ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea formulată de reclamantul CĂNURECI SANDU în contradictoriu cu pârâta SC DUNLITE COM SRL. Admite în parte capatul de cerere privind obligarea reclamantului la plata cheltuielilor de judecata si dispune obligarea reclamantului CĂNURECI SANDU la plata către pârâta SC DUNLITE COM SRL a sumei de 2000 lei cu tiltu de cheltuieli de judecată - onorariu avocat,reducând onorariul avocatial de la suma de 9000 lei la suma de 2000 lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare la Tribunalul Dolj, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Craiova. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ., azi 21.02.2024.
Amana pronuntarea la 21.02.2024.Pronunţată azi 07.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Având în vedere protestul personalului auxiliar de specialitate început cu data de 11.12.2023 pe perioadă nedeterminată şi adoptat în cadrul Adunării Generale Extraordinare a SNGJ Dicasterial din data de 09.12.2023 şi adresa de informare din data de 11.12.2023, emisă de Preşedintele Judecătoriei Craiova, potrivit căreia cauzele urgente sunt cele stabilite pe fiecare materie potrivit legii, pentru perioada vacanţei judecătoreşti, cele avute în vedere şi la protestul judecătorilor din luna iunie 2023, precum şi cele stabilite de instanţa de judecată; faţă de obiectul prezentei cauze, care nu se încadrează în lista cauzelor urgente, pentru constituirea legală a completului de judecată, acorda termen la data de 07.02.2024
pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză
administrarea probelor propuse
pentru consemnarea onorariului de expert
În baza art. 413 alin. 1 pct.1 Cod proc.civ. suspendă judecarea actiunii având ca obiect revendicare pana la solutionarea dosarului nr. 31359/215/2017. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi 27.03.2019
Respinge recursul ca nefondat. Obligă recurentul-reclamant la plata către intimatul-pârât a sumei de 4760 lei, cheltuieli de judecată, cu titlu de onorariu avocaţial în recurs. Definitivă. Pronunţată, 10.12.2024, în şedinţă publică.
Respinge apelul ca nefondat. Obligă apelantul-reclamant la plata către intimata-pârâtă a sumei de 5.950 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu avocaţial. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare care se va depune la sediul Tribunalului Dolj, sub sanc?iunea nulităţii. Pronunţată azi, 20.09.2024, prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
amână pronun?area la 20.09.2024
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33.878.852 RON | 2.594.598 RON | 6.344.158 RON | 3.912.142 RON | 15.831.570 RON | 13.042.286 RON | 34 |
| 2024 | 31.546.888 RON | 2.652.842 RON | 7.362.394 RON | 3.491.020 RON | 14.308.353 RON | 10.447.687 RON | 36 |
| 2023 | 29.773.181 RON | 2.879.597 RON | 7.107.394 RON | 2.995.921 RON | 11.906.318 RON | 7.794.845 RON | 33 |
| 2022 | 24.504.854 RON | 1.556.414 RON | 8.242.077 RON | 2.587.792 RON | 10.589.098 RON | 4.934.813 RON | 30 |
| 2021 | 20.171.560 RON | 1.290.129 RON | 6.405.567 RON | 2.609.447 RON | 7.522.418 RON | 3.726.298 RON | 29 |
| 2020 | 16.036.255 RON | 501.939 RON | 5.227.702 RON | 2.355.995 RON | 5.050.514 RON | 2.436.174 RON | 40 |
| 2019 | 15.460.843 RON | 674.828 RON | 4.317.866 RON | 2.218.916 RON | 4.033.185 RON | 1.934.235 RON | 39 |
| 2018 | 12.198.638 RON | 182.015 RON | 4.921.898 RON | 2.157.853 RON | 4.352.444 RON | 1.607.744 RON | 41 |
| 2017 | 9.787.842 RON | 63.797 RON | 3.882.351 RON | 1.942.728 RON | 3.324.504 RON | 1.425.729 RON | 37 |
| 2016 | 6.736.818 RON | 547.058 RON | 3.025.081 RON | 1.486.258 RON | 2.900.104 RON | 1.361.932 RON | 25 |
| 2015 | 5.445.207 RON | 40.591 RON | 2.135.014 RON | 546.996 RON | 2.373.103 RON | 814.874 RON | 14 |
| 2014 | 4.901.028 RON | 120.018 RON | 1.647.902 RON | 445.327 RON | 1.940.682 RON | 774.283 RON | 12 |
| 2013 | 4.123.046 RON | 141.187 RON | 2.139.471 RON | 457.663 RON | 2.290.992 RON | 659.592 RON | 11 |
| 2012 | 4.203.123 RON | 76.198 RON | 1.910.454 RON | 526.232 RON | 1.808.259 RON | 518.405 RON | 10 |
| 2011 | 4.021.539 RON | -12.406 RON | 2.003.892 RON | 527.776 RON | 1.868.135 RON | 449.613 RON | 8 |
| 2010 | 4.416.060 RON | 167.213 RON | 2.541.157 RON | 615.045 RON | 2.314.205 RON | 473.104 RON | 10 |
| 2009 | 5.249.989 RON | 196.436 RON | 1.743.304 RON | 323.975 RON | 1.724.640 RON | 305.891 RON | 12 |
