86.862 RON | 517.382 RON | 316.500 RON | 185.733 RON | -15.149 RON | 7 |
| 2012 | 685.470 RON | 73.862 RON | 515.856 RON | 316.926 RON | 96.919 RON | -102.011 RON | 7 |
| 2011 | 528.273 RON | -1.442 RON | 474.437 RON | 101.050 RON | 133.408 RON | -239.979 RON | 8 |
| 2010 | 454.620 RON | -142.551 RON | 383.630 RON | 112.446 RON | 32.647 RON | -238.537 RON | — |
| 2009 | 502.301 RON | 81.107 RON | 364.201 RON | 111.810 RON | 156.624 RON | -95.767 RON | — |
| 2008 | 415.804 RON | -24.975 RON | 367.541 RON | 106.832 RON | 83.835 RON | -176.874 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.535.975 RON | 4.302.522 RON | 3.629.225 RON | 2.777.335 RON | 2.586.527 RON | 2.291.916 RON | 1.904.353 RON | 1.698.233 RON | 1.419.533 RON | 1.436.464 RON | 1.287.247 RON | 1.147.788 RON | 923.290 RON | 685.470 RON | 528.273 RON | 454.620 RON | 502.301 RON | 415.804 RON |
| Venituri totale | 4.563.999 RON | 4.324.407 RON | 3.629.256 RON | 2.777.337 RON | 2.790.595 RON | 2.291.918 RON | 1.904.361 RON | 1.701.836 RON | 1.425.776 RON | 1.438.090 RON | 1.288.832 RON | 1.149.514 RON | 923.633 RON | 713.759 RON | 528.303 RON | 454.620 RON | 502.448 RON | 415.804 RON |
| Cheltuieli totale | 4.116.274 RON | 3.693.827 RON | 3.065.552 RON | 2.507.569 RON | 2.533.579 RON | 2.220.676 RON | 1.839.575 RON | 1.648.079 RON | 1.335.233 RON | 1.340.124 RON | 1.225.654 RON | 1.120.896 RON | 836.771 RON | 639.897 RON | 527.867 RON | 590.721 RON | 417.008 RON | 440.779 RON |
| Profit brut | 447.725 RON | 630.580 RON | 563.704 RON | 269.768 RON | 257.016 RON | 71.242 RON | 64.786 RON | 53.757 RON | 90.543 RON | 97.966 RON | 63.178 RON | 28.618 RON | 86.862 RON | 73.862 RON | 436 RON | — | 85.440 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 136.101 RON | — | 24.975 RON |
| Profit net | 360.543 RON | 515.957 RON | 494.891 RON | 241.707 RON | 229.429 RON | 30.202 RON | 45.673 RON | 36.710 RON | 76.629 RON | 80.682 RON | 60.562 RON | 28.618 RON | 86.862 RON | 73.862 RON | 0 RON | — | 81.107 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.442 RON | 142.551 RON | — | 24.975 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.565.423 RON | 1.675.382 RON | 1.396.392 RON | 911.451 RON | 641.264 RON | 763.264 RON | 662.226 RON | 582.137 RON | 465.704 RON | 496.790 RON | 457.482 RON | 280.324 RON | 316.500 RON | 316.926 RON | 101.050 RON | 112.446 RON | 111.810 RON | 106.832 RON |
| Active circulante | 1.248.752 RON | 1.074.933 RON | 890.323 RON | 755.035 RON | 541.406 RON | 605.787 RON | 449.586 RON | 366.174 RON | 375.407 RON | 271.165 RON | 216.993 RON | 198.957 RON | 185.733 RON | 96.919 RON | 133.408 RON | 32.647 RON | 156.624 RON | 83.835 RON |
| Stocuri | 940.603 RON | 974.242 RON | 738.149 RON | 681.003 RON | 500.647 RON | 528.686 RON | 430.861 RON | 330.632 RON | 340.369 RON | 255.279 RON | 201.899 RON | 184.997 RON | 160.278 RON | 77.628 RON | 108.188 RON | 51.598 RON | 146.131 RON | 70.880 RON |
| Creante | 38.504 RON | 19.484 RON | 85.916 RON | 47.892 RON | 17.825 RON | 34.419 RON | 6.738 RON | 22.559 RON | 24.341 RON | 5.943 RON | 6.611 RON | 8.574 RON | 22.710 RON | 11.591 RON | 17.624 RON | 12.452 RON | 4.092 RON | 9.072 RON |
| Casa si conturi la banci | 269.645 RON | 81.207 RON | 66.258 RON | 26.140 RON | 22.934 RON | 42.682 RON | 11.987 RON | 12.983 RON | 10.697 RON | 9.943 RON | 8.483 RON | 5.386 RON | 2.745 RON | 7.700 RON | 7.596 RON | -31.403 RON | 6.401 RON | 3.883 RON |
| Datorii totale | 625.460 RON | 922.143 RON | 974.501 RON | 849.163 RON | 607.054 RON | 1.022.864 RON | 795.837 RON | 678.009 RON | 607.519 RON | 606.388 RON | 594.360 RON | 463.562 RON | 517.382 RON | 515.856 RON | 474.437 RON | 383.630 RON | 364.201 RON | 367.541 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.604 RON | 6.230 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.188.715 RON | 1.828.172 RON | 1.312.214 RON | 817.323 RON | 575.616 RON | 346.187 RON | 315.975 RON | 270.302 RON | 233.592 RON | 156.963 RON | 73.885 RON | 15.719 RON | -15.149 RON | -102.011 RON | -239.979 RON | -238.537 RON | -95.767 RON | -176.874 RON |
| Capital subscris varsat | 73.720 RON | 73.720 RON | 73.720 RON | 73.720 RON | 73.720 RON | 73.720 RON | 73.710 RON | 73.710 RON | 73.710 RON | 73.710 RON | — | 73.710 RON | 73.710 RON | 73.710 RON | 13.710 RON | 13.710 RON | 13.710 RON | 13.710 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 9 | 8 | 7 | 7 | 8 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
78 de contracte atribuite, in valoare de 702.558 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 697.091 lei.
Achizitii directe
62 de contracte
697.029 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
16 contracte
5.529 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 10:17).