| 2008 | 5.163.004 RON | 55.797 RON | 1.905.734 RON | 133.016 RON | 1.863.355 RON | 109.455 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 33.878.852 RON | 31.546.888 RON | 29.773.181 RON | 24.504.854 RON | 20.171.560 RON | 16.036.255 RON | 15.460.843 RON | 12.198.638 RON | 9.787.842 RON | 6.736.818 RON | 5.445.207 RON | 4.901.028 RON | 4.123.046 RON | 4.203.123 RON | 4.021.539 RON | 4.416.060 RON | 5.249.989 RON | 5.163.004 RON |
| Venituri totale | 33.930.021 RON | 31.639.337 RON | 29.928.003 RON | 24.590.919 RON | 20.278.745 RON | 16.089.900 RON | 15.508.980 RON | 12.291.112 RON | 9.837.748 RON | 6.742.216 RON | 5.446.712 RON | 4.905.921 RON | 4.123.056 RON | 4.209.806 RON | 4.037.278 RON | 4.526.340 RON | 5.345.415 RON | 5.181.620 RON |
| Cheltuieli totale | 30.840.357 RON | 28.537.811 RON | 26.575.620 RON | 22.741.968 RON | 18.742.022 RON | 15.492.258 RON | 14.705.243 RON | 12.073.276 RON | 9.761.396 RON | 6.090.957 RON | 5.397.103 RON | 4.762.852 RON | 3.953.608 RON | 4.121.622 RON | 4.044.442 RON | 4.326.739 RON | 5.111.562 RON | 5.101.925 RON |
| Profit brut | 3.089.664 RON | 3.101.526 RON | 3.352.383 RON | 1.848.951 RON | 1.536.723 RON | 597.642 RON | 803.737 RON | 217.836 RON | 76.352 RON | 651.259 RON | 49.609 RON | 143.069 RON | 169.448 RON | 88.184 RON | 0 RON | 199.601 RON | 233.853 RON | 79.695 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.164 RON | — | — | — |
| Profit net | 2.594.598 RON | 2.652.842 RON | 2.879.597 RON | 1.556.414 RON | 1.290.129 RON | 501.939 RON | 674.828 RON | 182.015 RON | 63.797 RON | 547.058 RON | 40.591 RON | 120.018 RON | 141.187 RON | 76.198 RON | 0 RON | 167.213 RON | 196.436 RON | 55.797 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12.406 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 3.912.142 RON | 3.491.020 RON | 2.995.921 RON | 2.587.792 RON | 2.609.447 RON | 2.355.995 RON | 2.218.916 RON | 2.157.853 RON | 1.942.728 RON | 1.486.258 RON | 546.996 RON | 445.327 RON | 457.663 RON | 526.232 RON | 527.776 RON | 615.045 RON | 323.975 RON | 133.016 RON |
| Active circulante | 15.831.570 RON | 14.308.353 RON | 11.906.318 RON | 10.589.098 RON | 7.522.418 RON | 5.050.514 RON | 4.033.185 RON | 4.352.444 RON | 3.324.504 RON | 2.900.104 RON | 2.373.103 RON | 1.940.682 RON | 2.290.992 RON | 1.808.259 RON | 1.868.135 RON | 2.314.205 RON | 1.724.640 RON | 1.863.355 RON |
| Stocuri | 14.335.707 RON | 11.890.709 RON | 10.764.631 RON | 10.118.387 RON | 7.366.980 RON | 5.101.174 RON | 3.927.014 RON | 4.373.001 RON | 3.307.020 RON | 2.385.335 RON | 1.679.251 RON | 1.556.162 RON | 2.054.207 RON | 1.509.343 RON | 1.502.333 RON | 1.433.271 RON | 1.055.058 RON | 1.143.020 RON |
| Creante | 3.127.262 RON | 2.687.157 RON | 2.736.383 RON | 2.061.151 RON | 1.865.886 RON | 1.432.181 RON | 1.139.117 RON | 828.100 RON | 623.420 RON | 427.529 RON | 466.093 RON | 265.029 RON | 224.857 RON | 324.511 RON | 362.710 RON | 867.487 RON | 652.599 RON | 684.743 RON |
| Casa si conturi la banci | -1.631.399 RON | -269.513 RON | -1.594.696 RON | -1.590.440 RON | -1.710.448 RON | -1.482.841 RON | -1.032.946 RON | -848.657 RON | -605.936 RON | 87.240 RON | 227.759 RON | 119.491 RON | 11.928 RON | -25.595 RON | 3.092 RON | 13.447 RON | 16.983 RON | 35.592 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 10.708 RON | — | — | — | 257.367 RON | — | 19.345 RON | 40.848 RON | 651 RON | 29.789 RON | 36.176 RON | 50.408 RON | 94.368 RON | 57.594 RON | 85.011 RON | 580 RON | 18.818 RON |
| Datorii totale | 6.344.158 RON | 7.362.394 RON | 7.107.394 RON | 8.242.077 RON | 6.405.567 RON | 5.227.702 RON | 4.317.866 RON | 4.921.898 RON | 3.882.351 RON | 3.025.081 RON | 2.135.014 RON | 1.647.902 RON | 2.139.471 RON | 1.910.454 RON | 2.003.892 RON | 2.541.157 RON | 1.743.304 RON | 1.905.734 RON |
| Venituri in avans | 357.268 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 13.042.286 RON | 10.447.687 RON | 7.794.845 RON | 4.934.813 RON | 3.726.298 RON | 2.436.174 RON | 1.934.235 RON | 1.607.744 RON | 1.425.729 RON | 1.361.932 RON | 814.874 RON | 774.283 RON | 659.592 RON | 518.405 RON | 449.613 RON | 473.104 RON | 305.891 RON | 109.455 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON | 214 RON |
| Nr. mediu salariati | 34 | 36 | 33 | 30 | 29 | 40 | 39 | 41 | 37 | 25 | 14 | 12 | 11 | 10 | 8 | 10 | 12 | 14 |
47 de contracte atribuite, in valoare de 99.450 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
47 de contracte
99.450 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 10:41).